Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Godollo
October 4, 2014 - October 5, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DODDO Andrew 1998 M USA
2 CAI Erwin 1999 M USA
3 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
5 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
6 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
7 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
8 COHEN Josef 1998 M USA
9 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
10 SUN Andrew 1999 M USA
11 LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
12 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
14 HEGEDUS Marton 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
15 GUY Philippe 1998 M USA
16 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
17 MELNIK Borys 1998 M UKR KIEW (UKR)
18 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 URBAN Adam 1998 M HUN Debrecen (HUN)
20 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
21 NIKANOV Andrey 1998 M RUS
22 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
23 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
24 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
25 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
26 BAKHAREV Vyacheslav 1999 M RUS
27 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
28 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
29 INKOV Nikita 1999 M RUS
30 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
32 BURKE William 1998 M USA
33 CHERKASOV Daniil 1998 M RUS
34 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
35 HOWES Nicholas 1998 M GBR
36 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
37 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
37 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
39 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
40 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
41 PEKER Yigit 2000 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
42 SOLOMON Daniel 2000 M USA
43 GREEN Adam 1998 M USA
44 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
45 ROMZSA Richard 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
46 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 FARKAS Vendel 1998 M HUN Karpati (HUN)
48 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
49 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
50 KOC Alp Ege 1998 M TUR
51 FARFAN-BAYERL Inti 1998 M USA
52 MANDOV Ivan 1998 M BUL
53 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
54 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 HOSHINO Kento 1998 M JPN
56 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
57 RAJKAI Boldizsar 1999 M HUN MTK (HUN)
58 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
58 BOGAR SZABO Andras 1998 M HUN TFSE Budapest (HUN)
60 PARTENYI Adam 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
61 MOGYOROSY Marton 2000 M HUN Kertvaros (HUN)
62 FEKETE Giorgio 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
63 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
64 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
65 CHEN Matthew 1999 M USA
66 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
67 JOHNSON Zachary 1999 M USA
68 TUCKMAN Philip 1998 M USA
69 KLYUKIN Mikhail 1998 M RUS
70 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
71 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
72 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
73 SHATAILO Dmytro 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
74 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
75 DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
76 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
77 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
78 LAKO Zoltan 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
79 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
80 MU Slavin 1998 M USA
81 WOOD Vance 1999 M USA
82 FERNANDES Christian 1999 M USA
82 NAGUIB Mohamed 1998 M EGY
84 AYDAROV Semion 1998 M RUS
85 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 OBETS Andrii 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
87 TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
88 GULACSI Norbert 1999 M HUN Karpati (HUN)
89 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
89 MAYSTRENKO Alexey 2000 M RUS
91 IBELING Daniel 1998 M USA
92 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
93 KIS Bertalan 1999 M HUN Kertvaros (HUN)
94 KAKLIUGIN Maksym 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
95 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
95 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
95 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
95 DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
99 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
100 NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
101 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
102 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
103 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
104 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
105 DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
106 KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
107 CHIRILA Stefan 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
108 URSACHI Paul 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
109 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
110 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
111 ZHAO Edward 1999 M USA
112 OYAMA Keishi 1998 M JPN
113 SENER Volkan 1998 M TUR
113 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
115 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
116 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
117 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
118 DELTOUR Axel 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
119 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
120 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
120 OZSOY Ege 1998 M TUR
122 KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
122 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
124 COSMAN Victor 1999 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
125 ISAKOV Yegor 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
126 BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
127 CUCCHIARA Vittorio Camillo 2000 M ITA
128 OZSOY Emre Can 2001 M TUR
129 TOTH Benedek 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
130 HUNKIN Samuel 1998 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
131 TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)
132 MEDVE Daniel 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
133 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
134 HANKENNE Charles 1998 M BEL
135 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
136 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
137 MAGYARI Domonkos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
138 ANGLER Marcell 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
138 PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
140 EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
140 BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
142 DURMUS Ali Eren 1998 M TUR TED SK (TUR)
142 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
144 KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
145 REKIETA Patrick 1998 M USA
146 MARKOLT Daniel 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
147 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
148 HEPER Akin Deniz 1999 M TUR
149 NO Nicholas 2000 M USA
149 ANICULOESEI Pavel 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
151 FELFOLDI Ferenc Daniel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
152 LONGO Leonardo Lorenzo 2001 M ITA
153 HANCHAROU Mikhail 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
154 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
154 PLESCHBERGER Markus 1999 M AUT FC Villach (AUT)
156 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
157 ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
157 FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
159 BAYKA Mirhan 1999 M TUR
159 SURDUCAN Valentin 1998 M ROU CSM Brasov (ROU)
161 YALCINBAYIR Batu 2001 M TUR
162 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
163 1st round DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
164 1st round TIUTIUNNYK Denys 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
165 1st round KOVACS Marcell Bela 2000 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
166 1st round MIKOLAJCZYK Bartosz 1999 M POL KKSz Konin (POL)
167 1st round WILSON Benjamin 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
167 1st round PETRESCU Andrei 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
169 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
169 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
171 1st round ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
171 1st round PANKA Zsombor 1999 M HUN Karpati (HUN)
171 1st round ZAHONYI Balint 1999 M HUN Karpati (HUN)
174 1st round TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
175 1st round ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
176 1st round GEMESI Botond 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
177 1st round BERTA DONNERT Attila 1998 M HUN Kertvaros (HUN)
177 1st round BOORNE Samuel 2001 M GBR
179 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
180 1st round LENGYEL Balazs 1998 M HUN Budavári BSE (HUN)
181 1st round VASS Kristof 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
182 1st round KARACSONY Andor 1999 M HUN Debrecen (HUN)
182 1st round BARADZIN Ilya 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
184 1st round LUKYANETS Siarhei 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
185 1st round AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
186 1st round LAYOUNI Selim Mourad 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
187 1st round MIKO Balazs 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
187 1st round IDRIS Mohamed 1998 M EGY
189 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
189 1st round BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
191 1st round BABIUK Oleksii 2001 M UKR KIEW (UKR)
192 1st round WYSOCKI Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
192 1st round ATAER Emir Fikret 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
194 1st round FLOREA Cristian 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
195 1st round DINCGIL Emir 2001 M TUR Karsiyaka SK (TUR)
195 1st round SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
195 1st round FEHER Balazs 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
198 1st round KILIC Eren 2001 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
198 1st round GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
200 1st round YAROSHENKO Mykhailo 2001 M UKR KIEW (UKR)
201 1st round KATAR Osman Arda 2001 M TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
202 EGELI Ege 1998 M TUR