Back to list

Results

Internationales Turnier
GER Burgsteinfurt
November 2, 2014 - November 2, 2014

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
2 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
3 WEINER Björn Erik 1996 M GER OFC Bonn (GER)
3 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
5 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
6 HOFFMANN Henry 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 KLEIN Felix 1995 M GER TSG Weinheim (GER)
8 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER OFC Bonn (GER)
9 TENBERGEN Paul 1997 M GER OFC Bonn (GER)
10 BRAUN Pascal 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 BAPPERT Alexander 1997 M GER TG Frankenthal (GER)
12 COULAIE Nicolas 1995 M BEL CE Damocles (BEL)
13 STIENHENSER Dominik 1996 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
14 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
15 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
16 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth (GER)
17 MATERNE Pierre Antoine 1997 M BEL
18 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
19 GONZALEZ Lorenzo 1997 M GER OFC Bonn (GER)
20 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
21 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
22 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers (GER)
23 SOLIVELLAS Guillaume 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
24 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
25 WERNER Lennart 2000 M GER OFC Bonn (GER)
26 CRNJAK Tom 1998 M BEL
27 ALBERT Erik 1999 M NED SC Den Bosch (NED)
28 KRÖGER Philipp 1998 M GER Quernheimer FC (GER)
29 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
30 HICKEL Jassir 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
31 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
33 MOOR Justian 1997 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
34 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
35 MÄRKLE Clemens 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
36 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 GLEZMAN Jakub 1997 M POL
38 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz (GER)
39 FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
40 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
41 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
42 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
43 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER SC Berlin (GER)
44 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
45 TIMMERMANS Nathan 1996 M BEL CE Embourg (BEL)
46 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
47 WINKLER Tim 1998 M GER SC Berlin (GER)
48 HÄFNER Nico 1997 M GER PSV Weimar (GER)
49 GASSAN Tim 1997 M GER FSC Cottbus (GER)
50 ERDMANN Fabian 1995 M GER MTV Mainz (GER)
51 KRAFT Alexander 1996 M GER MTV Braunschweig (GER)
52 LOESCHE Toni 1998 M GER FSC Jena (GER)
53 GROSCH Tim 1999 M GER SC Korb (GER)
54 RICHTER Tilman 1998 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
55 KRÜGER Konstantin 1997 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
55 KRUSE Ossip 1999 M GER SC Berlin (GER)
57 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
58 HÖRGER Lukas 1996 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
59 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER FC Sulzbach-Rosenberg (GER)
60 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
61 AMREIN Jan-Marco 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
62 PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
63 KLUSENDICK Lennard Victor 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
64 KAFKA Florian 1997 M GER FS TV Langen (GER)
65 KAPPES Daniel 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
67 SCHENKO Frederik 1998 M GER FS TV Langen (GER)
68 SCHWEIZER Oliver 1996 M GER Heidenheimer SB (GER)
69 DOROW Richard 1998 M GER FSC Jena (GER)
70 GOßENS David 1997 M GER FC Moers (GER)
71 DAHLKAMP Paul 1998 M GER Walddörfer SV (GER)
72 OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
73 Round SADRIN Denis 1999 M GER TuS Hamm (GER)
74 Round DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
75 Round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
76 Round WEIßE Ferdinand 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 Round DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
78 Round NEUMANN Paul 1996 M GER Dresdener FC (GER)
79 Round PETERS Richard-Francis 1997 M GER PSV Weimar (GER)
80 Round KOCHAN Alexander 1996 M GER SC Berlin (GER)
81 Round SABLOWSKI Patrick 1997 M GER TSG Bergedorf (GER)
82 Round JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
83 Round EIFRIG Maximilian Johannes 1999 M GER PFC Potsdam (GER)
84 Round KOSSIWAKIS Nikolas 1997 M GER Wiesbadener FC (GER)
84 Round PINTO DOMINGUEZ Enrique 1997 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
86 Round BOY Christian 1997 M GER Eintracht Duisburg (GER)
87 Round HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
88 Round VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
89 Round BEHRENDT Sebastian 1998 M GER FC Schkeuditz (GER)
90 Round HAUPT Julius 2000 M GER PSV Weimar (GER)
91 1st round ERDMANN Timo 1997 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
92 1st round EBIGT Lars 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
93 1st round NOTH Alexander 1998 M GER OFC Castrop-Rauxel (GER)
94 1st round JENNEWEIN Marcus 1999 M GER FSC Jena (GER)
95 1st round SCHNABEL Tom 1996 M GER SC Berlin (GER)
96 1st round SCHMAUDER Nils 1999 M GER PSV Stuttgart (GER)
96 1st round MEINHARD Nils 1998 M GER TG Dörnigheim (GER)
98 1st round DINSE Eric 1996 M GER SC Berlin (GER)
98 1st round KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV (GER)
100 1st round VÖGELE Alexander 1996 M GER Heidenheimer SB (GER)
101 1st round LINK Philip Gordon 1998 M GER Wiesbadener FC (GER)
102 1st round SCHUSTER Noah 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 1st round ZIEßOW Lennart 1999 M GER TV Gütersloh (GER)
104 1st round BALDAUF Erik Marten 2000 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
105 1st round KOESTER Lorenz 2000 M GER Quernheimer FC (GER)
105 1st round FORST Marvin 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 1st round THÜRMER Cornelius 1999 M GER PSV Weimar (GER)
108 1st round KÜHNEMUND Jonas 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
108 1st round BAUER Maximilian 1997 M GER TSG Bamberg (GER)
110 1st round KOESTER Phillip 1999 M GER Quernheimer FC (GER)
110 1st round CONRAD Caspar 1999 M GER OSC Berlin (GER)
112 1st round NIKAS Nikolaos 2000 M GER TG Dörnigheim (GER)
113 1st round BALDAUF Jasper Arne 2000 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
114 1st round DEGLER Christopher 1998 M GER SVA Oranienburg (GER)
114 1st round PAULE Sebastian 1999 M GER SC Korb (GER)
114 1st round BUCHMANN Hermann 1998 M GER FS Gummersbach (GER)
117 1st round BORNSCHEIN Max 2000 M GER FSC Jena (GER)
117 1st round RUDT Ilja 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
119 1st round FRITSCH Tim 2000 M GER SVA Oranienburg (GER)
120 1st round THOMANN Henning 1998 M GER TB Burgsteinfurt (GER)