Back to list

Results

Ciudad de Burgos
ESP Burgos
December 16, 2017 - December 17, 2017

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
1 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
1 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
1 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
2 USA       USA
2 GRADY Miriam 2000 F USA
2 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
2 MANGANO Ariana 2001 F USA
2 STEWART Tatijana 1999 F USA
3 HUNGARY       HUN
3 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
3 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
3 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
3 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
4 FRANCE       FRA
4 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
4 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
4 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
4 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
5 POLAND       POL
5 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
5 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
5 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
5 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
6 UKRAINE       UKR
6 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
6 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
6 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
6 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
7 ROMANIA       ROU
7 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
7 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
8 SWITZERLAND       SUI
8 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
8 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
8 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
8 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
9 RUSSIA       RUS
9 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
9 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
9 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
9 KESAEVA Marina 1999 F RUS
10 ISRAEL       ISR
10 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
10 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
10 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
10 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
11 CANADA       CAN
11 VERRET Alexanne 1998 F CAN
11 WANG Shirley 2000 F CAN
11 BOUDREAU Justine 2001 F CAN
11 GAO Cindy 1999 F CAN
12 GERMANY       GER
12 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 CZECH REPUBLIC       CZE
13 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
13 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
13 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
13 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
14 GREAT BRITAIN       GBR
14 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
14 LAWSON Danielle 1998 F GBR
14 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
14 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
15 SPAIN       ESP
15 LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
15 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
15 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
15 MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
16 TURKEY       TUR
16 HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
16 ERSOY Merve 1999 F TUR
16 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
16 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
17 SWEDEN       SWE
17 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
17 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
17 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)