Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Göppingen
December 8, 2012 - December 9, 2012

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N UKRAINE       UKR
1 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
1 TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
1 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
2 N RUSSIA 2       RUS
2 VASIAEV Aleksandr 1996 M RUS
2 YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
2 NIKANOV Andrey 1998 M RUS
2 RULEV Vladimir 1996 M RUS
3 N RUSSIA 4       RUS
3 KEYZEROV Daniil 1996 M RUS
3 BOBYLEV Andrey 1997 M RUS
3 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
3 RUBAN Vladimir 1996 M RUS
4 N POLAND       POL
4 SZATKOWSKI Mateusz 1996 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
4 SIWEK Kamil 1996 M POL KKSz Konin (POL)
4 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
4 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
5 N ITALY       ITA
5 LECCI Marco 1996 M ITA Societa Varesina (ITA)
5 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
5 BELLINI Mathias Davide 1997 M ITA
5 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
6 N TURKEY       TUR
6 BALKAN Ali Emre 1997 M TUR
6 KOC Alp Ege 1998 M TUR
6 SINAN Bahadir 1996 M TUR
7 N RUSSIA 3       RUS
7 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
7 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
7 STEPANOV Artemiy 1996 M RUS
7 SEMIN Ilya 1996 M RUS
8 N ROMANIA       ROU
8 OSIAC Beniamin 1996 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
8 CUCU D. Tudor 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 BADESCU Matei 1996 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
9 N RUSSIA       RUS
9 DADAEV Alexey 1996 M RUS
9 SHPUNOV Vladislav 1996 M RUS
9 NOKHRIN Ilya 1996 M RUS
9 ILYIN Ivan 1997 M RUS
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 MOORE William 1996 M GBR Camden FC (GBR)
10 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
10 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
11 N GREAT BRITAIN 2       GBR
11 HOSKING William John 1996 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 WOODBURN Fraser Alexander 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
11 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
12 N POLAND 3       POL
12 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 BURSKI Jan 1996 M POL Dragon Lodz (POL)
12 KISIEL Michal 1997 M POL
12 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
13 N UKRAINE 2       UKR
13 LEVCHUK Vladyslav 1997 M UKR KIEW (UKR)
13 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
13 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
14 N BELGIUM       BEL
14 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
14 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
14 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
15 N STG KOBLENZ       GER
15 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
16 N SPAIN       ESP
16 ALONSO Adrian 1997 M ESP CEL-M (ESP)
16 LUCAS Andres 1997 M ESP CEL-M (ESP)
16 DE JUAN Alberto 1997 M ESP CEL-M (ESP)
16 ESTEBAN Daniel 1998 M ESP CEL-M (ESP)
17 N TURKEY 2       TUR
17 TUZ Utku 1996 M TUR
17 ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
17 SENER Volkan 1998 M TUR
18 N RUSSIA 5       RUS
18 OVCHAROV Denis 1996 M RUS
18 KURUDIMOV Viktor 1997 M RUS
18 DMITRIEV Alexander 1997 M RUS
18 SOROKIN Dmitriy 1997 M RUS
19 N POLAND 2       POL
19 KAWALILO Mateusz 1996 M POL TMS Sosnowiec (POL)
19 ROZYCKI Michal 1996 M POL IKS Konstancin (POL)
19 WITKOWSKI Stefan 1996 M POL AZS AWF Katowice (POL)
19 STREJZA Bartosz 1997 M POL KKSz Konin (POL)
20 N AUSTRIA       AUT
20 WEBER Markus 1996 M AUT FC Villach (AUT)
20 BEREUTER Roman 1996 M AUT FU Mödling (AUT)
20 ZEMAN Stephan 1996 M AUT FC Villach (AUT)
21 N TURKEY 3       TUR
21 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
21 MAVI Ata 1997 M TUR
21 DURMUS Ali Eren 1998 M TUR TED SK (TUR)
22 N TSG EISLINGEN       GER TSG Eislingen (GER)
22 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
22 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
22 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
22 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
23 N GREAT BRITAIN 3       GBR
23 VAN NIEUWERBURGH Christian 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
23 GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
23 POTTER Nathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
23 HALLIWELL William 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
24 N KKSZ KONIN       POL KKSz Konin (POL)
24 PYCHYNSKI Mateusz 1997 M POL
24 OKROJ Patryk 1996 M POL KKSz Konin (POL)
24 JASKULSKI Patryk 1997 M POL
24 DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
25 N DYNAMO KIEW       UKR Dynamo Kiew (UKR)
25 BIRIUKOV Mykola 1997 M UKR KIEW (UKR)
25 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
25 LISOVYY Nazariy 1996 M UKR KIEW (UKR)
26 N JAPAN       JPN
26 TANAKA Wataru 1996 M JPN
26 HOSHINO Kento 1998 M JPN
26 KIMURA Keitaro 1997 M JPN
26 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
27 N TSG EISLINGEN 2       GER TSG Eislingen (GER)
27 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
27 BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
27 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
27 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
28 N JAPAN 2       JPN
28 FUJINE Daiki 1997 M JPN
28 NOHARA Akira 1996 M JPN
28 UEDA Yuki 1996 M JPN
28 YAMAGUCHI Kaisei 1996 M JPN
29 N STG BELGIUM/SPAIN       BEL
29 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
29 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
29 BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)