Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
December 5, 2015 - December 6, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
3 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
3 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
5 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
6 LI Michael 1999 M USA
7 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
8 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
9 UENO Yuto 1999 M JPN
10 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
11 ORTS Lucas 1999 M USA
12 BRAVO Kenji 2001 M USA
13 PISTORIO Federico 2000 M ITA
14 PILLI Enrico 1999 M ITA
15 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
16 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
17 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
18 ZAROFF Leo 2000 M USA
19 WU Jerry 2000 M USA
20 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
21 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
22 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
23 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
24 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
25 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
26 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
27 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
28 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
29 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
30 COLAMARCO Federico 2000 M ITA
31 BROSZUS Blake 2000 M CAN
32 FRERES Hugo 1999 M BEL
33 WONG Robert 1999 M USA
34 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
35 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
36 WISE William 1999 M USA
37 MARINI Tommaso 2000 M ITA
38 ALLEN Cameron 1999 M USA
39 DANIEL Ashton 2001 M USA
40 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
41 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
42 CAI Alex 2000 M CAN
43 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
44 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
44 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
46 LANUSSE Henri 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
47 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
48 PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
49 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
50 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR
51 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
52 ROSSI Marco 2000 M ITA
53 LEMMI Edoardo 1999 M ITA
54 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
55 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
56 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
57 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
58 SCHALLER Maxence 1999 M FRA
59 WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
60 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
61 JEON Nathan 2000 M USA
62 RIBON Axel 2000 M FRA MENNECY (FRA)
63 LI Daniel 2000 M CAN
64 FOURNIER Lucas 1999 M FRA MEAUX CE (FRA)
65 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
66 CONSOLONI Marco 1999 M ITA
67 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
68 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
69 TOMINE Octave 1999 M FRA RENNES EC (FRA)
70 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
71 CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
72 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
73 YAA Eric 1999 M FRA COMBS VILLE (FRA)
74 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
75 NAKAMURA Taro 2000 M JPN
76 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
77 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
78 ERUAM-CHAPOT Pierre 1999 M FRA LYON SE (FRA)
79 KADYROV Alym 1999 M RUS
80 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
81 KOZAK Mateusz 1999 M CAN
82 ANTIKYAN Artem 1999 M RUS
82 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
84 JONAS James 1999 M CAN
85 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
86 COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
87 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
87 DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
89 DUMAS Florian 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
90 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
91 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
92 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
93 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
94 JOLY Cyril 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
95 BONNY Gabriel 2000 M FRA
96 REMY Karl 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
97 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
98 GRZYBOWSKI Clement 1999 M FRA
99 LONGEGA Giorgio 1999 M ITA
100 DELAGOUTTE Thomas 1999 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
101 MARIUCCI Matteo 1999 M ITA
102 GALLY Maxime 1999 M FRA
103 PASSALACQUA MARCHIANDO Luca 2000 M ITA
104 NAYRAC Adrien 1999 M FRA BOURG VALEN (FRA)
105 CART Milan 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
105 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
107 CHU Aidan 1999 M USA
108 DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
109 CARBONE Sonny 2001 M FRA PARIS SUFFRE (FRA)
110 BESSY Matthieu 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
111 MCANDREW Finlay 2000 M GBR Salle Holyrood (GBR)
112 GROSSMANN Thomas 1999 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
113 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
114 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
115 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
116 LANUSSE Yann 1999 M FRA BERGERAC CAD (FRA)
117 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
118 LOTTIN Maxence 1999 M FRA MENNECY (FRA)
119 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
120 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
121 GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
122 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
123 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
124 PUJO Tanguy 1999 M FRA LA BREDE (FRA)
125 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
126 FARDELL Felix 1999 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
127 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
128 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
129 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
130 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
131 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
132 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
133 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
134 PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
135 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
136 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
138 HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
138 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
140 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
141 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
142 STUTZMANN Guillaume 1999 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
143 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
144 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
145 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
146 ISHII Kai 1999 M JPN
147 JENNEWEIN Marcus 1999 M GER FSC Jena (GER)
148 DOBSON William 1999 M CAN
149 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS
150 CHAMBON Doan 1999 M FRA SIX FOURS SE (FRA)
151 MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
152 LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON (FRA)
153 GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
153 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
155 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
156 RODRIGUEZ DOMINGUEZ Jaime 1999 M ESP FED-M (ESP)
157 FARCY Tino 1999 M FRA PAYS AIX (FRA)
158 KITAMURA Tokai 1999 M JPN
159 MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP (FRA)
160 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
161 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
162 BOJANOV Boris 1999 M CAN
163 COTTIN Antoine 1999 M FRA PERIGNY (FRA)
164 FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
165 HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
166 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
167 PAIRE Adrien 1999 M FRA MAUGESBOCAGE (FRA)
167 FIGAL Nicolas 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
169 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
170 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
171 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
172 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
173 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
174 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
175 HEBEY Maximilien 2001 M FRA PARIS BLC MT (FRA)
176 1st round RICHARD Fabien 2000 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
177 1st round GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
178 1st round REIBETANZ Victor 1999 M GER PSV Stuttgart (GER)
179 1st round MERIT Gautier 1999 M FRA POITIERS (FRA)
180 1st round SAPY Hugo 1999 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
181 1st round STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
182 1st round QUERTON Victor 1999 M FRA LE VESINET (FRA)
182 1st round SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
184 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
185 1st round VILLAPALOS Adrian 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
186 1st round BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
186 1st round LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
188 1st round BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
188 1st round IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
190 1st round HERRMANN Amaury 2000 M FRA VINCENNES CE (FRA)
191 1st round ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
192 1st round SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
193 1st round EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
194 1st round PETRINI Felix 2001 M SWE
195 1st round LAIRES Bernardo 1999 M POR SCP (POR)
196 1st round GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
196 1st round LOVERA Gaetan 2000 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
198 1st round JUDAS Batiste 1999 M FRA MANTES AS (FRA)
199 1st round WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
200 1st round CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
201 1st round BADOUX Loïc 1999 M SUI CEM Morges (SUI)
202 1st round SIMONEAU Lucas 1999 M FRA SENLIS 3A (FRA)
203 1st round BEYNE Josselyn 1999 M FRA CORREZE HAUT (FRA)
204 1st round PAYEBIEN Pierre 2001 M FRA LE PECQ US (FRA)
204 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
204 1st round FERCHAUD Emilien 2000 M FRA SOISSONS CE (FRA)
207 1st round CHEN-LI David 1999 M CAN
208 1st round RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
209 1st round PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
209 1st round SZADZIUK Arthur 1999 M CAN
209 1st round WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
212 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
213 1st round TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
214 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
214 1st round CHADHA Ananya Lev 2002 M IND
216 1st round SACCHI WILSON Sebastian 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
217 1st round MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
217 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
219 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR