Back to list

Results

2017 SAT
THA Bangkok
October 7, 2017 - October 8, 2017

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAGANO Yudai 1998 M JPN
2 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
3 ITO Takuma 1998 M JPN
3 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
5 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
6 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
7 OLIVARES Marcello 2001 M USA
8 UENO Yuto 1999 M JPN
9 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
10 DE GREEF Stef 1998 M BEL
11 LOCK Kieren 2001 M SGP
12 TAKAHASHI Ren 1998 M JPN
13 KNODT Julian 1998 M USA
14 BRAVO Kenji 2001 M USA
15 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
16 PAIK Joon 2000 M USA
17 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
18 LI Michael 1999 M USA
19 CHENG Julian 2000 M USA
20 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
21 LU Kerry 2001 M USA
21 ZHENG Andrew 2001 M USA
21 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
24 KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
25 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
26 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
27 DANIEL Ashton 2001 M USA
28 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
29 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
30 MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
31 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
32 TOMIDA Yusaku 1999 M JPN
33 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
34 YOONG Hans Wei Shen 2000 M MAS
35 HULL James 1998 M AUS
36 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
36 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
38 DING Allan 2001 M USA
39 CRNJAK Tom 1998 M BEL
40 DOUNGPATRA Sitsadipat 1998 M THA
41 LEE Eunho 1999 M KOR
42 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
43 WU Jerry 2000 M USA
44 ANATSKO Denis 2001 M KAZ
45 NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
46 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
47 TASHBAEV Javokhir 2001 M UZB
48 OH Joo Hann 2002 M MAS
49 1st round CHEONG Dexter Yi Sheng 2002 M MAS
50 1st round SHARIPOV Khalilullo 1998 M UZB
51 1st round MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
52 1st round VICEO Jaime 2000 M PHI
53 1st round PIDSAYA Sarrathon 2000 M THA
54 1st round SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
55 1st round SUWANNASIT Sanhanat 2001 M THA
56 1st round PONOMARYOV Nikita 1998 M KAZ
56 1st round DISKIN Benjamin 2002 M AUS
58 1st round DEEJING Ratchanavi 2000 M THA
58 1st round RAFAEL Andriono Raymond 2001 M INA
60 1st round GERSIRI Woranipit 2001 M THA
61 1st round GLADKOV Pavel 2001 M KAZ