Back to list

Results

2010 European Championships
GER Leipzig
July 16, 2010 - July 22, 2010

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
3 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
3 MILLS Noam 1986 F ISR
5 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
6 GEROUDET Tiffany 1986 F SUI SES Sion (SUI)
7 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
8 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
9 MAROIU Anca 1983 F ROU
10 TOL Sonja 1972 F NED
11 FACZANNE BUDAI Dorina 1992 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
12 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
13 TEREBA-ZAWROTNIAK Beata 1981 F POL
14 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
15 ANTAL Edina 1990 F HUN VASAS Budapest (HUN)
16 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
18 EMBRICH Irina 1980 F EST
19 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN VASAS Budapest (HUN)
20 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
21 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
22 MACESEANU Iuliana 1981 F ROU
23 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
24 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
25 LAWRENCE Corinna 1990 F GBR
26 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 POCHKALOVA Anfisa 1990 F UKR Lviv (UKR)
28 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava (SVK)
29 NAVARRIA Mara 1985 F ITA
30 KUUSK Kristina 1985 F EST
31 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
32 MARCLAY Jurate 1971 F LTU
33 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
34 KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
35 GHERMAN Simona 1985 F ROU
36 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
37 NAEF Simone 1986 F SUI FCB Bern (SUI)
38 PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
39 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
40 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
41 KOMAROVA Alena 1996 F RUS
42 ALEKSEJEVA Olga 1982 F EST
43 COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
44 HOOGE Karin Louise 1990 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
45 ZADNIKOVA Daniela 1984 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
46 KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
46 ALIBERT Nathalie 1984 F FRA
48 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
49 STEFFLOVA Tereza 1983 F CZE USK Praha (CZE)
50 LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989 F GBR Wingerworth FC (GBR)
51 STRELNIKOV Daria 1995 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
52 LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
52 SMETANINA Aleksandra 1987 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
54 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE BUDAPEST (HUN)
54 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
56 1st round STEFFEN Tabea 1982 F SUI SEB Basel (SUI)
56 1st round DOGAN Reha 1985 F TUR
58 1st round OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
59 1st round KOUMPANI Vasiliki 1967 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
60 1st round ALBINI Elisa 1990 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
61 1st round ILIC Danijela 1971 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
62 1st round SVELNIENE Agne 1988 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
62 1st round BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
64 1st round ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
65 1st round RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni (SRB)
66 1st round DAVIDZON Ekaterina 1991 F ISR
67 1st round HERMINIO Ines 1991 F POR
68 1st round MULTERER Ricarda 1990 F GER Heidenheimer SB (GER)
69 1st round OLAH Zsofia-Borbala 1988 F FIN Kalpaveljet (FIN)
70 1st round KRASIKOVIENE Gryta 1982 F LTU
71 1st round DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
72 1st round KUZMANOVSKA NIKOLOVSKA Biljana 1970 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
73 1st round TOPIC Toncica 1992 F CRO MK ZSM (CRO)
74 1st round BOISSON Aurelie 1989 F MON