Back to list

Results

51. Weißer Bär
GER Berlin
February 19, 2011 - February 20, 2011

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
2 BOREL Yannick 1988 M FRA
3 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
3 WILLIS Jonathan 1981 M GBR
5 BAJGORIC Tigran 1983 M CAN
6 PENSO-TSAI Adrien 1986 M FRA
7 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 DI NUCCI Gianfilippo 1988 M ITA [i] CS Formia (ITA)
9 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
11 ARKOSI Bertalan 1982 M ROU CS Satu Mare (ROU)
12 LAUNER Steffen 1986 M GER SV Böblingen (GER)
13 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
14 SCHIAVINA Riccardo 1989 M ITA
15 HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
16 ALLIKA Marno 1982 M EST
17 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
18 FLIERL Emanuel 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
20 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
21 SHAFIQ Waheed 1987 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
22 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
23 MUNARI Giacomo 1991 M ITA
24 MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
25 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
26 MAYA Vivien 1988 M FRA
27 KRASIKOVAS Tomas 1984 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
28 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
30 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
31 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 TOROPYGIN Serguey 1987 M RUS
33 ERDMANN Manuel 1985 M GER SC Berlin (GER)
34 RICHTER Arne 1994 M GER FG Segeberg (GER)
35 MACIEJCZYK Piotr 1989 M POL AZS AWF Krakow (POL)
36 CERKOVSKIS Deniss 1978 M LAT
37 AUSTEN Ross 1978 M AUS
38 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
39 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
40 SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
41 BAKER Matthew 1982 M NZL
42 KIRSCHEN Uwe 1967 M GER SC Berlin (GER)
43 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
44 DE LEOTARD Clement 1989 M FRA LEVALLOIS (FRA)
45 TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
46 GAYK Tobias 1984 M GER OFC Bonn (GER)
47 KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
48 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
49 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
50 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
51 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
52 BLEUS Evert 1987 M BEL
53 SCHREYER Pascal 1986 M GER FC Grunewald (GER)
54 ERDÖFFY Andreas 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
56 KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
57 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
58 SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
59 SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
60 SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
61 PRACLAWSKI Adam 1980 M POL
62 OOSTHOF Collin 1989 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
63 GHIJS Laurent 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
64 BRAUN Stefan 1984 M GER TSV Laupheim (GER)
65 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
66 SCHREPFER Clement 1984 M FRA
67 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
68 JEAN-BAPTISTE Julian 1989 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 GALLO Carlo 1989 M ITA
70 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
72 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
73 TÜRKIS Daniel 1986 M GER Darmstädter FC (GER)
74 KNEIST Toni 1984 M GER SC Berlin (GER)
75 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
76 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
78 INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
79 LAMBERT Mykael 1990 M CAN
80 KOLER Jaroslaw 1989 M POL
81 CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
82 SZUMSKI Maciej 1986 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
83 BAYER Thorsten 1984 M GER FC Offenbach (GER)
84 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
85 LANGGUTH Lars-Erik 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
86 SAVELYEV Mikhail 1992 M RUS
87 BURGHARDT Alexandre 1985 M GER OFC Bonn (GER)
88 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
89 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
90 COUFAL Zdenek 1977 M CZE SC Praha (CZE)
91 ACKERMANN Rouven 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
