Back to list

Results

55. Leineweber-Turnier
GER Bielefeld
June 20, 2015 - June 21, 2015

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FALTER Oliver 1968 M GER Herner TC (GER)
2 MARCHET Alexander 1967 M GER Herner TC (GER)
3 HERRMANN Maximilian 1993 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
3 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
5 BACHMANN Simon 1991 M GER Herner TC (GER)
6 SCHLÜTER Niclas 1970 M GER MTV Braunschweig (GER)
7 MÜLLER Henrik 1970 M GER FS Bielefelder TG (GER)
8 DOROSCHEWSKI Johannes 1985 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 VOß Thilo 1987 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
10 WOLFTEICH Stefan 1991 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
11 SCHÜLING Niels 1997 M GER Osnabrücker SC (GER)
12 REITZ Lennart 1999 M GER FK Hannover (GER)
13 DRIEGER Friedrich 1994 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
14 ENDERS Valentin 1997 M GER FC Greifswald (GER)
15 BACHMANN Michael 1962 M GER Herner TC (GER)
16 BUSCH Paul 1997 M GER Lüdenscheider TV (GER)
17 BECKER Matthias 1974 M GER Herner TC (GER)
18 TWENT Manuel 1998 M GER Osnabrücker SC (GER)
19 TÜRKIS Yannic-Christopher 1992 M GER Quernheimer FC (GER)
20 KONSCHEWITZ Kai 1969 M GER Herner TC (GER)
21 HEßELER Philipp 1985 M GER VFL Hüls (GER)
22 NEUMANN David 1979 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 DEPPING Tillmann 1998 M GER Detmolder TV (GER)
24 EGGENSTEIN-DEIMEL Christoph 1965 M GER TV Neheim (GER)
25 REIßMEIER Manuel 1976 M GER TV Paderborn (GER)
26 SCHUMACHER Moritz 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
27 EVSENIN Egor 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
28 RÜTER Matthias 1977 M GER Herner TC (GER)
29 MICHAELIS DE VASCONCELLOS Steffen 1979 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
30 HOECHSMANN Thomas 1978 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
31 KLEIN Waldemar 1968 M GER FS Bielefelder TG (GER)
32 PIEFKE Vincent 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
33 1st round WINDT Jonas 1993 M GER Detmolder TV (GER)
34 1st round WETZLAR Markus 1970 M GER Quernheimer FC (GER)
35 1st round ZENGER Lukas 1991 M GER HFC Bremen (GER)
36 1st round STAGE Tobias 1998 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
37 1st round BAGNUCKI Julius 1997 M GER FS Bielefelder TG (GER)
38 1st round LÜTZELBERGER Georg 1992 M GER TV Paderborn (GER)
39 1st round ALBRECHT Michael 1959 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
40 1st round EISENBERG Paul 1981 M GER EFG Essen (GER)
41 1st round O'CONNOR Fionn 1994 M IRL
42 1st round KRAUSE Martin 1963 M GER FS Bielefelder TG (GER)
43 1st round MAYSAMI Mahmoud 1965 M GER Duisburger FK (GER)
44 1st round SONNEK Kevin Frank 1979 M GER OFC Castrop-Rauxel (GER)
45 1st round DEGELOW André 1998 M GER FSG Ruhr Wattenscheid (GER)