Back to list

Results

24. European Championships Veterans Team 2014
CRO Porec
May 15, 2014 - May 18, 2014

Epee Men's 150+ Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 SKOROBOGATOV Oleg 1969 M RUS
1 SIMOVSKIKH Sergey 1965 M RUS
1 ABDURAGIMOV Kazbek 1959 M RUS
1 ZAGORULKO Alexandr 1958 M RUS
1 BELOUSOV Evgeny 1966 M RUS
2 ITALY       ITA
2 FRANCHI Fabio 1962 M ITA
2 FENOGLIO Marco 1967 M ITA
2 MAGNI Luca 1964 M ITA
2 SPANO Umberto 1959 M ITA
2 FERRO Cosimo 1962 M ITA
3 GERMANY       GER
3 LONGO Marco 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 BURKARDT Michael 1959 M GER Darmstädter FC (GER)
3 FISCHER Volker 1950 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MARKUS Daniel 1967 M GER TV Augsburg (GER)
3 HUSTIG Karsten 1962 M GER PSV Karlsruhe (GER)
4 NORWAY       NOR
4 LUNDVALL Ulf 1960 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
4 BORSODI Andras 1967 M NOR Bygdø FK (NOR)
4 FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR SV Esslingen (GER)
4 STOUTLAND Geir 1964 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 FRANCE       FRA
5 MONPAYS Laurent 1973 M FRA LIVRY GARGAN (FRA)
5 WACQUEZ Francois 1967 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
5 CONY Philippe 1961 M FRA MONTLUCON (FRA)
5 RINGEISSEN Francois 1951 M FRA ST GRATIEN (FRA)
5 LE BARBIER Herve 1960 M FRA LISIEUX CE (FRA)
6 HUNGARY       HUN
6 ONODY Peter 1961 M HUN
6 HALMOS Andras 1957 M HUN
6 FERKE Norbert 1973 M HUN
6 KORMOS Csaba 1965 M HUN EVVK (HUN)
6 SZAKMARY Sandor 1968 M HUN
7 BELGIUM       BEL
7 PASMANS Leopold 1941 M BEL Omnisword (BEL)
7 STOCK Jean 1955 M BEL
7 BILANI Nady 1964 M BEL
7 SURMONT Jean-Jacques 1961 M BEL Hamburger FC (GER)
7 TCHALTSEV Dmitri 1971 M BEL
8 UKRAINE       UKR
8 MAZUR Yuriy 1964 M UKR
8 SEMYKOZ Roman 1961 M UKR
8 SOKOLOV Viktor 1953 M UKR
8 SOKOLOV Volodymyr 1960 M UKR
8 OPANASSENKO Mykolay 1973 M UKR
9 GREAT BRITAIN       GBR
9 LEAHEY John 1969 M GBR
9 LISTON George D 1960 M GBR
9 MUNN Stephan 1962 M IRL Haverstock FC (GBR)
9 POLLARD William Anton 1955 M GBR
10 POLAND       POL
10 AUGUSTOWSKI Waldemar 1959 M POL
10 KRAWCZYK Pawel 1954 M POL
10 KRZEMINSKI Mariusz 1962 M POL
10 ZIELINSKI Dariusz 1969 M POL
10 DRAPELLA Maciej 1964 M POL
11 AUSTRIA       AUT
11 HAYEK Günther 1969 M AUT WAT Wieden (AUT)
11 SCHÖNTHALER Ernst 1950 M AUT TI Innsbruck (AUT)
11 KATZLBERGER Florian 1963 M AUT AFC Salzburg (AUT)
11 ZIELINSKI-LICK Jürgen 1962 M AUT Fechtclub München (GER)
11 KIRNBAUER Bernhard 1966 M AUT ASC Wien (AUT)
12 SWITZERLAND       SUI
12 DOUSSE Christian 1960 M SUI CAL Lausanne (SUI)
12 DRAHUSAK Boris 1960 M SUI CEFL Florimont (SUI)
12 CERUTTI Franco 1963 M SUI FCZ Zug (SUI)
12 GRAND D'HAUTEVILLE Eric 1967 M SUI SEG Geneve (SUI)
13 ROMANIA       ROU
13 GHEORGHE Horia 1951 M ROU MK Musketiri (CRO)
13 MOISI Mihai 1969 M ROU
13 STANCIU Adrian 1972 M ROU
13 ZVINCU Viorel 1967 M ROU
14 CZECH REPUBLIC       CZE
14 LATAL Martin 1964 M CZE Sokol Sternberk (CZE)
14 BALKO Stefan 1957 M CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
14 BODO Jiri 1953 M CZE
14 JINDRA Jan 1956 M CZE
15 FINLAND       FIN
15 LAUHIO Seppo 1947 M FIN Miekka Miehet (FIN)
15 KYLLIJOKI Velijussi 1962 M FIN Miekka Miehet (FIN)
15 SAARINEN Ilari 1944 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
15 BADE Jan 1955 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
15 HIRVONEN Jarmo 1962 M FIN Helsingin Nykyaikaiset 5ott (FIN)
16 SWEDEN       SWE
16 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
16 ENGSTRÖM Urban 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
16 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)