Back to list

Results

Young Lions
FIN Espoo (Helsinki)
February 4, 2017 - February 5, 2017

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KANO Koki 1997 M JPN
2 MARTINI Cosimo 1997 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
3 CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
3 BRUEV Georgiy 1997 M RUS
5 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
6 NGUEFACK Lilian 1999 M FRA BRON (FRA)
7 MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
8 OPALKA Michal 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
9 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
10 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
11 CINI Alessandro 1999 M ITA CS Foligno (ITA)
12 YOO Justin 1997 M USA
13 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
14 ANDRIYASHKIN Pavel 1998 M RUS
15 LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
16 RUDYKH Daniil 1999 M RUS
17 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
18 CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
19 CONRAD Nicolas 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
19 KAWAKITA Shinkai 1997 M JPN
21 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
22 NIETO Guillermo 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
23 MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
24 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
25 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
26 SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
27 WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
28 NAWROCKI Jerzy 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
29 METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
30 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
31 EWART Stephen 1999 M USA
32 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
33 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
34 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
35 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
36 VISMARA Federico 1997 M ITA
37 GUZHIEV Egor 1998 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
38 ARTIUKHOV Viktor 1997 M RUS
39 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
39 PERTUISOT Hugo 1997 M FRA BEAUMONT OIS (FRA)
41 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
42 RASSOLOV Alexey 1997 M RUS
43 ZAGORUIKO ZYKOV Ivan 1998 M USA
44 MATHIS Kei 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
45 BERKEL Dominik 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
46 BLOMMAERT Felix 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
47 ELSOKKARY Ahmad 1997 M EGY
48 BUYANOV Georgiy 1997 M RUS
49 ABATE Riccardo 1999 M ITA CS IVREA (ITA)
50 VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
51 BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
52 GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
52 MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
54 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 JORDAN Owen 1998 M GBR
56 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
57 WILSON Sean 1999 M USA
58 MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
60 GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
61 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
62 HOVIKYAN Eduard 1998 M ARM
63 RODRIGUEZ GONZALEZ Javier 1997 M ESP CEB-M (ESP)
64 SAAVALAINEN Ellis 1998 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
65 CANZONERI Davide 1998 M ITA TOISE (ITA)
66 KOMATA Akira 1998 M JPN
67 D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
68 KNYSH Oleg 1997 M RUS
69 PONCIN Nicolas 1998 M BEL
70 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
71 HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
73 PIANFETTI Andric 1998 M FRA PARIS GRP (FRA)
74 OSPINA PEREZ Nicolas 1998 M CRC
75 YATES Domenic 1999 M AUS
76 DELHOMME Martin 1997 M FRA LYON LEM (FRA)
77 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
78 JOHNSON Wesley 1997 M USA
79 LIMAREV Ivan 1998 M RUS
80 SLATER Philip 1997 M IRL
80 POZZI Stefano 1999 M SUI LUG Lugano (SUI)
82 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
83 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
84 HIRANO Yuya 1997 M JPN
85 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
86 BILLON Maxime 1997 M CAN
87 JURKA Tomas 1997 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
88 ABDELKADER Ahmed 1997 M EGY
89 STASZULONEK Bartosz 1997 M POL Piast Gliwice (POL)
90 REBUS Gregory 1997 M FRA PARIS GRP (FRA)
91 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
92 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
92 JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 CROOK Lachlan 1998 M AUS
95 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
96 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
97 KUDRIAVTSEV Georgii 1999 M GEO
98 ALEGRE Rodrigo 1998 M ESP SAES-BU (ESP)
99 KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
100 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
101 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
102 DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
103 HERBST Isaac 2002 M USA
104 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
105 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
106 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
107 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
107 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
109 MÜLLER Luis 1998 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
110 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
111 YASU Masato 1998 M JPN
112 EAST William 1999 M GBR
113 FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
114 SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
115 SINCLAIR Aml 1997 M GBR
115 HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
117 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
118 SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
119 MITKIN Oleksandr 1998 M UKR Lviv (UKR)
120 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
121 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
122 SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
123 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
124 LUPRANO Victor 1997 M SUI CAL Lausanne (SUI)
125 BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
127 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
128 DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
