Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
October 14, 2017 - October 15, 2017

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
2 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
3 CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
3 DE BIASIO Irene 2003 F ITA
5 LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
6 CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
7 AMORE Giulia 2003 F ITA
8 CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
9 FERRARI Carlotta 2003 F ITA
10 HOME Amy 2001 F GBR
11 NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
12 GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
13 TAN Jia Lin 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
14 CORABI Sarah 2002 F ITA
14 KALOCSAI Virag 2001 F HUN Torekves (HUN)
16 ZACCHEO Flaminia 2002 F ITA
17 SPAZZI Giorgia 2001 F ITA
18 BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
19 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
20 SNIAROWSKA Karolina 2001 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
21 BARDEL Lola 2001 F MON MONACO (FRA)
22 NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
23 CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
24 DOLAN Phoebe 2002 F GBR Fencers Club London (GBR)
25 BIAGI Penelope 2002 F ITA
26 CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
27 BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
28 PERRONE Elisa 2003 F ITA
29 WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
30 WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
31 CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
32 WILLIAMSON Lucy-Belle 2004 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
33 MEYER Jade 2001 F GBR
34 PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
35 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
36 MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
37 WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
38 POZZATO Benedetta 2001 F ITA
39 PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT FC Wels (AUT)
40 WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
41 KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
42 KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
43 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
44 HTET-MARSHALL Alexandra 2002 F GBR Edinburgh FC (GBR)
45 SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
46 HALES Rhiannon 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
47 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
48 MCCALLUM Tegan 2001 F GBR Laszlo (GBR)
49 BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
50 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
51 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
52 VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
52 DAWE Phoebe 2002 F GBR
54 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
55 RAIYAT Henna 2002 F GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
56 SMYTH Hannah 2001 F GBR Dragon Fencing Club (GBR)
56 SILK Georgia 2002 F GBR
58 HANSEN Andrea 2002 F SWE EGF Solna (SWE)
59 POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
60 PROIETTI Arianna 2002 F ITA
61 BRIGDEN Lauren 2001 F GBR Touche Fencing Club (MAS)
62 OLSTRØM Stine 2003 F DEN Varde FK (DEN)
63 SAQEEF Umaira 2004 F MAS Edinburgh FC (GBR)
64 NG Kristal 2001 F SGP Z Fencing (SGP)
65 HARBORD Emily 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
66 GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
67 EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
68 VELMA Emilia 2002 F IRL
69 PEAKE Sophie 2001 F GBR
70 VICENTE Natalia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
71 CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
72 GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
73 GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
74 JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)
75 QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
76 HERRICK Anna Zoe 2001 F GER
77 O'CONNELL Olivia 2003 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
78 MACEY Charlotte 2003 F GBR
79 SOGOYAN Michel 2002 F BUL Shumen (BUL)
80 JONES Rachel 2001 F GBR Salle Kiss FC (GBR)
81 MEURISSE Scarlett 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
82 WEEKS Charity 2002 F GBR Laszlo (GBR)
83 CHAMPION Aly 2002 F GBR Fencers Club London (GBR)
84 THOMPSON Holly 2002 F GBR Cambridge Sword (GBR)
85 EDGECLIFFE-JOHNSON Imogen 2002 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
86 HYDE Bronwen 2003 F GBR
87 RUSSELL Fiona 2002 F GBR
88 BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
89 MIDDLETON Amelia 2003 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
89 BUCKLEY Ellen 2004 F GBR Edinburgh FC (GBR)
91 DIAZ OCAMPO Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
92 1st round DAMGAARD Josephine Barfod 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
93 1st round DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
94 1st round DYER Esme 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
95 1st round SANCHEZ Sophia 2001 F VEN
96 1st round SOFEA Amirah 2003 F MAS Edinburgh FC (GBR)
97 1st round ATTIAS Olivia 2004 F GBR
98 1st round WILLIAMS-HOWE Sydney 2003 F GBR
99 1st round FALBY Clementine 2002 F GBR
100 1st round CHEN Jingxuan 2003 F SGP
101 1st round WHITAKER Rosie 2003 F GBR
102 1st round NG Chloe Wanyi 2002 F SGP
103 1st round BEZEMER Charlotte 2002 F NED s.v. Ter Weer (NED)
104 1st round KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
105 1st round LAI Rebecca Shi Ying 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
106 1st round FELTKAMP Mare 2002 F NED SC Amsterdam (NED)
106 1st round JORDENS Heloise 2003 F BEL
108 1st round BEHRENS Nora 2003 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
108 1st round GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
108 1st round TYLER Lara 2004 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
111 1st round HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
112 1st round YAN Meiru Ella 2004 F SGP Z Fencing (SGP)
112 1st round SHERRATT Amy 2005 F GBR Kingston FC (GBR)
112 1st round KOURTSOVA Antonia 2004 F BUL Escalibur (BUL)