Back to list

Results

2015 European Championships U17
SLO Maribor
February 24, 2015 - February 28, 2015

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
2 VETROV Nikita 1998 M RUS
3 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
5 FUNARO Andrea 1998 M ITA
6 BICEGO Sebastiano 1998 M ITA
7 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
8 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
9 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
10 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
11 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
12 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
13 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
14 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
15 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
16 CRNJAK Tom 1998 M BEL
17 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
18 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
19 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
20 CHARREU Jose 1998 M POR
21 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
22 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
23 WERNER Lennart 2000 M GER OFC Bonn (GER)
24 MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
25 SAY Amil Efe 1999 M TUR
26 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
27 GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti (ROU)
28 GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
29 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
30 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
31 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
32 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
33 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
34 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
35 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
36 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
37 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
38 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
39 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
40 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
41 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
42 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
43 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
44 CAMELO Goncalo 1998 M POR SCP (POR)
45 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
46 GASPERINI Filippo 1998 M ITA
47 TSAFRIR Boaz 1998 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
48 ATYA Ohad 1998 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
49 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
50 COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
51 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
52 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
53 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
54 AVELAR Luis 1998 M POR GCP (POR)
55 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
56 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
57 BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
58 AGOSTINHO Leonardo 1998 M POR
59 YESIL Tolga 1999 M TUR
60 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
61 FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
62 DE GREEF Stef 1998 M BEL
63 FRERES Hugo 1999 M BEL
64 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
65 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
66 DADIKOZIAN Avedis 1998 M BUL Plovdiv BG (BUL)
67 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
68 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
69 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
70 STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
71 STIKLICA Luka 1998 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
72 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
73 1st round COHEN Ayo 1998 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
74 1st round PALLIER Sebastian 1999 M GBR Activ 8 (GBR)
75 1st round SAUKANS Olafs 1998 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
76 1st round SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
77 1st round KUMANOV Viktor 1998 M BUL Trakiya (BUL)
78 1st round STANTSIOS Vasileios 1998 M GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
79 1st round MRAVLJAK Luka 1999 M SLO
80 1st round MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
81 1st round ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
82 1st round PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
82 1st round KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
84 1st round DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
85 1st round KOVAC Rok 1999 M SLO
86 1st round DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
87 1st round ANDRIOPOULOS Ioannis 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
88 1st round FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
89 1st round ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
90 1st round YEVSTIGNEYEV Roman 1999 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
91 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
92 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
93 1st round NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
94 1st round STEPANYAN Pargev 1998 M ARM