Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Meylan
October 18, 2014 - October 19, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
2 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
3 MARTINEZ ALMANSA Zacharie 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
3 HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
5 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
6 MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
7 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
8 ANDRE Gaspard 1998 M FRA GIF SUR YVET (FRA)
9 SUDDARDS George 1998 M GBR
10 FLORY Pierre-Elisee 1998 M FRA TARBES ATE (FRA)
11 HOWES Nicholas 1998 M GBR
12 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
13 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
14 VERSTRYNGE Rene 1998 M ESP CE-M (ESP)
15 URSACHI Paul 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
16 LECOQ Yohan 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
17 PASTUREL Francois 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
18 RIVET Matthias 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
19 HUCHET Mael 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
20 FOGLIO Antoine 1998 M FRA CLAMART CE (FRA)
21 MARCOS Miguel Angel 1998 M ESP CE-M (ESP)
22 GLORIOT Donat 1998 M FRA BESANCON UC (FRA)
23 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
24 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
25 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
26 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
27 LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
28 BULOCHKO Aleksandr 1998 M RUS
29 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
30 ROYER Emeric 1998 M FRA GISORS 3A (FRA)
30 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
32 INKOV Nikita 1999 M RUS
33 DEQUENNE Pierre 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
34 MIZGULIN Alexey 1999 M RUS
35 KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
36 KONTOCHRISTOS Jason 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
37 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
38 CARRUEL Antoine 1998 M FRA BLAGNAC (FRA)
39 MOIGNARD Axel 1998 M FRA MAISONS LAFF (FRA)
40 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
41 GUELTON Nathan 1998 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
42 HENIQUE Thibault 1999 M FRA
43 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
44 ROUQUETTE Merlin 1999 M FRA MAISONS LAFF (FRA)
44 SAINT CRICQ Pierre 2000 M FRA
46 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
47 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
48 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
49 BRACQ Bastien 1998 M FRA ANTIBES (FRA)
50 DEMEESTER--BERNAMONT Nathan 1999 M FRA LILLE VAUBAN (FRA)
51 SAIZ Fernando 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
52 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
53 DE POUMEYROL Oscar 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
54 MONTES DE OCA Arman 2000 M FRA PARIS ESCRIM (FRA)
55 CHAUDRON Enzo 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
56 DUMORTIER Valentin 1998 M FRA WATTRELOS CE (FRA)
57 MARCENDE Yann 1998 M FRA
58 LASSERRE Tristan 1998 M FRA CREST LIVRON (FRA)
59 MENISSIER Cedric 1999 M FRA
60 RAMEZ Guillaume 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
61 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
62 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
63 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
64 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
65 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
66 DOURTHE Thomas 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
67 MONARCHI Yann 1998 M FRA
68 MAIRI Yanis 1998 M ALG
69 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
70 JAILLET Victor 1998 M FRA LONS SAUNIER (FRA)
71 DRAPIER Nicolas 1999 M FRA GISORS 3A (FRA)
72 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
73 LAMBLIN Pierre 1998 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
74 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
75 PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
76 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
77 GATTO Maxime 1998 M FRA SEYSSINS (FRA)
78 HILDER Joseph 1998 M GBR
79 GIACOBBO Remy 1998 M FRA
80 DIRIDOLLOU Hugo 2000 M FRA PESSAC SE (FRA)
81 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
82 LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
83 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
84 BUREAU Augustin 1999 M FRA CAEN EC (FRA)
85 LAZARO Jonathan 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
86 ESPINAS Thybaut 2000 M FRA CREST LIVRON (FRA)
86 BOUNABI Akram 1999 M ALG
88 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
89 JORGE Edwin 1999 M FRA ILE ADAM CE (FRA)
90 WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
91 HANKENNE Charles 1998 M BEL
92 GRIMBRERE Alexander 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
93 EL OUARDIGHI Ayoub 1999 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
94 BERTHIER Paul 1998 M FRA PARIS USM (FRA)
95 1st round GARNIER Theo 1998 M FRA CAEN EC (FRA)
96 1st round MAREZ Donatien 1998 M FRA WATTRELOS CE (FRA)
97 1st round BIDAULT Gregoire 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
97 1st round BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
99 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
100 1st round TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)
101 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
101 1st round COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
103 1st round GENESTE Leo 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
104 1st round GUILLON Felix 2000 M FRA BETTON CP (FRA)
105 1st round DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
106 1st round BLUMHOFER John 2000 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
107 1st round IMMING Tim 1999 M NED s.v. Surtout (NED)
108 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
108 1st round STARKE Aaron 1998 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
110 1st round MARTELLI Jerry 1999 M SUI SEVM Vevey (SUI)
111 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
112 1st round ANDRIANALIZAH Charles 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
113 1st round HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
114 1st round MÄSCHKE Niklas 1999 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
115 1st round MARTEL Paul 1998 M FRA CHARENTON (FRA)
116 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
117 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)