Back to list

Results

Szabla Wolodyjowski
POL Warszawa
May 17, 2014 - May 18, 2014

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MONTANO Aldo 1978 M ITA
2 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SAMELE Luigi 1987 M ITA
3 YAKIMENKO Alexey 1983 M RUS
5 SZILAGYI Aron 1990 M HUN Vasas (HUN)
6 GU Bongil 1989 M KOR
7 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
8 SUN Wei 1992 M CHN
9 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
10 KOVALEV Nikolay 1986 M RUS
11 HOMER Daryl 1990 M USA
12 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 SUNG Junmo 1992 M KOR
14 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
15 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
16 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 KIM Junghwan 1983 M KOR
18 BERRE' Enrico 1992 M ITA
19 AGRESTA Renzo 1985 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
20 ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
20 OH Eunseok 1983 M KOR
22 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
23 DECSI Tamas 1982 M HUN Kertvaros (HUN)
24 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
24 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
26 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
27 CASARES Fernando 1980 M ESP
28 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
29 PILLET Julien 1977 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
30 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 OLEJNIK Daniel 1988 M POL
32 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
33 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
34 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
35 BUIKEVICH Aliaksandr 1984 M BLR RCPhES (BLR)
36 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC (HUN)
37 SZATMARI Andras 1993 M HUN Vasas (HUN)
38 SKRODZKI Adam 1983 M POL
39 CURATOLI Luca 1994 M ITA
40 LIKHACHEUSKI Aliaksei 1990 M BLR RCPhES (BLR)
40 SKUBISZEWSKI Damian 1989 M POL
42 MEDARD Julien 1987 M FRA PAU SECTION (FRA)
42 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
44 TIAN Yue 1993 M CHN
45 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
45 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
45 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
48 PROSKURA Nikita 1988 M RUS
49 IGOE Benjamin 1985 M USA
50 SPEAR Jeff 1988 M USA
51 MORENO Pablo 1989 M ESP
52 GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC (HUN)
53 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
55 NIKOLIC Nikolai 1990 M AUT UFC Wien (AUT)
56 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
57 ILIASZ Nikolas 1991 M HUN Vasas (HUN)
58 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 VELIKIY Trofim 1991 M RUS
60 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
61 ARMIJO Gabriel 1994 M USA
62 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
63 GALUSHKIN Pavel 1985 M RUS
64 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
65 1st round KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
66 1st round HONEYBONE James 1991 M GBR
67 1st round SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 1st round LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
69 1st round TAN Sheng 1992 M CHN
70 1st round WON Woo Young 1982 M KOR
71 1st round TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
71 1st round WILLAU Mathias 1992 M AUT FU Mödling (AUT)
71 1st round PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
74 1st round DERSHWITZ Eli 1995 M USA
75 1st round PRYIEMKA Valery 1983 M BLR SC TUFB (BLR)
76 1st round AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
77 1st round SCHWARZ Gilbert 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
78 1st round FISCHL Andrew 1989 M USA
79 1st round MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
80 1st round FANG Xin 1993 M CHN
81 1st round WOOG Alexandre 1984 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
82 1st round CHUNG Hojin 1994 M KOR
83 1st round FITZGERALD Jonathan 1996 M USA
84 1st round XU Yingming 1992 M CHN
85 1st round BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
86 1st round ADEL Aly 1992 M EGY
86 1st round VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
88 1st round BUSTAMANTE Ricardo Alberto 1988 M ARG
89 1st round GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
89 1st round DE LA FUENTE Diego 1993 M ESP CEL-M (ESP)
91 1st round BOTEZATU Maxim 1990 M RUS
92 1st round SHAINBERG Jonah 1996 M USA
93 1st round ESCUDERO Sergio 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
94 1st round SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
95 1st round KOSMAN Michal 1988 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
96 1st round NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
97 1st round STEPIEN Krystian 1993 M POL OS AZS Poznan (POL)
98 1st round TANAKA Shun 1987 M JPN
99 1st round YU PENG Kean 1991 M MAS
100 1st round KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
101 1st round GARCIA MIGUEL Marco 1987 M ESP
102 1st round KOCHAN Michal 1993 M POL TMS Sosnowiec (POL)
103 1st round AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
103 1st round DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
105 1st round ARAI Kohta 1990 M JPN
106 1st round ESCUDERO Jorge 1990 M ESP
107 1st round OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
108 1st round DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
109 1st round MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
110 1st round JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
111 1st round GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
112 1st round BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
112 1st round DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
114 1st round WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
115 1st round SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
116 1st round BOUKAS Evangelos 1993 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
117 1st round STANISLAWSKI Adrian 1987 M POL KKSz Konin (POL)
118 1st round PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
119 1st round REGULEWSKI Maciej 1990 M POL
120 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
121 1st round KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
122 1st round CHORCHOWSKI Kewin 1995 M POL KKSz Konin (POL)
123 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
124 1st round ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
125 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
126 1st round CRUTCHETT Alexander 1989 M GBR
127 1st round MANCHENO Guillermo 1990 M ESP CEL-M (ESP)
128 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
129 1st round TSOUROUTAS Georges 1987 M GRE OLYMPIACOS (GRE)
130 1st round TZER CHYUAN Wong 1994 M MAS
130 1st round WACHSBERGER Petr 1992 M CZE Sokol Brno (CZE)
132 1st round KONIUSZ Bartosz 1991 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
132 1st round REIMER Max 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
132 1st round OBOLADZE Luka 1992 M GEO
135 1st round GALLI Lukas 1991 M AUT Wiener SC (AUT)