92 MARINI Jacopo 1989 M ITA
93 ROKOSZ Lukasz 1989 M POL Muszkieter Gliwice (POL)
94 TIMOCE Andrei 1989 M ROU CSM Oradea (ROU)
95 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
96 EICHLER Felix 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
97 MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
98 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
99 CONCILIO Francesco 1990 M ITA
100 STRITTMATTER Swen 1969 M GER FA Rheinfelden (GER)
101 RAKHMAIL Mikhail 1979 M RUS
102 SOCHOR Frantisek 1981 M CZE USK Praha (CZE)
103 SEBESTA Marek 1986 M CZE SC Praha (CZE)
104 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
105 WIESEMANN Johannes 1990 M GER Darmstädter FC (GER)
106 HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
107 ZUBEL Marius 1988 M GER TSV Laupheim (GER)
108 GUSEVS Gennadijs 1971 M LAT ESPA Daugava (LAT)
109 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
110 KELLER Kai-Moritz 1982 M USA
111 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
112 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
113 GRIPAS Artiom 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
114 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
115 WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
116 NETTERSHEIM Florian 1992 M GER OFC Bonn (GER)
117 LANSCHE Fabian 1992 M GER SV Waldkirch (GER)
118 BEHRENDT Thomas 1981 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
119 LHUISSIER Laurent 1988 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
120 TOSI Carlo 1990 M ITA
121 VAN WINDEN Levy 1991 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
121 PROHL Christopher 1984 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
123 BEHRENDT Michael 1975 M GER
123 SCHANZLEH Thom 1990 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
125 ULUDÜZ Hakan 1970 M GER Solinger TB (GER)
125 DOSS David 1991 M USA FSC Jena (GER)
127 NICKEL Klaus 1989 M CHI
128 REISS Hilmar 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
128 RÖDER Dirk 1974 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
130 SPATENKA Petr 1976 M CZE FUW Wien (AUT)
131 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
131 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
131 PFEIL Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
131 KECK Maximilian 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 SCHMIDT Andre 1965 M GER Darmstädter FC (GER)
136 WIEDE Robert 1975 M GER OSC Potsdam (GER)
137 GRIEBEL Thomas 1992 M GER TSG Friesenheim (GER)
138 TILSNER Benny 1978 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
139 WAGNER Adrian 1991 M GER SC Berlin (GER)
140 PETRAITIS Vaidotas 1984 M LTU
141 SWIRIDOW Anton 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
142 MATIC Ivan 1988 M CRO MK Inter (CRO)
143 JELDERS Christian 1990 M NED FC Almere (NED)
144 MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
145 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
146 HACHMEISTER Nils 1981 M GER FS Bielefelder TG (GER)
147 ULLRICH Niclas 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
147 NEMEC Rudolf 1989 M SVK BSK Bratislava (SVK)
149 HEILMANN Falk 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
149 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
151 BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
152 HOYER Martin 1967 M CZE
153 KOTZYBA Peter 1960 M GER DFC Düsseldorf (GER)
154 VUKOVIC Filip 1989 M CRO MK Inter (CRO)
155 PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
156 CASNY Dietmar 1988 M AUT FUL Linz (AUT)
157 SAFINS Timurs 1973 M LAT ESPA Daugava (LAT)
157 STASZAK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
159 VANNINI Filippo 1988 M ITA
160 SJANITA Jurijs 1988 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
161 FROHNMÜLLER Jens 1993 M GER SV Waldkirch (GER)
162 TRÜTZSCHLER V. FALKENSTEIN Alexander 1973 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
163 HERRMANN Maximilian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
164 DE VRIES Matthijs 1989 M NED Fencing Ermelo (NED)
165 BÜTTNER Christian 1993 M GER TV Kaufbeuren (GER)
166 HÄNDEL Harald 1959 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
167 STALMAKOV Javgenij 1982 M LTU Gintarine spaga (LTU)
168 BORRMANN Elmar 1957 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
169 1st round DIEDERICHS Zorro 1983 M GER FC Grunewald (GER)
170 1st round PETERS Kevin 1989 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
