Back to list

Results

8. Allstar-Cup
GER Reutlingen
January 15, 2011 - January 16, 2011

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 GAYK Tobias 1984 M GER OFC Bonn (GER)
3 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 ERDMANN Manuel 1985 M GER SC Berlin (GER)
5 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
6 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
7 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
8 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 LAUNER Steffen 1986 M GER SV Böblingen (GER)
10 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 KNEIST Toni 1984 M GER SC Berlin (GER)
13 BURGHARDT Alexandre 1985 M GER OFC Bonn (GER)
14 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 KAINZ Philipp 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
16 MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
17 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
18 BIELER Armin 1982 M GER [i] TUS Chlodwig Zülpich (GER)
19 FLEGLER Michael 1972 M GER TSF Ditzingen (GER)
20 EFREMENKO Andrii 1977 M UKR
21 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
23 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
25 BALENT Uros 1980 M SLO
26 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
27 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
28 BAYER Thorsten 1984 M GER FC Offenbach (GER)
29 FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR SV Esslingen (GER)
30 BORRMANN Igor-Michael 1957 M GER TSF Ditzingen (GER)
31 JEAN-BAPTISTE Julian 1989 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 GRIEBEL Thomas 1992 M GER TSG Friesenheim (GER)
33 SPIRIDON Gavrila 1974 M ROU SV Böblingen (GER)
34 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
36 SAPONJA Peter 1990 M SLO
37 WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
38 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
39 LINDENMANN Bastian 1990 M GER TSG Reutlingen (GER)
40 SMYRNOVSKYY Serhiy 1992 M UKR Lviv (UKR)
41 GERLACH Florian 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
42 SCHMIDLIN Jérome 1986 M SUI BFC Basel (SUI)
43 KNOLL Anton 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
44 KECK Maximilian 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 ZUBEL Marius 1988 M GER TSV Laupheim (GER)
46 LÖHR Morten Oliver 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 RUDENKO Sergej 1974 M UKR
48 BUCHHOLZ Lars 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
50 TRAN Te-Mao 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 RICHTER Arne 1994 M GER FG Segeberg (GER)
52 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
53 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
54 STRITTMATTER Swen 1969 M GER FA Rheinfelden (GER)
55 JEZYK Bartlomiej 1978 M POL KKS Krakow (POL)
56 FLIERL Emanuel 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 GEROCK Artur 1989 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
58 BOYKOV Vladyslav 1970 M UKR
59 RENTENBERGER Albin 1983 M AUT FC Vindobona (AUT)
60 TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
61 STOERRLE Christopher 1988 M GER MTV München (GER)
62 BERGNER Maximilian 1989 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
63 BIRKENMAIER Gerhard 1963 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
64 RÖDER Dirk 1974 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
65 ACKERMANN Rouven 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 BÄRLEIN Alexander 1974 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
67 GREINER Stefan 1977 M GER SV Böblingen (GER)
68 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
69 STAND Thomas 1986 M GER Neusser SV (GER)
70 VERESS Daniel 1984 M HUN DVE (HUN)
71 BRAUN Stefan 1984 M GER TSV Laupheim (GER)
72 KRAUSE Michael 1971 M GER MTV München (GER)
73 BURKARDT Michael 1959 M GER Darmstädter FC (GER)
74 SCHMIDT Andre 1965 M GER Darmstädter FC (GER)
75 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
77 KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
78 FRIES Clemens 1984 M AUT FU Linz (AUT)
79 WENZELBURGER Martin 1974 M GER SV Böblingen (GER)
80 PETERS Kevin 1989 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
81 DE SEPIBUS Severin 1983 M SUI AFZ Zürich (SUI)
82 BEHRENDT Michael 1975 M GER
83 LANSCHE Fabian 1992 M GER SV Waldkirch (GER)
84 HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
85 NETTERSHEIM Florian 1992 M GER OFC Bonn (GER)
86 SIEBER Marcel 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 BUDEK Szczepan 1992 M POL KKS Krakow (POL)
88 BENOIST Guillaume 1963 M SUI AFZ Zürich (SUI)
89 ERDÖFFY Andreas 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 GÄRTNER Andreas 1969 M GER USC München (GER)
91 DEUTSCHLE Alexander 1988 M GER Fechterring Ebingen (GER)
92 GEIGER Tobias 1977 M GER TSV Schwaben Augsburg (GER)
93 EICHLER Felix 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
94 TILSNER Benny 1978 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
