Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 13, 2014 - December 14, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
2 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
3 GREEN Adam 1998 M USA
3 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
6 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
7 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
8 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
9 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
10 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
11 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 COHEN Josef 1998 M USA
13 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
14 GUY Philippe 1998 M USA
15 CHEN Matthew 1999 M USA
16 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
17 SUN Andrew 1999 M USA
18 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
19 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
20 MARTINEZ ALMANSA Zacharie 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
21 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
22 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
23 MELLONE Carl 1999 M USA
24 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
25 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
26 JOHNSON Zachary 1999 M USA
27 SUDDARDS George 1998 M GBR
28 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
29 HEINTZ Evin 1998 M USA
30 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
31 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
32 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
33 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 NERI Matteo 1999 M ITA
35 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC (HUN)
36 FARKAS Vendel 1998 M HUN Karpati (HUN)
36 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
38 HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
39 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
40 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
42 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
44 NIKANOV Andrey 1998 M RUS
45 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
46 MOIGNARD Axel 1998 M FRA MAISONS LAFF (FRA)
47 FARFAN-BAYERL Inti 1998 M USA
48 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC (HUN)
49 HOWES Nicholas 1998 M GBR
50 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
50 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
50 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
53 PARTENYI Adam 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
54 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE (HUN)
54 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
56 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
57 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
58 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
59 KOC Alp Ege 1998 M TUR
60 INKOV Nikita 1999 M RUS
61 AYDAROV Semion 1998 M RUS
62 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
63 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
64 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
65 FERIOLI Nico 1999 M ITA
66 HEGEDUS Marton 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
67 IGNATOV Igor 1998 M RUS
68 ANDRE Gaspard 1998 M FRA GIF SUR YVET (FRA)
69 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
70 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
71 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE (HUN)
72 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
73 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
73 KLYUKIN Mikhail 1998 M RUS
75 LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
76 CROITORU Ariel 1998 M USA
77 SCHINDLER Zachary 1998 M USA
78 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
79 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
80 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
81 LECOQ Yohan 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
82 KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
83 GAO Kevin 1998 M USA
84 CAI Erwin 1999 M USA
85 RYCZKOWSKI Pawel 1998 M POL Dragon Lodz (POL)
86 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
87 LEVINE Ethan 1998 M USA
88 SOLOMON Daniel 2000 M USA
89 FLORY Pierre-Elisee 1998 M FRA TARBES ATE (FRA)
89 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
89 KIS Bertalan 1999 M HUN Kertvaros (HUN)
92 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
93 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
93 MANDOV Ivan 1998 M BUL
95 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
96 BURKE William 1998 M USA
97 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
98 CORRADI Nicola 1999 M ITA
99 SUSLOV Andrey 2000 M RUS
100 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
101 WALKER Christopher 2001 M USA
102 PAGKALOS Georgios 1998 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
103 MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
104 PLESCHBERGER Markus 1999 M AUT FC Villach (AUT)
104 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
106 MAVROS Ioannis 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
107 BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
108 KORZYNSKI Wojciech 1999 M POL Dragon Lodz (POL)
109 KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
110 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
111 DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
112 KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
113 PRUSCIANO Lorenzo 1998 M ITA
114 ROMZSA Richard 1999 M HUN UTE (HUN)
114 SAIZ Fernando 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
116 TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
117 FONG Zheng Jie 1999 M SGP
118 DARKO Botond 1998 M HUN Vasas (HUN)
119 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
120 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
120 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
122 ZHIRNOV Daniil 1998 M RUS
123 BARBA Cesare 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
124 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
125 BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
126 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
127 TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)
128 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
129 EDWARDS James 2000 M GBR
130 FEKETE Giorgio 1999 M HUN Vasas (HUN)
131 ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
132 NAGUIB Mohamed 1998 M EGY
133 DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
134 CHATZOPOULOS Epameinondas 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
135 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
136 PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
137 MORITA Shun 1999 M JPN
138 MEDVE Daniel 1998 M HUN UTE (HUN)
139 MOGYOROSY Marton 2000 M HUN Kertvaros (HUN)
140 IDRIS Mohamed 1998 M EGY
141 ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
142 IBELING Daniel 1998 M USA
143 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
144 RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
145 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
146 STONE Ben 1999 M USA
147 KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
148 LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
149 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
150 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
151 USOV Leon 1999 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
151 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
153 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
154 ROSEN Daniel 1999 M GER TV Jahn Siegen (GER)
155 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
156 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
156 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
158 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
159 CIOCCA Giorgio 2000 M ITA
160 ESSER Noah 2000 M GER TV Ratingen (GER)
161 HAUBROK Elias 2000 M GER TSV Kenten (GER)
162 HIRANO Kodai 1999 M JPN
163 OGOIKO Andrii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
164 ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
165 1st round BUI Mattia 1999 M ITA
165 1st round HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
167 1st round EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
168 1st round PAN Yang 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
168 1st round STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
170 1st round LONGO Leonardo Lorenzo 2001 M ITA
170 1st round GIMBRERE Alexander 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
172 1st round PELLEGRINO Michele 2001 M ITA
173 1st round BRANDT Julian 2000 M GER TSV Grünwald (GER)
174 1st round BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
175 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
176 1st round NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
176 1st round HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
176 1st round AGAMY Yassin 1998 M EGY
179 1st round SATO Maharu 1998 M JPN
180 1st round WÖRSTER Janik 1999 M GER OFC Bonn (GER)
181 1st round JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)
182 1st round ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
182 1st round FALB Moritz 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
184 1st round OYAMA Keishi 1998 M JPN
185 1st round ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
185 1st round FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
187 1st round CUCCHIARA Vittorio Camillo 2000 M ITA
188 1st round WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
189 1st round DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
190 1st round DLUZNIEWSKI Jedrzej 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
191 1st round DEMKE Paul-Louis 2000 M GER PSV Rostock (GER)
192 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
192 1st round EßER Manuel 2001 M GER OFC Bonn (GER)
194 1st round STARKE Aaron 1998 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
195 1st round WESOLY Jakub 1998 M POL Dragon Lodz (POL)
196 1st round ABOUHAMAR Shehab 1998 M EGY
197 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
198 1st round REA Mattia 2001 M ITA
199 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)
200 1st round YAROSHENKO Mykhailo 2001 M UKR KIEW (UKR)
200 1st round SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
200 1st round MEMMLER Friedrich 2000 M GER PSV Rostock (GER)
200 1st round WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
200 1st round FICHTENKAMM Philipp 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
205 1st round DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
206 1st round UFERT Erik 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
206 1st round JOHN David 2001 M GER FR Nürnberg (GER)
208 1st round BLUMHOFER John 2000 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
209 1st round BUHR Sören 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
210 1st round GAVOZDEA Sebastian 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
210 1st round WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
212 1st round PFUNDNER Luis 2002 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
212 1st round STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
212 1st round KRAUS Jakob 2001 M GER FR Nürnberg (GER)