171 1st round WEINER Timo 1990 M GER SV Waldkirch (GER)
172 1st round VOGLER Björn 1971 M GER FC Berlin Südwest (GER)
172 1st round HÖGNER Richard 1984 M GER PSV Weimar (GER)
172 1st round VANDIEKEN Karsten 1968 M GER OSC Berlin (GER)
175 1st round CAPRIUOLO Roberto 1981 M ITA SV Böblingen (GER)
175 1st round KOVARIK Tomas 1985 M CZE USK Praha (CZE)
175 1st round DOGUE Patrick 1992 M GER OSC Potsdam (GER)
178 1st round WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
179 1st round STAKNYS Arturas 1982 M LTU
180 1st round SCHATTENFROH Sebastian 1970 M GER FC Berlin Südwest (GER)
181 1st round SCHMITT Marc-André 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
182 1st round BURAWZEW Kirill 1988 M GER EFG Essen (GER)
183 1st round GERLACH Florian 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
184 1st round THEIß Sebastian 1988 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
185 1st round SOBCZAK Slawomir 1989 M POL
186 1st round IVANOV Ivan 1993 M RUS
187 1st round LEIPOLD Guido 1977 M GER [i] PSV Berlin (GER)
188 1st round VASILIAUSKAS Andrius 1993 M LTU
189 1st round ABRAHAM Marian Lukas 1994 M GER FC Grunewald (GER)
189 1st round CELLER Pavol 1989 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
191 1st round BARDINE Riccardo 1988 M ITA
191 1st round POUTRUS-EBOBISSE Maxim 1986 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
193 1st round PRIMBS Patrick 1987 M GER [i] UFC Frankfurt (GER)
193 1st round MILLIES Frithjof 1964 M GER Hamburger FC (GER)
193 1st round BIELER Armin 1982 M GER [i] TUS Chlodwig Zülpich (GER)
196 1st round KÖLLNER Stefan 1984 M GER OSC Potsdam (GER)
196 1st round KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul 1987 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
198 1st round ALSTON Vincent 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
199 1st round CANFORA Luciano 1991 M ITA
200 1st round POPPENK Fedde 1982 M NED
201 1st round LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
202 1st round KOSZUTSKI Radoslaw 1994 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
202 1st round WISSE Boudewijn 1978 M NED Delft Fencing Club (NED)
204 1st round BORRMANN Igor-Michael 1957 M GER TSF Ditzingen (GER)
205 1st round SCHUBA David 1994 M GER [i] TUS Chlodwig Zülpich (GER)
206 1st round STAND Thomas 1986 M GER Neusser SV (GER)
207 1st round WOLF Bernhard 1989 M GER TSV Laupheim (GER)
208 1st round GREINER Stefan 1977 M GER SV Böblingen (GER)
209 1st round SCHUHMANN Julian 1995 M GER EFG Essen (GER)
210 1st round ZULEGER Lars 1990 M GER FC Berlin Südwest (GER)
211 1st round FLYNN Colm 1984 M IRL
212 1st round BENZING Thomas 1990 M GER TG Biberach (GER)
213 1st round LINK Fredrik 1965 M SWE AFiL Lund (SWE)
214 1st round ANDERSCH Michel 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
215 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
216 1st round SHALKOV Ivan 1990 M RUS
217 1st round KARPACOVS Vitalijs 1972 M LAT ESPA Daugava (LAT)
218 1st round FREUND Mario 1975 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
219 1st round JONUSAS Donatas 1989 M LTU
220 1st round BERDICH Martin 1988 M GER [i] TSV Spandau (GER)
221 1st round KORKH Sergey 1993 M RUS
222 1st round MIECIUS Tadas 1993 M LTU
223 1st round BIJKER Peter 1968 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
224 1st round GEISLER Christian 1988 M GER PSV Weimar (GER)
225 1st round SANDMANN Daniel 1990 M GER FC Offenbach (GER)
226 1st round PAPUZYNSKI Pawel 1980 M POL
227 1st round SCHIFFER Jacek 1973 M GER [i] PSV Berlin (GER)
227 1st round MACHATSCHEK Moritz 1994 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
227 1st round MURATOVSKI Gorast 1994 M MKD
227 1st round HARTUNG Conrad 1994 M GER FC Grunewald (GER)
231 1st round GORRAY Philipp 1985 M GER Eintracht Duisburg (GER)
232 1st round WEBSTER Daniel 1977 M GBR
233 1st round MAYER Patrick 1981 M GER FA Rheinfelden (GER)
233 1st round JOVCEVSKI Viktor 1993 M MKD
233 1st round SCHMIDT Thorben 1994 M GER Eintracht Duisburg (GER)
236 1st round WEIKARD Ulrich 1972 M GER FC Grunewald (GER)
237 1st round VOM LEHN Marcel 1978 M GER Berliner FC (GER)
238 1st round VON KRÖCHER Jordan 1974 M GER MTV München (GER)
239 1st round RAMOV Leonid 1900 M MKD
239 1st round MOSER Marko 1979 M GER TG Berlin (GER)
241 1st round TREVISAN Federico 1990 M ITA
242 1st round MÜLLER-RATH Frank 1967 M GER FC Grunewald (GER)