95 HANSEL Thomas 1967 M GER Darmstädter FC (GER)
96 HANSMANN Sascha 1993 M GER SV Esslingen (GER)
97 PROHL Christopher 1984 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
98 BENZING Thomas 1990 M GER TG Biberach (GER)
99 FROHNMÜLLER Jens 1993 M GER SV Waldkirch (GER)
99 STADTER Armin 1961 M GER FG Segeberg (GER)
101 LINDENMANN Felix 1992 M GER TSG Reutlingen (GER)
102 RUSCH Harald 1966 M GER MTV München (GER)
103 SCHUBA David 1994 M GER [i] TUS Chlodwig Zülpich (GER)
104 BECKMANN Nicolas 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 TRÜTZSCHLER Alexander 1973 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
106 BRANTL Julian 1995 M GER FA Rheinfelden (GER)
107 STUDINGER Pascal 1992 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
108 ARNOLD Fredrik 1963 M GER MTV Stuttgart (GER)
109 BOLLMANN Tobias 1983 M SUI FCZ Zug (SUI)
110 SCHMIER Robert 1994 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
111 FORLIN Emanuele 1988 M SUI BFC Basel (SUI)
112 NEWMAN Mark 1974 M GER TSG Friesenheim (GER)
113 ZECHEL Jan 1980 M GER MTG Wangen (GER)
114 DROZD Michal 1991 M POL KKS Krakow (POL)
114 MÜLLER Moritz 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
116 KREILEIN Robert 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
117 SHAFIQ Waheed 1987 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
117 GURSKI John 1990 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
119 WOLF Bernhard 1989 M GER TSV Laupheim (GER)
120 BÖSCH Alexander 1995 M GER TV Gladbeck (GER)
121 BAUM Stephan 1981 M GER OFC Bonn (GER)
121 BLANK Tobias 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
121 GMÜNDER Raphael 1992 M SUI FGL Luzern (SUI)
124 HERRMANN Maximilian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
125 WIESEMANN Johannes 1990 M GER Darmstädter FC (GER)
125 HEINZELMANN Malte 1995 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
125 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
128 HEILMANN Falk 1993 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
129 CAPALDO Daniel 1987 M SUI FCZ Zug (SUI)
130 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
131 CAPRIUOLO Roberto 1981 M ITA SV Böblingen (GER)
132 BRAINMAN Daniel-Mike 1995 M GER Frankfurter TV (GER)
133 RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
134 MARTAKIS Solon 1988 M GRE [i] PAVLOS MELAS FLORINA (GRE)
135 VON BRUNN Christoph 1988 M GER FC Fürth (GER)
135 HOYER Moritz 1980 M GER MTV München (GER)
137 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)
138 THEIß Sebastian 1988 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
139 1st round ARMBRUSTER Jens 1992 M GER TSV Pliezhausen (GER)
139 1st round BUDEK Wladyslaw 1963 M POL KKS Krakow (POL)
141 1st round ULUDÜZ Hakan 1970 M GER Solinger TB (GER)
142 1st round MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
142 1st round BÜRGER Fabian 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
144 1st round GÄBEL Julian 1986 M GER FC Bremen-Nord (GER)
145 1st round ANDERSCH Michel 1995 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
146 1st round HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
147 1st round SCHMITT Marc-André 1993 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
147 1st round RIGO György 1978 M SUI BFC Basel (SUI)
149 1st round SIKKER Stanislav 1988 M GER EFG Essen (GER)
150 1st round BÜTTNER Christian 1993 M GER TV Kaufbeuren (GER)
150 1st round WELSCH Wladimir 1991 M GER FC Bremen-Nord (GER)
150 1st round POUTRUS Maxim 1986 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
153 1st round PFEIL Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
154 1st round RAMNALIS Anestis 1977 M GRE MAKEDONIKI LESHI (GRE)
155 1st round SHAPIRA Emmanuel 1953 M SUI LONS SAUNIER (FRA)
155 1st round MOLYVIDIS Leonidas 1994 M GRE MAKEDONIKI LESHI (GRE)
155 1st round SEITZ Samuel 1991 M GER TSG Reutlingen (GER)
158 1st round MENCK Roger 1943 M GER [i] TV Wiblingen-Ulm (GER)
159 1st round ULLRICH Niclas 1990 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
160 1st round WEINER Timo 1990 M GER SV Waldkirch (GER)
160 1st round PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
162 1st round HACK Maximilian 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
163 1st round GRÖTZSCHEL Martin 1986 M GER TSF Ditzingen (GER)
164 1st round SCHRIEFERS Johannes 1994 M GER OFC Bonn (GER)
164 1st round SANDMANN Daniel 1990 M GER FC Offenbach (GER)
164 1st round SPANIER Felix 1977 M GER USC Bochum (GER)
164 1st round DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
168 1st round RIEDINGER Dirk 1993 M GER FC Mosbach (GER)
168 1st round POPELLA Peter 1987 M GER TSG Reutlingen (GER)
168 1st round GADE Stefan 1981 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
171 1st round SELZER Sascha 1982 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
172 1st round SCHMID Axel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
173 1st round ROOT Lukas 1996 M GER SV Böblingen (GER)