Back to list

Results

Willy-Schlegelmilch-Gedächtnisturnier
GER Kenten
November 7, 2015 - November 8, 2015

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HIRN Laura 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
3 EIFLER Larissa 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
3 BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
7 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
8 BORETZKI Nicole 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
9 PETER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 TOMALIK Lena 1999 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
11 SINGER Paula 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
12 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
13 MEKA Marietta 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
15 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
16 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
17 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
18 PFLAUM Sarah 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
19 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
20 FRICKE Anna 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 EIFLER Nele 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
25 KNAPP Jana Sophie 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
26 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
28 JUNG Caroline 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
29 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 BUCHMANN Vivien 2002 F GER FR Nürnberg (GER)
31 SENF Carmen 2002 F GER TV Jahn Oelde (GER)
32 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
33 BORETZKI Nadine 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
34 THEISEN Christin 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
35 MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
36 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
37 PHILIPPI Lea 2000 F GER TV Ratingen (GER)
38 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
39 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
41 RÜGER Jana 2000 F GER TV Alsfeld (GER)
42 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld (GER)
43 STORK Laura 2000 F GER TV Alsfeld (GER)
44 MOULEN Lisa 2001 F GER TSV Kenten (GER)
45 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
46 KLAMM Amelie 2001 F GER TV Jahn Oelde (GER)
47 BUDDE Marlene 2001 F GER Herner TC (GER)
48 REIMANN Leona 2002 F GER TV Jahn Oelde (GER)
49 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
50 DERDE Helene 1999 F BEL Confrerie Gent (BEL)
51 FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
52 NEUMANN Lea 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
53 HOHLFELD Lisa 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
54 VON BUCH Inga 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
55 MEMMLER Johanna 2002 F GER PSV Rostock (GER)
56 HERMESSE Emma 1999 F BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
57 PAPENDICK Sarah 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
58 EHRESMANN Victoria 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 SCHOPF Laura 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
60 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
61 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
62 TRUNK Mathilda Lioba 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
63 MESCHERJAKOV Sofia 2000 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
64 GIZINSKI Merle 2000 F GER TG Herford (GER)
65 1st round SCHAUM Juliana 1999 F GER TG Herford (GER)
66 1st round WEINAND Alicia 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
67 1st round SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 1st round KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
69 1st round DILER Lavinia 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
69 1st round MARX Noa Elaine 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
71 1st round BOLTE Hannah 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
72 1st round STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 1st round WOLF Lena 2000 F GER TV Alsfeld (GER)
74 1st round SCHYMCZYK Zoe 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 1st round SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten (GER)
76 1st round TROMPETA Luise 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 1st round HANSEN Sarah 2001 F GER TV Ratingen (GER)
78 1st round BEHRENS Nora 2003 F GER ETV Hamburg (GER)
78 1st round VAN PETEGHEM Marie 2003 F BEL
80 1st round SINORADZKI Paula 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
81 1st round FROMME Leonie 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
82 1st round KAHN Alina 2002 F GER Königsbacher SC (GER)
83 1st round THIELE Anna-Norea 2001 F GER TSV Kenten (GER)
84 1st round SEIBOTH Nina 2003 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
85 1st round ALEFS Sophie Carlotta 2001 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)