Back to list

Results

Weltcup
POL Sosnowiec
October 23, 2015 - October 25, 2015

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
2 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
3 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
3 NATANZON Benjamin 1997 M USA
5 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
7 DADAEV Alexey 1996 M RUS
8 WANG Royce 1997 M TPE
9 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
10 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
10 DODDO Andrew 1998 M USA
12 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 NERI Matteo 1999 M ITA
14 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
15 CHIN Edward 1996 M USA
16 WILLIAMS Grant 1996 M USA
17 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
18 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
19 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
20 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
21 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
22 RICCARDI Federico 1997 M ITA
23 BAK Mikolaj 1997 M USA
24 ILYIN Ivan 1997 M RUS
25 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
26 FITZGERALD Jonathan 1996 M USA
27 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
28 MILLS Connor 1997 M USA
29 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
30 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
31 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
32 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
33 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 METRYKA Karol 1997 M USA
35 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
35 RULEV Vladimir 1996 M RUS
37 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
38 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
39 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
40 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
41 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
42 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
43 NIKITIN Pavel 1997 M RUS
44 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
45 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
46 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
47 LIANG Calvin 1997 M USA
48 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
49 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
50 ASCH Jacob 1997 M USA
51 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
52 SHAINBERG Jonah 1996 M USA
53 TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
54 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
55 BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
56 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
57 TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
58 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
59 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
60 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
61 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
62 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
63 DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
64 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
65 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
66 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
66 ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
68 SEMIN Ilya 1996 M RUS
69 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
70 GERMONI Emanuele 1996 M ITA
71 BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
71 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
73 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
74 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
75 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
75 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
77 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
78 BARADZKO Maksim 1997 M BLR MSIT (BLR)
79 WITKOWSKI Stefan 1996 M POL AZS AWF Katowice (POL)
80 KISIEL Michal 1997 M POL
81 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
82 HOWES Nicholas 1998 M GBR
83 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
84 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
85 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
87 POTTER Nathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
88 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
89 1st round PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 1st round ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
91 1st round HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
92 1st round LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
93 1st round ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
94 1st round KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
95 1st round SAUNDERS Awen 1997 M GBR
96 1st round MARRONARO Emanuele 1999 M ITA
97 1st round PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
98 1st round BEREUTER Roman 1996 M AUT FU Mödling (AUT)
99 1st round LUCAS Andres 1997 M ESP CEL-M (ESP)
100 1st round GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
101 1st round KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
102 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
103 1st round SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
104 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
105 1st round YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
105 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
107 1st round MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
108 1st round DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
109 1st round VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
110 1st round KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
111 1st round STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
112 1st round POZIEMSKI Jakub 1996 M POL
112 1st round HAAKSMA Lukas 1997 M NED
112 1st round ESTEBAN Daniel 1998 M ESP CEL-M (ESP)
115 1st round NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
116 1st round SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
116 1st round ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
118 1st round SENER Volkan 1998 M TUR
119 1st round KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
120 1st round BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
120 1st round ZANDECKI Michal 1999 M POL KKSz Konin (POL)
122 1st round ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
123 1st round FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
124 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
125 1st round HANKENNE Charles 1998 M BEL
126 1st round ROZYCKI Michal 1996 M POL IKS Konstancin (POL)