129 MASSEREY Cyrille 1997 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
130 BEAULIEU Loic 1998 M CAN
131 KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
132 SHINDLER Oliver 1997 M USA
133 GUSMAN Agustin Adolfo 1998 M ARG
134 PANELIUS Rufus 1997 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
135 PETERSEN Magnus 1999 M DEN JAF Arhus (DEN)
136 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
136 VASARAUDZIS Egils 1998 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
138 SAY Ali Ege 1999 M TUR
139 MECKE Cedric 2000 M USA
140 SAADON Or 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
141 BALMORI Diego 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
142 HAYES Isaac 1998 M AUS
143 SCHNEIDER Benjamin 1998 M GBR
144 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
145 STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
146 DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
146 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
148 ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
149 SALAS Javier 1997 M ESP SAES-BU (ESP)
150 CROUSE Ulfric 2000 M USA
151 KOPRA Henri 1997 M EST Tallinna Mook (EST)
152 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
153 LAZAROTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
154 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
155 JUKNA Rokas 1999 M LTU Gaja-Florete (LTU)
156 VALENTANAVICS Pavels 1998 M LAT MK Musketiri (CRO)
157 COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth FC (GBR)
158 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
159 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
160 PFEIFER Jannik 1998 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
161 MACLENNAN Robert 1999 M GBR
162 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
163 EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
164 LUNDH Oscar 1999 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
165 JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
165 DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
167 CAICEDO Fabian 1999 M VEN
168 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
169 BLITSMAN Zvi 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
170 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
171 1st round RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
172 1st round GOTTWALD Mathias 1998 M AUT SEG Geneve (SUI)
172 1st round BERMEJO Noe 2000 M ESP VCE-VA (ESP)
174 1st round LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
175 1st round SEIDEL Rudger 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
175 1st round MOWAFY Mohab 1998 M EGY
177 1st round SALOKAS Arnas 1998 M LTU Gaja-Florete (LTU)
178 1st round GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
179 1st round CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
180 1st round HERVAS Guillermo 1997 M ESP CE-M (ESP)
180 1st round FITKEVICIUS Algirdas 1997 M LTU Gaja-Florete (LTU)
180 1st round JURADO SOSSA Santiago 1998 M COL
183 1st round OZTUNC Omer Kaan 1997 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
184 1st round RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
185 1st round PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
185 1st round HARADA Keisuke 1997 M JPN
187 1st round ROUDBAR Samuel 1998 M BEL
188 1st round BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
189 1st round KRAHER Martin 1998 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
190 1st round SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
191 1st round RANNINGER Alberto 1997 M ESP
192 1st round LAPIN Simon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
193 1st round CHERVYNSKYI Yaroslav 1999 M UKR
194 1st round TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
195 1st round STRNAD Ondrej 1999 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
196 1st round ZLENKO Daniels 2000 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
197 1st round ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
198 1st round ISHII Kazuki 1999 M JPN
199 1st round ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
200 1st round VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
201 1st round PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
202 1st round JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
203 1st round KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
204 1st round HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
204 1st round STEVENS Joshua 1998 M GBR
206 1st round RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
207 1st round ALARCIA Daniel 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
208 1st round MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
208 1st round LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
210 1st round GRANADO Jaime 1998 M ESP CSA-M (ESP)
211 1st round RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
212 1st round LACHIANI Tomer 1998 M ISR Club Modiin (ISR)
212 1st round HEMELAERS Robbe 1998 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
214 1st round GOKBULUT Orkun 1997 M TUR Konya Ferdi (TUR)
215 1st round BEAUDOT Pierre-Emile 1997 M FRA NEVERS CE (FRA)
216 1st round LIPSANEN Tommi 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
217 1st round STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
218 1st round SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
219 1st round SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
220 1st round LAO Mattias 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
221 1st round KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
222 1st round DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo (GBR)
223 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
223 1st round MENDOZA Carlos 1997 M VEN
225 1st round HAZES Luuk 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
226 1st round PAJU Raul 1999 M EST En Garde Haapsalu (EST)
227 1st round PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
228 1st round PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
228 1st round PEH Kelvin 1998 M AUS
228 1st round VERDON Paul 1999 M IRL
228 1st round ISOKANGAS Ali 2002 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
232 1st round SALAZAR MORENO Luis Enrique 1997 M VEN
233 1st round MORRIS Mark 1999 M AUS
234 1st round MEISTER Andri 2001 M EST En Garde Haapsalu (EST)