Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
December 6, 2014 - December 7, 2014

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
1 N FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
1 N HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
1 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
2 N RUSSIA       RUS
2 N VETROV Nikita 1998 M RUS
2 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
2 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
3 N RUSSIA 2       RUS
3 N JAPAN       JPN
3 N UENO Yuto 1999 M JPN
3 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
3 N SHIROKOV Viktor 1998 M RUS
3 N LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
3 N ITO Takuma 1998 M JPN
3 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
5 N SINGAPORE       SGP
5 N ONG Ryan Ren An 1999 M SGP Fencing Masters (SGP)
5 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
5 N CHOONG Nicholas Ding Yang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
5 N CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade (SGP)
6 N NETHERLANDS       NED
6 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
6 N DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
6 N DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
6 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
7 N JAPAN 2       JPN
7 N ISHII Kai 1999 M JPN
7 N SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
7 N MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
7 N ARAKANE Taisei 1999 M JPN
8 N HAMMER Zachary 1998 M USA
8 N MEDLOFF Sebastian 1999 M USA
8 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
9 N GERMANY       GER
9 N TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
9 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N BOROWIAK Merlin 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
10 N FRANCE 2       FRA
10 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
10 N MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
10 N HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
10 N MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
11 N RUSSIA 3       RUS
11 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
11 N BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
11 N GAINULLIN Danil 1999 M RUS
11 N IGNATOV Dmitrii 1998 M RUS
12 N FRANCE 3       FRA
12 N MERIT Gautier 1999 M FRA POITIERS (FRA)
12 N BENIELLI Francois 1998 M FRA POITIERS (FRA)
12 N AOUIZERATE Mikael 1998 M FRA MARSEILLE EC (FRA)
12 N ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
13 N FRANCE 4       FRA
13 N SOLIVELLAS Guillaume 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 N FOSSE Augustin 1998 M FRA REIMS CE (FRA)
13 N POPESCO Tancrede 1998 M FRA HOUILLES GO (FRA)
14 N FRANCE 5       FRA
14 N DE BORTOLI Jules 1998 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
14 N GARIN Pierre 1998 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
14 N LE LEUCH Louis 1998 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
15 N FRANCE 6       FRA
15 N DALLOZ Emile 1998 M FRA PAYS AIX (FRA)
15 N MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
15 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
15 N FARCY Tino 1999 M FRA PAYS AIX (FRA)
16 N ITALY       ITA
16 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
16 N CIABATTI Tommaso 1999 M ITA
16 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
17 N SWEDEN       SWE
17 N KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
17 N ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 N POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
17 N EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N FRANCE 7       FRA
18 N SAPY Hugo 1999 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
18 N GIRIN Maxence 1998 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
18 N GALLY Maxime 1999 M FRA
18 N FOURNIER Paul 1999 M FRA NANTES NEC (FRA)
19 N SPAIN       ESP
19 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
19 N GARCIA VERA Marcos 1998 M ESP ATENEO-M (ESP)
19 N COLL Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
19 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
20 N FRANCE 8       FRA
20 N PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
20 N SANTUCCI Ruben 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
20 N MOHLI Nino 1999 M FRA PARIS CEP (FRA)
20 N VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
21 N GREAT BRITAIN       GBR
21 N NICHOLAS Kameron 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
21 N WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
21 N FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
22 N DENMARK       DEN
22 N DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN
22 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
22 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
22 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
23 N GERMANY 2       GER
23 N WERNER Lennart 2000 M GER OFC Bonn (GER)
23 N VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz (GER)
23 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
23 N GEIS Glenn 1999 M GER
24 N GREAT BRITAIN 2       GBR
24 N BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
24 N ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
24 N PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
25 N FRANCE 9       FRA
25 N PIGNEROL Marius 1999 M FRA LYON SE (FRA)
25 N MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
25 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
26 N NETHERLANDS 2       NED
26 N ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
26 N FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
26 N HAUSERER Morrits 1999 M NED s.v. ArgOss (NED)
26 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
27 N FRANCE 10       FRA
27 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
27 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
27 N HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
28 N CANADA       CAN
28 N GU Daniel 1998 M CAN
28 N KOZAK Mateusz 1999 M CAN
28 N DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
28 N SHEARDOWN Christopher 1998 M CAN
29 N ITALY 2       ITA
29 N SALERNO Bruno 1998 M ITA
29 N GENOVESI Oliver 2000 M ITA
29 N LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
30 N GREAT BRITAIN 3       GBR
30 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
30 N DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
30 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
31 N ITALY 3       ITA
31 N BIANCHINI Alessio 1998 M ITA
31 N PILEGGI Duccio 2000 M ITA
31 N MAGGINI Lorenzo 2000 M ITA
32 N FRANCE 11       FRA
32 N BRUNA Mathieu 2001 M FRA CABRIES OC (FRA)
32 N DAROLD Tom 2000 M FRA CABRIES OC (FRA)
32 N LEROUX Tanguy 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
33 N RUSSIA 4       RUS
33 N KARNAUKHOV Andrey 1998 M RUS
33 N ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
33 N IAKUSHEV Matvei 1998 M RUS
33 N GAINATULLIN Aidar 1998 M RUS
34 N FRANCE 12       FRA
34 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
34 N DUMAS Florian 1999 M FRA CABRIES OC (FRA)
34 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
35 N SINGAPORE 2       SGP
35 N LIM Glen 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
35 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
35 N YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
35 N GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
36 N ALGERIA       ALG
36 N MADI Youcef 1998 M ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
36 N BERRAK Mohamed Taha 2000 M ALG
36 N HEROUI Salim 1999 M ALG
37 N SINGAPORE 3       SGP
37 N LIN Fang Yi 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
37 N HUN Jean Luc Cheng Kang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
37 N CHANG Ming 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
38 N SWEDEN 2       SWE
38 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
38 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
38 N ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
39 N USICCO Leonardo 2000 M ITA
39 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
39 N BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
39 N CASPERSEN Felix Bo 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
39 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
39 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
39 N KVERNES Johannes 1999 M SWE
41 N RUSSIA 5       RUS
41 N CHERNYAK Ilya 1999 M RUS
41 N PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
41 N MENSHENIN Yakov 1998 M RUS
42 N GERMANY 3       GER
42 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 N KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
42 N FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N SINGAPORE 4       SGP
43 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
43 N SIM Edward Yi Jing 2000 M SGP Blade (SGP)
43 N YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
44 N GERMANY 4       GER
44 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
44 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
44 N MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
44 N ERCAN Kerem 2001 M GER
45 N GRISERI Francesco 2000 M ITA
45 N ESCOLAR Victor Manuel 1999 M ESP SAES-BU (ESP)
45 N CECCANTI Yuri 2000 M ITA
46 N SWEDEN 3       SWE
46 N SKAGERBERG Jonatan 2000 M SWE
46 N TÖRNSJÖ Victor 1998 M SWE
46 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
47 N FRANCE 13       FRA
47 N LAFFITTE Thomas 1999 M FRA
47 N ZOCCOLA Clement 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
47 N DECAUDIN Alexis 2001 M FRA PAYS AIX (FRA)