Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
March 6, 2015 - March 8, 2015

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BRUEV Georgiy 1997 M RUS
2 VISMARA Federico 1997 M ITA
3 NAUMOV Sergey 1995 M RUS
3 CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE (HUN)
5 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
6 BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
7 POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
8 FARDZINOV Alan 1995 M RUS
9 SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
10 KISS Balint 1995 M HUN BHSE (HUN)
11 MEJIA GARCIA Cristian Edenilson 1996 M ESA
12 DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
13 GORBONOS Dmitriy 1996 M RUS
14 MAISTO Davide Amodio 1996 M ITA CS Partenopeo (ITA)
15 TÒTH Gergely 1997 M HUN PTE-PEAC (HUN)
16 BERGAMINI Enrico 1996 M ITA
17 CRECCHI Bernardo 1995 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
18 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
19 MARTINI Cosimo 1997 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
20 PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
21 WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
22 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
22 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
24 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
25 LEONE Alberto 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
26 YOO Justin 1997 M USA
26 DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
28 BARBARA Fabio 1995 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
29 PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
30 CANDIDA DE MATTEO Alberto 1996 M ITA
31 MAKHONIN Oleksiy 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
31 VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
33 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
34 VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
35 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
36 FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
37 VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
37 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 BAKOS Balint 1997 M HUN Szombathely (HUN)
39 KNYSH Oleg 1997 M RUS
41 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 DUDAS Balazs 1997 M HUN BVSC (HUN)
43 CASARO Gianluca 1996 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
44 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
45 BELLOMI Luca 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
46 METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
47 CANAUX Gabriel 1996 M USA
48 IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
49 FAYEZ Sherif 1995 M EGY
49 ADEL Abdelrahman 1996 M EGY
51 MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
52 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
54 GUKOV Alexander 1998 M RUS
55 ZANCANELLA Amedeo 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
56 POPOVICI Michael 1997 M USA
57 KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FU Linz (AUT)
58 MCDOWALD Curtis 1996 M USA
59 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
60 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
61 VILLANI Demetrio 1995 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
62 ORTA Javier 1998 M ESP CREA-M (ESP)
63 MCGLADE Daniel 1996 M GBR
64 BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
65 PAVEL Claudiu Marian 1996 M ROU Chiti Scherma Pistoia (ITA)
66 POTAPENKO Denis 1995 M UKR Kharkiv (UKR)
67 DI COSTE Matteo 1995 M ITA
68 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
69 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
70 ELSOKKARY Ahmad 1997 M EGY
71 CAUDO Domenico 1998 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
72 MIROVSKY Vojtech 1995 M CZE USK Praha (CZE)
72 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
74 EFROSININ Alexei 1995 M ITA CS Forlivese (ITA)
75 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
76 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
77 MENDOZA Carlos 1997 M VEN
78 WILSON Sean 1999 M USA
79 ANDREU ALMANSA Marc 1996 M ESP SEA-T (ESP)
80 DE SERVI Cristiano 1995 M ITA CS LEGNANO (ITA)
81 COLOMA Manuel 1995 M ESP
82 LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
83 KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
84 PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
84 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
86 SHULMEYSTER Yevgeniy 1995 M UKR
87 SIDOROVICH Yan 1996 M RUS
88 AAGENAES Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
89 GASCON Willian 1995 M VEN
90 KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FU Linz (AUT)
91 SCHÜLING Niels 1997 M GER Osnabrücker SC (GER)
92 DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
93 BLACKWOOD Samuel 1996 M USA
94 LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
95 FREIMAN Samuel 1995 M USA
96 BERKEL Dominik 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
96 BENDE Bence 1999 M HUN Szombathely (HUN)
98 ZELLER Zachary 1997 M USA
99 BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
100 TERRACCIANO Luca 1996 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
101 DI COSTE Samuele 1995 M ITA
102 RODRIGUEZ GONZALEZ Javier 1997 M ESP CEB-M (ESP)
103 XU Jason 1997 M USA
104 SURANO Alvaro 1996 M ESP SAE-M (ESP)
105 KYLLÖNEN Markus 1995 M FIN Habda Helsinki (FIN)
106 OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
107 MÜLLER NIELABA Gabriel 1995 M SUI FCB Bern (SUI)
108 SIMMONS Ariel 1996 M USA
109 BRADAC Petr 1996 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
110 HORVATH Matyi 1998 M SVK Slovensky Kord (SVK)
111 ABDELMALAK Daveed 1996 M EGY
112 MARTINEZ RIVAS Diego 1997 M VEN
113 HAMOLINE Gautier 1995 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
113 RATTO Francesco 1995 M ITA CS Rapallo (ITA)
115 BREMS Alexander 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
115 LUCCI Francesco 1995 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
117 1st round CHESNOKOV Sergey 1997 M RUS
118 1st round SUNKO Vjeran 1998 M CRO CAFC Mladost (CRO)
119 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
120 1st round STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
121 1st round KOFOL Andraz 1997 M SLO
122 1st round ELSAYED Ahmed 1998 M EGY
123 1st round PUERTO Andres 1995 M ESP SAE-M (ESP)
124 1st round HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
125 1st round RODELL Clinton 1997 M USA
126 1st round KAMNEV Nikita 1997 M RUS
127 1st round SANSONE Matteo 1996 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
128 1st round BITSCH Peter 1996 M GER Darmstädter FC (GER)
129 1st round D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
130 1st round ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
131 1st round STEIS Lukas 1995 M SVK Akademia sermu (SVK)
132 1st round FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
133 1st round TKACHUK Leontii 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
134 1st round PYSAREV Vadym 1995 M UKR
135 1st round PEETERS Kamiel 1996 M BEL
136 1st round ROMANI Ricard 1995 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
137 1st round LOBODENKO Nazar 1995 M UKR
138 1st round TORRES VALENCIA Martin 1996 M ECU
139 1st round SGUBBI Mattia 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
140 1st round SZABO Karol 1998 M SVK Slovensky Kord (SVK)
141 1st round MATIC Luka 1995 M CRO MK VMD (CRO)
142 1st round BOYLE Samuel 1996 M GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
143 1st round LOMBARDO Gabriel 1998 M BRA
144 1st round HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
145 1st round STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
146 A 1st round STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
F VERHELLE Thibault 1996 M BEL Confrerie Gent (BEL)