Back to list

Results

40. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 6, 2014 - December 7, 2014

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
2 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
3 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
5 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
6 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
8 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
9 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
10 SHAINBERG Jonah 1996 M USA
11 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
12 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 NATANZON Benjamin 1997 M USA
14 ILYIN Ivan 1997 M RUS
15 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
16 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
17 HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
18 DADAEV Alexey 1996 M RUS
19 LIANG Calvin 1997 M USA
20 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
21 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
22 ROGER Benjamin 1996 M FRA
23 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
24 AMER Mohamed 1997 M EGY
25 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
27 BUBENCHIKOV Daniil 1995 M RUS
28 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
29 COSTIN Michael 1995 M USA
30 RICCARDI Federico 1997 M ITA
31 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
32 BROWN David 1997 M CAN
33 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
35 BAK Mikolaj 1997 M USA
36 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
38 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
39 MACKAY Cameron 1996 M CAN
40 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
42 BERGES Alban 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
43 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
44 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
45 PALOVICS Balint 1995 M HUN Karpati (HUN)
46 METRYKA Karol 1997 M USA
47 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
47 TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
49 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
50 DEL VALLE Daniel 1995 M ESP [i] CNE-FED MADRILENA (ESP)
51 GELINAS Marc 1996 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
52 LECCI Marco 1996 M ITA Societa Varesina (ITA)
53 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
54 LORENZO Alejandro 1995 M ESP CEL-M (ESP)
55 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
56 DODDO Andrew 1998 M USA
57 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
58 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
60 FARKAS Vendel 1998 M HUN Karpati (HUN)
61 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
62 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
63 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
63 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
65 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
66 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
67 CAMBEILH Clement 1995 M FRA PAU SECTION (FRA)
68 OYAMA Keishi 1998 M JPN
69 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
70 HOSHINO Kento 1998 M JPN
71 SHIRAI Hiromu 1995 M JPN
72 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
73 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
74 JACQUES Philippe 1995 M BEL
75 SERIZAWA Hiroto 1995 M JPN
76 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
77 GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden FC (GBR)
78 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
79 ROGERSON Noah 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
80 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
81 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
83 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
84 NERI Matteo 1999 M ITA
85 VINOKURTSEV Mikhail 1995 M RUS
85 DALLI Jeffrey 1996 M USA
87 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
88 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
88 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
90 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
91 CHIN Edward 1996 M USA
92 SUN Andrew 1999 M USA
93 GOTO Toshiya 1995 M JPN
94 BES Antoine 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
95 SWIERK Stanislaw 1995 M POL KKSz Konin (POL)
96 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
97 CORREA VILA Luis 1996 M COL
98 VOROS Balint 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
99 ALKONYI Vilmos 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
100 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
101 DE ROBBIO Federico 1998 M CRO
102 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 SATO Atsushi 1995 M JPN
104 CARRERO Pedro 1997 M ESP
105 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
106 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
107 KABBAJ Jihad 1996 M MAR
108 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
109 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
109 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
111 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
112 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
113 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
114 ESTEVES Nuno 1995 M POR Oxford FC (GBR)
115 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
115 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
115 CORREA VILA Carlos 1996 M COL
118 FITZGERALD Jonathan 1996 M USA
119 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
119 WILLIAMS Nicholas 1995 M GBR North London SC (GBR)
119 HANUS Adam 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
122 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
123 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
124 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
125 1st round DOBO Istvan 1997 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
125 1st round CALL Florian 1995 M AUT ASC Wien (AUT)
127 1st round COOPER Samuel 1995 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
128 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
129 1st round ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
130 1st round GEVAERT Vincent 1995 M BEL [i] VSB (EUR)
131 1st round KENNEDY Falan 1997 M CAN
132 1st round BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
133 1st round FARKAS Miklos 1995 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
134 1st round TRICARICO Flavio Maria 1998 M ITA
135 1st round KASDI Hamza Adel 1996 M ALG
137 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
138 1st round MURRAY Brian 1997 M IRL
139 1st round HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
140 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG
141 1st round LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
142 1st round DE JUAN Alberto 1997 M ESP CEL-M (ESP)
143 1st round FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
144 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
145 1st round THEIJSSEN Rik 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
146 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
147 1st round TAKAHASHI Yusaku 1996 M JPN
148 1st round ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
148 1st round HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
148 1st round MORAVEC Tomas 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
151 1st round KAYAKI Takuya 1995 M JPN
151 1st round TAREK Seifeldin 1996 M EGY
153 1st round VEREECKE Bjarne 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
153 1st round OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
155 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
156 1st round TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
157 1st round YOKOO Tomohiro 1996 M JPN
158 1st round FLYNN Fionn 1996 M IRL
159 1st round BOS Mathijs 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
160 1st round WYLIE Jake 1997 M IRL
F PLONER Jiri 1996 M CZE SK Houstka (CZE)