Back to list

Results

2015 World Championships Cadets/Juniors
UZB Tashkent
April 1, 2015 - April 9, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MOELIS Samuel 1998 M USA
2 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
3 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
3 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
6 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
7 ITO Takuma 1998 M JPN
8 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
9 UENO Yuto 1999 M JPN
10 BICEGO Sebastiano 1998 M ITA
11 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
12 KIM Gwansoo 1999 M KOR
13 EID Youssef 1998 M EGY
14 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
15 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
16 CHAM Shun Wo 1998 M HKG
17 LEE Seong-Jong 1998 M KOR
18 GRANT Sean 1998 M CAN
19 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
20 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
21 DE GREEF Stef 1998 M BEL
22 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
23 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
24 VETROV Nikita 1998 M RUS
25 ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
26 FUNARO Andrea 1998 M ITA
27 TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
28 JAHRAMI Abdulaziz Kh 1999 M KUW
29 CHARREU Jose 1998 M POR
30 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
31 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
32 SAUKANS Olafs 1998 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
33 SHEARDOWN Christopher 1998 M CAN
34 LEE Yat Long 2000 M HKG
35 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
36 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
37 PARK Minjun 1998 M KOR
38 TURKI OWAIDA Ali 2000 M QAT
39 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
40 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
41 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
42 CRNJAK Tom 1998 M BEL
43 NARVAEZ PALIZA Jose 1998 M MEX
44 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
45 ALKHAYAAT Hasan A. H. 1999 M KUW
46 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
47 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
47 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
49 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
50 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
51 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
52 COHEN Ayo 1998 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
53 YUEN Chun Hei James 1998 M HKG
54 TAQI Ahmad 1999 M KUW
55 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
56 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
57 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
58 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
59 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
60 YESIL Tolga 1999 M TUR
61 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
62 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
63 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
64 KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
65 MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
66 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
67 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
68 AL-ASMI Hamad 1998 M QAT
69 SHARIPOV Halillo 1998 M UZB
70 MOHD SETH Imran 1998 M MAS
71 1st round DALLASEN Matthew 1999 M AUS
72 1st round GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
73 1st round GARCIA Eduardo 1998 M PER
74 1st round CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
75 1st round SAY Amil Efe 1999 M TUR
76 1st round ANATSKO Denis 2001 M KAZ
77 1st round ABDELGAWAD Omar 1998 M EGY
78 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
79 1st round MADI Youcef 1998 M ALG
80 1st round TSAFRIR Boaz 1998 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
81 1st round KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
82 1st round GANTIMUROV Ivan 1998 M KAZ
83 1st round MAMURZAYEV Bakhram 2001 M KAZ
84 1st round TASHBAEV Javokhir 2001 M UZB
85 1st round YOONG Hans Wei Shen 2000 M MAS
86 1st round LEE Jui Chi 1998 M TPE
F BASHAL Seif 1999 M QAT