Back to list

Results

Odessa Cup
UKR Kiew
November 5, 2011 - November 6, 2011

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
2 OKUNEV Artur 1993 M RUS
3 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
3 TERESHKIN Ivan 1992 M RUS
5 ISKANDAROV Vyacheslav 1993 M RUS
6 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
7 NICA Andrei 1994 M ROU CSM IASI (ROU)
8 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
9 STATSENKO Yevgeniy 1992 M UKR KIEW (UKR)
10 ERMAKOV Mikhail 1992 M RUS
11 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
12 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
13 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
14 AKULOV Gleb 1992 M RUS
15 LI Nikita 1992 M RUS
16 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
17 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
18 ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
19 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
20 SAZHIN Vladislav 1992 M RUS
21 SAVIOZZI Tommaso 1992 M ITA
22 LYSENKO Bogdan 1995 M UKR KIEW (UKR)
23 SCISCIOLO Francesco Maria 1994 M ITA VS BOLOGNA (ITA)
23 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
25 RUDKOUSKI Yauheni 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
26 SHABANOV Ilya 1994 M RUS
27 GRAMAZIO Giuseppe 1994 M ITA
28 FIRAT Caglayan Nehir 1992 M TUR TED SK (TUR)
29 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
30 AKSENOV Andrey 1994 M RUS
31 AOKI Hagumu 1992 M JPN
32 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
33 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
34 NIKITIN Ivan 1992 M UKR Cherkasy (UKR)
35 SIRBU Dragos 1993 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
36 TOPGUL Murat 1992 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
37 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
38 SHYMKO Oleksiy 1993 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
39 SYDORENKO Roman 1993 M UKR Cherkasy (UKR)
40 GOEDHART Mike 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
41 MATUSEVICH Aliaksandr 1994 M BLR RCPhES (BLR)
42 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
43 NIKOLAIEV Nikita 1995 M UKR KIEW (UKR)
44 BITUCA Cristian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
45 WILLAU Mathias 1992 M AUT FU Mödling (AUT)
46 WROBEL Mariusz 1992 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
47 MORIYA Kazunori 1992 M JPN
48 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
48 KUDATSKIY Ivan 1994 M UKR Nikolaev (UKR)
50 CIORNILA Sergiu 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
51 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
52 PIDOPRYGORA Stanislav 1992 M UKR Cherkasy (UKR)
53 1st round MORI Shoichi 1994 M JPN
54 1st round BOTNARI Igori 1993 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
55 1st round PISETSKIY Alexey 1993 M RUS
56 1st round MAEDA Shugo 1992 M JPN
57 1st round POPESCU Alexandru 1992 M ROU
58 1st round CHARNIAKOU Uladzislau 1995 M BLR
59 1st round MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
60 1st round CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
61 1st round HARIMA Ryuta 1993 M JPN
62 1st round BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
63 1st round KURT Kemal Arda 1994 M TUR [i] EFE SK Ankara (TUR)
64 1st round GOOSSENS Robbert 1992 M NED s.v. Surtout (NED)
65 1st round MOLCHANOV Mykyta 1995 M UKR Kharkiv (UKR)
66 1st round ROESINK Bela 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
67 1st round NICULIN Alexei 1995 M MDA Scoala de Scrima (MDA)