Back to list

Results

Grand Prix Trophée Lancia
ITA Torino
November 28, 2014 - November 30, 2014

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
2 GANEEV Renal 1985 M RUS
3 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
3 IMBODEN Race 1993 M USA
5 SON Young Ki 1985 M KOR
6 PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
7 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
8 KRUSE Richard 1983 M GBR
9 MA Jianfei 1984 M CHN
10 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
11 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
12 HEO Jun 1988 M KOR
13 BACHMANN Sebastian 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 NISTA Lorenzo 1993 M ITA
15 AWAJI Suguru 1989 M JPN
16 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
17 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
18 MEINHARDT Gerek 1990 M USA
19 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
20 CASSARA Andrea 1984 M ITA
21 OTA Yuki 1985 M JPN
22 SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
23 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København (DEN)
24 KHOVANSKIY Alexey 1987 M RUS
25 PITTA Guillaume 1984 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
26 LUPERI Edoardo 1993 M ITA
27 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
28 CHEN Min 1992 M CHN
29 AYAD Tarek 1987 M EGY
30 LEI Sheng 1984 M CHN
31 ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
32 WILLETTE David 1991 M USA
33 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
34 MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
35 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
36 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
37 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
38 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
39 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg (AUT)
40 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
41 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
42 HA Taegyu 1989 M KOR
43 DJITLI Roman 1990 M ALG AUBERVILLIER (FRA)
43 CHEN Haiwei 1994 M CHN
45 SCHIAVONE Saverio 1993 M ITA CS Roma (ITA)
45 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
47 BIONDO Tobia 1989 M ITA
48 KOMISSAROV Dmitry 1990 M RUS
49 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
50 BORONTOV Pavel 1993 M RUS
51 SAFIN Timur 1992 M RUS
52 INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
53 KANESHIGE Brian 1993 M USA
54 CHERNIKOV Denis 1987 M RUS
55 ARSLANOV Timur 1991 M RUS
56 FOCONI Alessio 1989 M ITA
56 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
58 KIM Minkyu 1990 M KOR
59 MARCILLOUX Marcel 1980 M FRA
60 OR Tomer 1978 M ISR CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
61 MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
62 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
63 PRYMACK Anthony 1990 M CAN
64 CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
65 1st round GUSTINELLI Johann 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 1st round TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
67 1st round UFTRING Niklas 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 1st round KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
69 1st round LARI Tommaso 1990 M ITA
70 1st round YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
71 1st round ALEXANDER David 1986 M IRL
72 1st round KIM Dongsu 1992 M KOR
72 1st round KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
74 1st round FUJINO Daiki 1987 M JPN
75 1st round LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
75 1st round KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK ZSM (CRO)
77 1st round HAN Dong Jin 1987 M KOR
78 1st round HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
79 1st round ESCURAT Aymeric 1992 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
80 1st round NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE (HUN)
81 1st round OSMANSKI Pawel 1989 M POL
82 1st round SHI Jialuo 1993 M CHN
83 1st round PERELMANN Mark 1994 M ISR TSG Weinheim (GER)
84 1st round TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
85 1st round CIUTI Tommaso 1996 M ITA
86 1st round MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
87 1st round KWAK Junhyuk 1993 M KOR
88 1st round PASINI Lorenzo 1988 M ITA
89 1st round JOVANOVIC Bojan 1980 M CRO MK ZSM (CRO)
90 1st round POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
91 1st round DEL MACCHIA Michele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
92 1st round KAHL Alexander 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
93 1st round PETRISIC Natko 1993 M CRO MK Rapir (CRO)
94 1st round TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
95 1st round KAWIECKI Pawel 1981 M POL
96 1st round LALONDE TURBIDE Etienne 1989 M CAN
97 1st round RAISCH Andrej 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 1st round SIMONCELLI Luca 1985 M ITA
99 1st round MELIA Rhys 1990 M GBR
100 1st round HENDRIE Thomas 1991 M GBR
101 1st round PERRIER Ghislain 1987 M BRA AUBERVILLIER (FRA)
102 1st round MERINGOLO Alessandro 1986 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
103 1st round LI Chen 1992 M CHN
104 1st round LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
105 1st round RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
106 1st round BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
107 1st round DÖRR Georg 1994 M GER TSG Weinheim (GER)
108 1st round MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
109 1st round NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE (HUN)
110 1st round LUKASHEVICH Aliaksandr 1991 M BLR SCAF RB (BLR)
111 1st round JANDA Piotr 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
112 1st round GUERRA Filippo 1993 M ITA
113 1st round CHALIANKOV Aliaksandr 1986 M BLR RCPhES (BLR)
113 1st round CHANG Jerry 1994 M USA
115 1st round DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP CCC-M (ESP)
116 1st round NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
117 1st round SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
118 1st round LANGER Mario 1995 M AUT AFC Salzburg (AUT)
119 1st round BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
120 1st round FRANCELLA Lorenzo 1995 M ITA CS PISTOIA (ITA)
121 1st round SZABADOS Kristof 1990 M HUN EGF Solna (SWE)
122 1st round TRANI Francesco 1991 M ITA
123 1st round SEDOV Artem 1984 M RUS
124 1st round MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
125 1st round DEGTYAREV Ilya 1994 M RUS
126 1st round GLONEK Radoslaw 1983 M POL
127 1st round RICHTER Stefan 1978 M AUT WAT Wieden (AUT)
128 1st round CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
129 1st round VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
130 1st round JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
131 1st round REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
131 1st round FEMØ Philip Alexander 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
133 1st round FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
133 1st round CAMIO Alexandre 1992 M FRA VAL D ORGE (FRA)
135 1st round BRANMAN Matthew 1997 M USA
136 1st round LISZKAI Tamas 1995 M HUN BHSE (HUN)
137 1st round KUTS Roman 1990 M RUS
137 1st round VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
139 1st round VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
140 1st round SZABADOS Gabor 1985 M HUN Epitok SC (HUN)
141 1st round XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
141 1st round BIREN Bora Ismail 1996 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
143 1st round JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK (DEN)
144 1st round HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg (AUT)
145 1st round PLOCHARSKI Filip 1990 M POL
146 1st round HATOEL Maor 1985 M ISR
147 1st round MABED Yanis Baptiste 1993 M ALG NICE OGC (FRA)
147 1st round WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT AFC Salzburg (AUT)
149 1st round MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
150 1st round ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
151 1st round ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
152 1st round BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
153 1st round KURFURST Jan 1991 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
154 1st round STÜHLER Sven 1991 M AUT StLFC Graz (AUT)
155 1st round BAKO Tamas 1995 M HUN Szeged (HUN)
156 1st round DOENZ Jonathan 1991 M SUI CEM Morges (SUI)
157 1st round LACASTA Sergio 1995 M ESP SAMA-M (ESP)
158 1st round LIM Alex 1986 M CAN
159 1st round DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
160 1st round KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan (POL)
160 1st round KURFURST Jiri 1985 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
162 1st round RATTAN Amol 1993 M GBR Newham Swords (GBR)
163 1st round BISCEVIC Bruno 1997 M CRO
164 1st round GUNES Fatih 1996 M TUR
165 1st round DOUSSE Christian 1960 M SUI CAL Lausanne (SUI)
166 1st round PLA VALLBE Jorge 1992 M ESP GLL-B (ESP)
167 1st round STALDER Leonard 1993 M SUI CEM Morges (SUI)
167 1st round ZANETTE Daniel 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
169 1st round HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
169 1st round COOK Keith 1981 M GBR
171 1st round HUYBRECHT Gijs 1995 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
172 1st round DEVENISH Dylan 1992 M AUS
172 1st round GULER Baris 1996 M TUR
172 1st round ZAIRUL ZAIMI Mohd Arsad 1986 M MAS
172 1st round SANDRI Andrei 1995 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
F KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
F KIM Hyogon 1990 M KOR