Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Meylan
October 20, 2012 - October 21, 2012

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
2 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
3 OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
3 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
5 ROGER Benjamin 1996 M FRA
6 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 BERGES Alban 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
8 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
9 PEYCRU OPINEL Colbert 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
10 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
11 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
12 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
13 LEMEE Audren 1996 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
14 CHAPUIS Allan 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
15 BES Antoine 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
16 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
17 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
18 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
19 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
20 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
21 PERDRISET Francois 1997 M FRA THIONVILLE (FRA)
22 LECCI Marco 1996 M ITA Societa Varesina (ITA)
23 MOORE William 1996 M GBR Camden FC (GBR)
24 EMPEREUR Elliott 1997 M FRA ORLEANS CE (FRA)
25 FRANCOU Amaury 1996 M FRA SALON EC (FRA)
26 DE ZUTTERE Thibaud 1996 M FRA GISORS 3A (FRA)
27 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
28 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 SALAORNI Sebastiano 1996 M ITA
30 PORTABELLA Victor 1996 M ESP CEEH-B (ESP)
31 BOSCHINI Marco 1997 M ITA
32 LACONDEMINE Antonin 1997 M FRA
33 LAVORGNA Andrea 1997 M ITA
34 MATIAS Nicolas 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
35 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
35 BOURY Quentin 1996 M FRA ORLEANS CE (FRA)
37 BOTUHA Simon 1996 M FRA DINARD LAMES (FRA)
37 CHARPENTIER Thomas 1996 M FRA PARIS ESCRIM (FRA)
39 HARENDARCZYK Nathan 1998 M FRA AULNAY CE (FRA)
40 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 DUAULT Arthur 1997 M FRA ORLEANS CE (FRA)
42 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
43 GUYARD Baptiste 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
44 SCHMIDT Aurelien 1996 M FRA
45 LEPAGNOL Gregoire 1997 M FRA REIMS CE (FRA)
46 SALLES Nicolas 1996 M FRA CLAMART CE (FRA)
47 MAURON Antoine 1996 M FRA
48 SHU GESTIN Marc Antoine 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
49 PFISTER Corentin 1996 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
50 MARTINEZ ALMANSA Zacharie 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
51 GEY Pablo 1996 M FRA JOUE TOURS (FRA)
52 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 PORTE Victor 1997 M FRA CLAMART CE (FRA)
54 GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
55 BELLINI Mathias Davide 1997 M ITA
56 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
57 WOODBURN Fraser Alexander 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
58 ROESNER Antoine 1998 M FRA VARCES (FRA)
59 LATREILLE Quentin 1996 M FRA BETTON CP (FRA)
60 GUEGAN Baptiste 1996 M FRA BETTON CP (FRA)
61 ZMAU Bogdan 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
62 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 HOSKING William John 1996 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
64 KLIPFEL Emile 1997 M FRA DIJON ASPTT (FRA)
65 SEGUELA Paul 1997 M FRA MEYLAN SE (FRA)
65 ROBERT Pierre 1997 M FRA CHARENTON (FRA)
67 BULOCHKO Aleksandr 1998 M RUS
68 BURTON George 1996 M GBR Bedford FC (GBR)
69 GUYADER Adrien 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
70 ROUGER Cedric 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
71 MATHIEU Guillaume 1997 M FRA LYON CA (FRA)
72 MC DOWELL Jasper 1997 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
73 VILLACAMPA Remi 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
74 VAN NIEUWERBURGH Christian 1996 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
75 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
76 KAES Alexandre 1996 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
77 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
78 CALANDRO Marco 1996 M ITA
79 GARBUTT Louis 1997 M FRA ROUEN CE (FRA)
80 SUDDARDS George 1998 M GBR
82 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
83 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
84 GRANDIN Thomas 1996 M FRA BOURGES ESC (FRA)
85 LEGRAND Abraham 1996 M FRA BETTON CP (FRA)
86 EDMUNDSON Jack 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
87 DE JUAN Alberto 1997 M ESP CEL-M (ESP)
88 MESSICA Lucas Maurice Andre 1996 M TUN CHARENTON (FRA)
89 IMOUSSAINE Mohamed 1997 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
90 DENIS Alexandre 1997 M FRA PARIS USM (FRA)
91 COURBIER Hippolyte 1997 M FRA CLAMART CE (FRA)
92 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
93 GIRAUD Colin 1996 M FRA MONISTROL (FRA)
94 ESTEBAN Daniel 1998 M ESP CEL-M (ESP)
95 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
96 MANE Corentin 1997 M FRA BOURGES ESC (FRA)
97 1st round INKOV Nikita 1999 M RUS
98 1st round GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
99 1st round SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
100 1st round CHESAUX Benoit 1997 M SUI SEVM Vevey (SUI)
101 1st round POTTER Nathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
102 1st round SAENZ Gonzalo 1996 M ESP CEB-M (ESP)
103 1st round LUCAS Andres 1997 M ESP CEL-M (ESP)
103 1st round BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
103 1st round HOFMANN Yannik 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 1st round HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
107 1st round BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
108 1st round KONRAD Nicolas 1998 M GER Future Fencing Werbach (GER)
109 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
110 1st round ARNAL Pablo 1997 M ESP CEB-M (ESP)
111 1st round WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
112 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
113 1st round CHOLLET Emilien 1996 M FRA JOUE TOURS (FRA)
114 1st round LEBEDEV Ivan 1999 M RUS
114 1st round ROTARIU Andrei 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
116 1st round GLORIOT Donat 1998 M FRA BESANCON UC (FRA)
117 1st round HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
118 1st round SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
119 1st round ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
120 1st round BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
121 1st round N'DOLI Gregoire 1997 M FRA
121 1st round PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
121 1st round BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)