Back to list

Results

2015 World Championships Cadets/Juniors
UZB Tashkent
April 1, 2015 - April 9, 2015

Sabre Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOREA       KOR
1 CHO Hanshin 1995 M KOR
1 LEE Jonghyun 1995 M KOR
1 KIM Giwon 1996 M KOR
2 RUSSIA       RUS
2 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
2 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
2 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
2 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
3 USA       USA
3 SHAINBERG Jonah 1996 M USA
3 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
3 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
3 LIANG Calvin 1997 M USA
4 POLAND       POL
4 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
4 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
4 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
5 FRANCE       FRA
5 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
5 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
5 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
5 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 HUNGARY       HUN
6 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
6 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
6 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
6 DOBO Istvan 1997 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
7 KUWAIT       KUW
7 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
7 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
7 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
8 JAPAN       JPN
8 HOSHINO Kento 1998 M JPN
8 OYAMA Keishi 1998 M JPN
8 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
8 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
9 UKRAINE       UKR
9 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
9 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
9 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
9 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
10 GERMANY       GER
10 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
10 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
11 ITALY       ITA
11 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
11 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
11 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
11 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
12 HONG KONG, CHINA       HKG
12 HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
12 TSANG Tsz Hin 1995 M HKG
12 MAK Matthew 1999 M HKG
12 CHAN Kwong Kiu 1996 M HKG
13 GREAT BRITAIN       GBR
13 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
13 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
13 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
14 SPAIN       ESP
14 DEL VALLE Daniel 1995 M ESP [i] CNE-FED MADRILENA (ESP)
14 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
14 LORENZO Alejandro 1995 M ESP CEL-M (ESP)
15 MEXICO       MEX
15 ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
15 LARA Eduardo 1995 M MEX
15 HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
15 FLORENCIA Hector 1996 M MEX
16 EGYPT       EGY
16 EHAB Ahmed 1995 M EGY
16 AMER Mohamed 1997 M EGY
16 WAFAEY Mokhtar 1996 M EGY
16 SAMER Mohab 1995 M EGY
17 ALGERIA       ALG
17 HEROUI Zin Eddine 1997 M ALG
17 BOUNABI Akram 1999 M ALG
17 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
18 ARGENTINA       ARG
18 DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
18 MACRI Tomas 1997 M ARG
18 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
19 CANADA       CAN
19 BROWN David 1997 M CAN
19 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
19 MACKAY Cameron 1996 M CAN
20 AUSTRALIA       AUS
20 DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
20 ANDREWS Sean 2000 M AUS
20 TADROS Matthew 1997 M AUS
21 COLOMBIA       COL
21 CORREA VILA Luis 1996 M COL
21 CUELLAR Sebastian 1996 M COL
21 MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
21 CORREA VILA Carlos 1996 M COL
22 SAUDI ARABIA       KSA
22 ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
22 ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
22 ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
23 KAZAKHSTAN       KAZ
23 KASSYMOV Nurlan 1997 M KAZ
23 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
23 KOLESNIKOV Vadim 1995 M KAZ
23 SOKOLOV Azat 1996 M KAZ
24 UZBEKISTAN       UZB
24 NAGIBIN Petr 1996 M UZB
24 ALIBAYEV Bakhtiyor 1996 M UZB
24 ALIMOV Samandar 1996 M UZB
24 BEKCHANOV Spartak 1997 M UZB
25 CHINA       CHN
25 LIN Xiao 2000 M CHN
25 WANG Shi 1997 M CHN
25 HUANG Lulu 1996 M CHN