Back to list

Results

Coupe de la Ville
FRA Dourdan
January 22, 2011 - January 22, 2011

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GANS Emmanuel 1992 M FRA GEMENOS (FRA)
2 SCEPI Stefano 1992 M ITA
3 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
3 GIANI Amedeo 1991 M ITA
5 HONEYBONE James 1991 M GBR
6 ABRAMOVICH Aliaksandr 1991 M BLR RCPhES (BLR)
7 LOPEZ-MENDEZ Alvaro 1991 M ESP CEL-M (ESP)
8 GONZALEZ QUINTANA Jaime 1994 M ESP SASLE-M (ESP)
9 OKUNEV Artur 1993 M RUS
10 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
11 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
12 GALLI Lukas 1991 M AUT Wiener SC (AUT)
13 AUGUSTE POGGIOLI Aurélien 1991 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
14 WÜST Carsten 1992 M GER Königsbacher SC (GER)
15 GUILLERMIC Titouan 1991 M FRA JOUE TOURS (FRA)
16 WILLAU Mathias 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
17 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
18 BARRUYER Philemon 1991 M FRA GISORS 3A (FRA)
18 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
20 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
22 VELIKIY Trofim 1991 M RUS
23 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
24 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
25 BERRE' Enrico 1992 M ITA
26 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
27 KARPUKIN Alexander 1991 M RUS
28 BRAVI Pierre-Vincent 1991 M FRA TARBES ATE (FRA)
29 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
30 CURATOLI Luca 1994 M ITA
31 SAVIOZZI Tommaso 1992 M ITA
32 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
33 CASANOVA Lucas 1991 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
34 GOFMAN Efim 1991 M RUS
35 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
36 KUJALEK Adam 1991 M HUN UTE Budapest (HUN)
37 MOGG Maximilian 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
38 PUY Sebestyen 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
39 ESCUDERO Sergio 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
40 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
41 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
42 BALOK Maksim 1991 M RUS
43 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
44 VALKAI Ferenc 1992 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
45 SZABO Bence 1992 M HUN TV Ratingen (GER)
46 BONSANTO Domenico 1994 M ITA Societa Varesina (ITA)
47 EIFLER Nils 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 BUISSON Christophe 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
49 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
50 FABRE Mehdi 1994 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
50 MORE Marc 1993 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
50 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
53 SCHMELZER Maximilian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
54 BALES Michael 1992 M GBR C.A.D.S Junior Club (GBR)
55 LANOIS Thibaut 1993 M FRA MEYLAN SE (FRA)
56 RICCARDI Alessandro 1994 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
57 GOSSET Baptiste 1991 M FRA
58 TERESHKIN Ivan 1992 M RUS
59 FOTHERBY William 1992 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
60 CARRETERO Javier 1993 M ESP CE-M (ESP)
61 ROESINK Bela 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
62 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
63 VARENNE Victor 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
64 LI Nikita 1992 M RUS
65 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
66 CUTRUPI Andrea 1991 M ITA
67 BRIGHTMAN Samuel 1991 M GBR
68 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
69 GAGNON Francis 1992 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
70 BREYNE Servaas 1991 M BEL
71 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
72 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
73 DUBOIS Alexandre 1993 M FRA ST LEU MDF (FRA)
74 VONDEE Morgan 1992 M GBR Millfield School (GBR)
75 RÜLLER Lukas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 1st round SOPRONI-SZABO Agoston 1991 M HUN Budavári BSE (HUN)
78 1st round DHERBILLY Pierre-Alexandre 1992 M FRA AULNAY CE (FRA)
79 1st round ALKANGE Edouard 1992 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
80 1st round WEBER Alexander 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
81 1st round BONNET Martin 1994 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
82 1st round VELASCO Javier 1994 M ESP CE-M (ESP)
83 1st round VINCENT Arthur 1991 M FRA MEYLAN SE (FRA)
84 1st round LARIVIERE Leo 1994 M FRA FACHES CE (FRA)
85 1st round ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
86 1st round MARTINEZ EGUIA Pablo 1993 M ESP CE-M (ESP)
87 1st round BOUTET Cedric 1993 M CAN
88 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
89 1st round SERRAHIMA Pepe 1994 M ESP
90 1st round THOMAS Clement 1994 M FRA ST GREGOIRE (FRA)
90 1st round PEYCRU OPINEL Horace 1994 M FRA PARIS ESCRIM (FRA)
92 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
93 1st round BOTELER Harry 1993 M GBR
94 1st round CLARKE Michael 1991 M GBR
95 1st round SLAGERS Ivo 1994 M NED Deventer S.V. (NED)
96 1st round REYNAERT Samuel 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)