Back to list

Results

2014 European Championships
FRA Strasbourg
June 7, 2014 - June 14, 2014

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 YAKIMENKO Alexey 1983 M RUS
2 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
3 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
3 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
5 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
6 ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
7 BERRE' Enrico 1992 M ITA
8 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
11 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
12 CASARES Fernando 1980 M ESP
13 SAMELE Luigi 1987 M ITA
14 BUIKEVICH Aliaksandr 1984 M BLR RCPhES (BLR)
15 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
16 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
17 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
18 BOYKO Dmytro 1986 M UKR Netishyn (UKR)
19 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
20 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 LIKHACHEUSKI Aliaksei 1990 M BLR RCPhES (BLR)
22 HONEYBONE James 1991 M GBR
24 SKRODZKI Adam 1983 M POL
25 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
26 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
27 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
28 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 MONTANO Aldo 1978 M ITA
30 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
31 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
32 PRYIEMKA Valery 1983 M BLR SC TUFB (BLR)
33 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
34 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
35 WOOG Alexandre 1984 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
37 GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
38 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
39 SKUBISZEWSKI Damian 1989 M POL
40 MORENO Pablo 1989 M ESP
41 OLEJNIK Daniel 1988 M POL
42 WILLAU Mathias 1992 M AUT FU Mödling (AUT)
43 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
44 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
45 CRUTCHETT Alexander 1989 M GBR
46 1st round BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
47 1st round FIRAT Caglayan Nehir 1992 M TUR TED SK (TUR)
48 1st round SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
49 1st round ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
50 1st round CONCANNON Stephen 1986 M IRL
51 1st round ESCUDERO Sergio 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
52 1st round WACHSBERGER Petr 1992 M CZE Sokol Brno (CZE)
53 1st round STATSENKO Yevgeniy 1992 M UKR KIEW (UKR)
54 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
55 1st round GARCIA MIGUEL Marco 1987 M ESP
56 1st round ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
57 1st round OBOLADZE Luka 1992 M GEO
57 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)