Back to list

Results

Trophée Luxardo
ITA Padua
February 3, 2017 - February 5, 2017

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SZATMARI Andras 1993 M HUN Vasas (HUN)
2 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 OH Sanguk 1996 M KOR
3 KIM Junghwan 1983 M KOR
5 SZILAGYI Aron 1990 M HUN Vasas (HUN)
6 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
7 CURATOLI Luca 1994 M ITA
8 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
9 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
10 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
12 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
13 MONTANO Aldo 1978 M ITA
14 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
15 BERRE' Enrico 1992 M ITA
16 ROMANO Lorenzo 1990 M ITA
17 GU Bongil 1989 M KOR
18 HOMER Daryl 1990 M USA
19 SAMELE Luigi 1987 M ITA
20 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
21 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
22 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
24 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
25 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
27 IMPARATO Cristiano 1985 M ITA
28 LEE Jonghyun 1995 M KOR
29 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
30 SCEPI Stefano 1992 M ITA
31 MUROLO Massimiliano 1988 M ITA
32 HONEYBONE James 1991 M GBR
33 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
35 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
36 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
37 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
38 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
39 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
40 SBRAGIA Stefano 1990 M ITA
41 METRYKA Karol 1997 M USA
42 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
43 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
44 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
45 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE (HUN)
46 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
47 QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
47 NATANZON Benjamin 1997 M USA
49 BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
50 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC (HUN)
51 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
52 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
53 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
54 DECSI Tamas 1982 M HUN Kertvaros (HUN)
55 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
56 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
57 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
58 SEMIN Ilya 1996 M RUS
59 NERI Matteo 1999 M ITA
60 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
62 DENG Xiaohao 1992 M CHN
63 LIANG Calvin 1997 M USA
64 LAURENCE Tristan 1992 M FRA GISORS 3A (FRA)
65 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
66 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
67 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
68 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
69 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
70 REPETTI Giovanni 1988 M ITA
71 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
72 WANG Shi 1997 M CHN
72 POLOSSIFAKIS Joseph 1990 M CAN
74 SPEAR Will 1993 M USA
75 LAM Hin Chung 1986 M HKG
76 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
77 STREETS Kaito 1994 M JPN
78 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
79 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
80 ILIASZ Nikolas 1991 M HUN Vasas (HUN)
81 HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
82 BAHER ARESBARAN Farzad 1993 M IRI
83 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
84 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
85 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
86 HWANG Byungyul 1983 M KOR
87 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
88 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
89 CUELLAR Sebastian 1996 M COL
90 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
91 LOSS Geoffrey 1994 M USA
92 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
93 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
94 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
95 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
96 ALSHAMLAN Khaled 1991 M KUW
97 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
98 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
99 ALSHAMALI Abdullah 1993 M KUW
100 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
101 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
102 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
103 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
104 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
105 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
106 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
107 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
108 WOOG Alexandre 1984 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
109 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
110 FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
111 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
112 STELLA Antongiulio 1988 M ITA
113 COSTIN Michael 1995 M USA
114 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
115 ZHANG Qian 1997 M CHN
116 IMAI Yasutomo 1991 M JPN
117 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
118 TOMASELLI Ciro 1996 M ITA
119 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
120 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
121 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
122 LOW Ho Tin 1992 M HKG
123 CASARES Fernando 1980 M ESP
124 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
125 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
126 TILENSHIYEV Yeraly 1985 M KAZ
127 PUY Kristof 1988 M HUN BSE (HUN)
128 SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
128 WELLER Teddy 1990 M ISV
128 DADAEV Alexey 1996 M RUS
131 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC (HUN)
131 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
133 KOLASA Thomas 1990 M USA
134 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
135 1st round LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
135 1st round KORSHUNOV Andrey 1994 M RUS
137 1st round CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
137 1st round FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
139 1st round XU Yingming 1992 M CHN
139 1st round KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
141 1st round YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
142 1st round DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
143 1st round CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
144 1st round SARRIS Ioannis 1990 M GRE A.L.XIFASKIAS CHANION (GRE)
145 1st round SOUDERS Peter 1990 M USA
146 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
147 1st round KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
148 1st round OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
149 1st round CORREA VILA Carlos 1996 M COL
150 1st round SONG Jonghun 1993 M KOR
151 1st round SIRBU Dragos 1993 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
152 1st round CORREA VILA Luis 1996 M COL
153 1st round CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
154 1st round SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
155 1st round NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
156 1st round KENNEDY Falan 1997 M CAN
157 1st round ROGER Benjamin 1996 M FRA
158 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
158 1st round RUIZ Tarik 1991 M CHI
160 1st round STATSENKO Yevgeniy 1992 M UKR KIEW (UKR)
161 1st round TROCHEZ Pablo 1998 M COL
162 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
162 1st round CAMPBELL William 1996 M AUS
164 1st round PALACIOS MURILLO Mario Alberto 1995 M COL
165 1st round DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
166 1st round TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
167 1st round RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
168 1st round GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC (HUN)
169 1st round WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
170 1st round ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
171 1st round KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
172 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
172 1st round KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
174 1st round PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
174 1st round REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
174 1st round ARMIJO Gabriel 1994 M USA
177 1st round TALAAT Mohamed 1983 M EGY
178 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE MTV Mainz (GER)
178 1st round LUNGU Paul Cristian 1986 M ROU
180 1st round RESTREPO MONSALVE Wilber Alonso 1987 M COL
181 1st round HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
182 1st round CLARKE Aidan 1988 M IRL
183 1st round RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS