Back to list

Results

World Cup
POL Sosnowiec
October 21, 2017 - October 22, 2017

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
2 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
3 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
5 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
6 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
7 RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
8 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
9 DODDO Andrew 1998 M USA
10 CAI Erwin 1999 M USA
11 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
12 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
13 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
14 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
15 OMURA Takayuki 1998 M JPN
16 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC (HUN)
17 NO Nicholas 2000 M USA
18 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
18 OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
20 AYDAROV Semion 1998 M RUS
21 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
22 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
24 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
25 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
26 PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
27 EDWARDS James 2000 M GBR
28 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
29 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
30 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
31 SARON Mitchell 2000 M USA
32 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
33 DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
34 OH Jason 1999 M USA
35 SOLOMON Daniel 2000 M USA
36 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
37 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 DEQUENNE Pierre 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
39 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
40 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
41 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
42 MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
43 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
44 DARKO Botond 1998 M HUN Vasas (HUN)
45 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE (HUN)
46 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
47 PICCIOLI Pierre 2000 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
48 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
49 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
50 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
51 COHEN Josef 1998 M USA
52 OYAMA Keishi 1998 M JPN
53 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
54 ZHAO Raymond 2001 M USA
55 GALLO Michele 2001 M ITA
55 NIGRI Alberto 2001 M ITA
57 SHIMIZU Takafumi 2000 M JPN
58 SUDDARDS George 1998 M GBR
59 HOSHINO Kento 1998 M JPN
60 TAKAGI Ryosuke 1998 M JPN
61 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
62 GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
63 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
64 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
65 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
66 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
67 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
68 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC (HUN)
69 JOHNSON Zachary 1999 M USA
70 NERI Matteo 1999 M ITA
71 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
72 FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
73 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
75 NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
76 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
79 CORRADI Nicola 1999 M ITA
80 HOWES Nicholas 1998 M GBR
81 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
82 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
83 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
84 LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
85 SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
86 WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
87 KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
88 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
89 MOCA Alessandro 1999 M ITA
89 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
91 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
92 DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
93 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
94 AOKI Takamasa 1999 M JPN
95 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
96 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
97 KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
97 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
99 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
100 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
101 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
102 SUGIMOTO Takahiro 2000 M JPN
103 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
104 NOMURA Ryo 1999 M JPN
105 1st round RAHOZIN Saveli 2000 M BLR
106 1st round SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
107 1st round MALGIN Ilia 1999 M RUS
108 1st round FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
108 1st round URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
110 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
111 1st round MICHON Mateusz 2001 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
112 1st round LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
113 1st round TKACHEV Andrey 1999 M RUS
114 1st round PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
115 1st round MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
116 1st round KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
117 1st round KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
118 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
119 1st round ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
120 1st round GORSKI Mikolaj 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
121 1st round FERJANI Ahmed 2000 M TUN
122 1st round ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
123 1st round WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
124 1st round BERLAND Mick With 1998 M DEN Roskilde FK (DEN)
125 1st round LLEWELLYN Ethan 1999 M GBR
125 1st round STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
127 1st round HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
128 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
129 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
130 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
131 1st round BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
132 1st round HETMANCHUK Yauheni 1999 M BLR MSIT (BLR)
132 1st round SAINT CRICQ Pierre 2000 M FRA
134 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
135 1st round PATINO Emir 2001 M VEN
136 1st round PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
136 1st round STONE Ben 1999 M USA
138 1st round NARITA Takenori 2000 M JPN
139 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
140 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
141 1st round FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
142 1st round HERRERA HERRERO Fernando 2000 M ESP
143 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)