Back to list

Results

41. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 5, 2015 - December 6, 2015

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
2 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
3 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
3 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
5 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
6 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
8 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
9 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
11 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
12 TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
12 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
15 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
16 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
17 NATANZON Benjamin 1997 M USA
18 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
19 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 HOSHINO Kento 1998 M JPN
21 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
22 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
23 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
24 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
25 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
26 ROGER Benjamin 1996 M FRA
27 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 BAK Mikolaj 1997 M USA
29 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
30 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
31 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
32 OYAMA Keishi 1998 M JPN
33 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
35 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
35 ILYIN Ivan 1997 M RUS
37 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
38 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
39 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
40 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
41 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
42 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
43 FITZGERALD Jonathan 1996 M USA
44 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
45 NERI Matteo 1999 M ITA
45 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
47 SALLES Nicolas 1996 M FRA CLAMART CE (FRA)
48 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
50 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
51 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
52 METRYKA Karol 1997 M USA
53 WILLIAMS Grant 1996 M USA
54 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
55 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
56 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
57 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
58 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
59 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
60 ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
60 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
62 BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
63 DODDO Andrew 1998 M USA
64 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
65 AMER Mohamed 1997 M EGY
66 DADAEV Alexey 1996 M RUS
67 CHIN Edward 1996 M USA
68 SEMIN Ilya 1996 M RUS
69 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
70 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
71 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
72 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
73 RICCARDI Federico 1997 M ITA
73 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
75 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
76 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
77 ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
78 CORREA VILA Luis 1996 M COL
79 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
80 ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
80 CORRADI Nicola 1999 M ITA
82 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
83 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
84 BERGES Alban 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
85 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
86 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
87 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
88 BARADZKO Maksim 1997 M BLR MSIT (BLR)
89 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
91 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
92 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
93 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
94 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
95 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
97 YAMAKITA Kakuya 1997 M JPN
97 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
99 OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
100 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
101 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
102 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
103 MACKAY Cameron 1996 M CAN
103 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
105 COHEN Josef 1998 M USA
106 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 KABBAJ Jihad 1996 M MAR
108 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
109 WITKOWSKI Stefan 1996 M POL AZS AWF Katowice (POL)
110 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
111 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
112 ESCOBAR Jonal 1997 M VEN KKSz Konin (POL)
113 TAKAHASHI Yusaku 1996 M JPN
113 VERSTRYNGE Rene 1998 M ESP CE-M (ESP)
113 CAI Erwin 1999 M USA
116 EGAWA Soichi 1996 M JPN
117 GELINAS Marc 1996 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
118 PITURA Philip 1996 M CAN
118 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
118 HOWES Nicholas 1998 M GBR
121 MOATAZ Medhat 2000 M EGY
122 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
123 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
123 ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
125 1st round MOTEGI Yudai 1997 M JPN
126 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
126 1st round KISIEL Michal 1997 M POL
128 1st round SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
129 1st round YOKOO Tomohiro 1996 M JPN
130 1st round BROWN David 1997 M CAN
131 1st round BERLAND Mick With 1998 M DEN Roskilde FK (DEN)
132 1st round TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
133 1st round EMPEREUR Eliott 1997 M FRA
134 1st round CARRERO Pedro 1997 M ESP
134 1st round KENNEDY Falan 1997 M CAN
136 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
137 1st round CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
138 1st round BURKE William 1998 M USA
139 1st round BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
140 1st round MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
141 1st round ABDELKHALEK Ziad 1999 M EGY
142 1st round URSACHI Razvan 1998 M ROU
142 1st round CORREA VILA Carlos 1996 M COL
144 1st round FONG Zheng Jie 1999 M SGP
145 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG
146 1st round ARRIZABALAGA Pedro 1997 M ESP CE-M (ESP)
146 1st round MURRAY Brian 1997 M IRL
148 1st round ALBAQAMI Saad 2000 M KSA
149 1st round DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
150 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
151 1st round HANKENNE Charles 1998 M BEL
152 1st round BEREUTER Roman 1996 M AUT FUM Mödling (AUT)
153 1st round GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
154 1st round HAAKSMA Lukas 1997 M NED
155 1st round ROZYCKI Michal 1996 M POL IKS Konstancin (POL)
156 1st round BERNAL Mateo 1996 M ESP CENO-M (ESP)
157 1st round KASDI Hamza Adel 1996 M ALG
158 1st round ALHUSSAIN Ali 1996 M KSA
159 1st round SAENZ Beltran 1998 M ESP CEB-M (ESP)
159 1st round VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
159 1st round MAIRI Yanis 1998 M ALG
159 1st round FLYNN Fionn 1996 M IRL
163 1st round AL ZAHRANI Abdulrhman 2001 M KSA
164 1st round PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
164 1st round MAAZIZ Acyl 1998 M ALG MAISONS ALF (FRA)
166 1st round ELARABY Mazen 2001 M EGY
167 1st round ELTONSY Soliman 1999 M EGY
168 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)