Back to list

Results

Weltcup
POL Leszno
October 10, 2015 - October 11, 2015

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DENMARK       DEN
1 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
1 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
1 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
1 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
2 FRANCE       FRA
2 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
2 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
2 ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
2 CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
3 POLAND       POL
3 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
3 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
3 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
3 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
4 LATVIA       LAT
4 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
4 DEMBA Ilja 1999 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
4 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
4 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
5 USA       USA
5 BRANMAN Matthew 1997 M USA
5 UPBIN William 1997 M USA
5 MOELIS Samuel 1998 M USA
5 HAGLUND George 1997 M USA
6 RUSSIA       RUS
6 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
6 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
6 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
6 MATVEEV Andrey 1996 M RUS
7 UKRAINE       UKR
7 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
7 STEPURA Yaroslav 1996 M UKR KIEW (UKR)
7 TURCHYNIAK Orest 1997 M UKR Lviv (UKR)
7 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
8 GREAT BRITAIN       GBR
8 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
8 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
8 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
8 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
9 GERMANY       GER
9 HOFFMANN Henry 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
9 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
9 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
10 HUNGARY       HUN
10 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
10 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
10 INSPERGER Samuel 1996 M HUN MTK (HUN)
10 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
11 BELARUS       BLR
11 LAHUNOU Uladzislau 1996 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
11 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
11 ALI Kim 1998 M BLR SC TUFB (BLR)
11 AHEICHYK Daniil 1998 M BLR
12 TURKEY       TUR
12 AKGUMUS Faruk Ziya 1997 M TUR
12 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
12 GUNES Fatih 1996 M TUR
12 GULER Baris 1996 M TUR
13 EGYPT       EGY
13 ABOZEID Mohannad 1996 M EGY OFC Bonn (GER)
13 EID Youssef 1998 M EGY
13 ELMASRY Nour 1996 M EGY
14 CANADA       CAN
14 SWEET Mikhail 1996 M CAN
14 DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
14 SHEARDOWN Christopher 1998 M CAN
14 NAZARALI Adam 1997 M CAN