Back to list

Results

2010 European Championships
GER Leipzig
July 16, 2010 - July 22, 2010

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BALDINI Andrea 1985 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
2 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
3 KRUSE Richard 1983 M GBR
3 GANEEV Renal 1985 M RUS
5 ZAWADA Marcin 1981 M POL
6 RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
7 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
8 SEDOV Artem 1984 M RUS
9 CASSARA Andrea 1984 M ITA
10 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
11 SALISCAN Virgil 1984 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
12 SCHLOSSER Roland 1982 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
13 OR Tomer 1978 M ISR CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
14 CHALIANKOV Aliaksandr 1986 M BLR RCPhES (BLR)
15 HATOEL Maor 1985 M ISR
16 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
17 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
18 JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 KHOVANSKIY Alexey 1987 M RUS
20 MELIA Rhys 1990 M GBR
21 LYSHKOVSKI Vladzimir 1984 M BLR SCAF RB (BLR)
22 BIRO Peter 1989 M HUN UTE Budapest (HUN)
23 MARCILLOUX Marcel 1980 M FRA
24 JOUBERT Terence 1982 M FRA
25 KAWIECKI Pawel 1981 M POL
26 SZABADOS Gabor 1985 M HUN Epitok SC (HUN)
27 BACHMANN Sebastian 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 JOVANOVIC Bojan 1980 M CRO MK ZSM (CRO)
29 KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 WEßELS André 1981 M GER OFC Bonn (GER)
31 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
32 BERJOZKIN Anton 1980 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
33 HALSTED Laurence 1984 M GBR Trekanten København (DEN)
34 GLONEK Radoslaw 1983 M POL
35 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
35 BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
37 SINTES Hamid Victor 1980 M ALG RUEIL MALMAI (FRA)
38 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
39 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
39 JEFFERIES Edward 1989 M GBR
41 LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
42 HINTERSEER Tobias 1982 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
43 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
43 POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
45 GURINENKO Bogdan 1987 M UKR
46 MALAI Ivan 1986 M MDA CSPLN (MDA)
47 KUNDERA Vaclav 1983 M CZE Sokol Brno (CZE)
48 BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
49 PAGHIEV Boris 1989 M MDA CSPLN (MDA)
50 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
51 GATAI Robert 1991 M HUN Budakalasz (HUN)
52 FIJOLIC Vedran 1993 M CRO MK ZSM (CRO)
53 DIACONU Alexandru-Daniel 1987 M ROU CSU Timisoara (ROU)
54 KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
55 GERMEAU Yannick 1986 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
56 VAN DORMAEL Frederik 1981 M BEL
57 1st round PETRUSENCO Serghei 1987 M MDA CSPLN (MDA)
58 1st round AKYALCIN Gokhan 1990 M TUR
59 1st round OR HTUEL Yaaqov 1985 M ISR
59 1st round ULUSAHIN Utku 1988 M TUR
61 1st round DARABAN Radu 1983 M ROU CSU Cluj (ROU)
62 1st round SANTOS Gael 1985 M POR
63 1st round PRANZ Rene 1985 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
64 1st round MADR Vilem 1986 M CZE USK Praha (CZE)
65 1st round RUSTAMZADEH Rufat 1975 M AZE
66 1st round SENIC Anatolii 1973 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
66 1st round BASSAL Oren 1986 M ISR Hapoel Acco (ISR)
68 1st round KURYSHKA Andrei 1988 M BLR Dinamo (BLR)
69 1st round CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
70 1st round DEBIC Ozren 1979 M CRO MK Rapir (CRO)
71 1st round TEIXEIRA Diogo 1988 M POR GCP (POR)
71 1st round KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK ZSM (CRO)
73 1st round JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
74 1st round OZSANAT Adnan 1981 M TUR