Back to list

Results

Tank und Rast Pokal
GER Bonn
November 11, 2017 - November 12, 2017

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
1 MAISTO AMODIO Matteo 2001 M ITA CS Partenopeo (ITA)
1 MALAGUTI Marco 2001 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
1 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 FRANCE       FRA
2 MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
2 CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
2 JEAN JOSEPH Kendrick 2001 M FRA
2 PIANFETTI Sacha 2001 M FRA
3 FRANCE 2       FRA
3 BAYRAM Issa 2001 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
3 LE JEANNIC Titouan 2001 M FRA VANVES SE (FRA)
3 LUCAS Arthur 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
3 KIEFFER Tom 2003 M FRA HYERES (FRA)
4 AUSTRIA       AUT
4 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
4 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
4 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
4 KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
5 ITALY 2       ITA
5 MASARIN Riccardo 2001 M ITA Fon. M.Bentegodi Verona (ITA)
5 REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
5 SIGNORE Salvatore 2001 M ITA
5 GABRIOLO Alessandro 2001 M ITA TOISE (ITA)
6 ITALY 3       ITA
6 MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
6 PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
6 GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
6 ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
7 N RUSSIA 2       RUS
7 TANKOV Kirill 2001 M RUS
7 RIYSMAN Maximilian 2001 M RUS
7 BORISOV Igor 2002 M RUS
7 GUROV Kirill 2002 M RUS
8 N RUSSIA 3       RUS
8 TOLASOV Artur 2002 M RUS
8 SHURYGIN Mikhail 2002 M RUS
8 ROZHKOV Egor 2002 M RUS
8 TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
9 ITALY 5       ITA
9 DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
9 RODIA Federico Alfonso 2001 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
9 ERRIQUEZ Samuele 2001 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
9 DI BERNARDO Riccardo 2001 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
10 ROMANIA       ROU
10 POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
10 CRACIUN Razvan 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
10 POPESCU Sebastian 2001 M ROU LPS Craiova (ROU)
10 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
11 RUSSIA       RUS
11 GLYAMSHIN Ilya 2001 M RUS CYSS RMB 3 (RUS)
11 POTAPOV Maksim 2001 M RUS
11 SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
11 LOMAGA Egor 2002 M RUS
12 NORWAY       NOR
12 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
12 GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
12 HEIERVANG Elias Degland 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
13 GERMANY       GER
13 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 KOVAL Anton 2001 M GER FC Leipzig (GER)
13 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
14 SWITZERLAND       SUI
14 HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
14 RAMUZ Jeremy 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
14 WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
14 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
15 ITALY 4       ITA
15 TASSINARI Pietro 2001 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
15 MARCHETTI Matteo Stefano 2001 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
15 PANDIANI Alessandro 2001 M ITA
16 GERMANY 3       GER
16 HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
16 NAGEL Keanu 2003 M GER FSG Warendorf (GER)
16 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
16 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 FINLAND       FIN
17 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
17 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
17 PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 GERMANY 2       GER
18 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
18 MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
18 HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
18 KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 BELGIUM       BEL
19 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
19 DELATTRE Alexandre 2001 M BEL
19 JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
20 AUSTRIA 2       AUT
20 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
20 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
20 LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
20 HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
21 RUSSIA 4       RUS
21 PROSVIRNIN Dmitrii 2001 M RUS
21 VINOGRADOV Alexei 2002 M RUS Favorit Vyborg (RUS)
21 POPOV Ilia 2002 M RUS
22 FINLAND 2       FIN
22 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
22 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
22 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
23 NORWAY 2       NOR
23 BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
23 WESTGAARD Morten Isaksen 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
23 OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
24 GERMANY 4       GER
24 BOROWSKI Ben-Nicolas 2001 M GER FG Segeberg (GER)
24 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
24 WINKLER Sebastian 2001 M GER Solinger TB (GER)
25 SINGAPORE       SGP
25 CHAN Xavier Jun Xi 2001 M SGP SSP (SGP)
25 TAN Ryan Jun Quan 2003 M SGP SSP (SGP)
25 LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
26 ROMANIA 2       ROU
26 DINCA Dorel 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
26 BUNEA Matei 2003 M ROU
26 STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
26 ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
26 BUNEA Ovidiu 2003 M ROU
27 PORTUGAL       POR
27 LIMA Sebastiao 2002 M POR CAE (POR)
27 SERNADAS Tomas 2001 M POR CAE (POR)
27 FRAZAO Filipe 2001 M POR CAE (POR)
27 FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
28 AUSTRIA 3       AUT
28 ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
28 JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
28 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
28 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
29 BELGIUM 2       BEL
29 JACOBS Aikin 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 VAN DER VAEREN Andy 2001 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
29 POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 GERMANY 5       GER
30 MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
30 KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
30 BEHR Stephan 2002 M GER Solinger TB (GER)
31 LUXEMBOURG       LUX
31 ZIQIAO Luo 2003 M LUX CE Sud (LUX)
31 ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
31 POULAIN Daniel 2002 M LUX CE Sud (LUX)
31 RAMAZZOTTI Francesco 2002 M LUX CE Sud (LUX)