Back to list

Results

Asparoukh's Sword
BUL Plovdiv
October 7, 2017 - October 8, 2017

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
3 DODDO Andrew 1998 M USA
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
5 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
6 MANDOV Ivan 1998 M BUL
7 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
8 SKEETE Kamar 2001 M USA
9 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
10 SOLOMON Daniel 2000 M USA
11 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 SIERADZKY Dawson 1998 M USA
13 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
14 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
15 CEDERLE Matteo 1999 M ITA
16 SARON Mitchell 2000 M USA
17 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
18 ZHAO Raymond 2001 M USA
19 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
20 CAI Erwin 1999 M USA
21 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
22 FERJANI Ahmed 2000 M TUN
23 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
24 COHEN Josef 1998 M USA
25 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
27 ROMA Lorenzo 2000 M ITA
28 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
29 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
30 SUDDARDS George 1998 M GBR
31 OH Jason 1999 M USA
32 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
33 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
34 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
35 DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
35 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
37 LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
38 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
39 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
40 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
41 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
42 SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
43 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 WALKER Christopher 2001 M USA
45 MALGIN Ilia 1999 M RUS
46 PRESNOV Nikita 2000 M RUS
47 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
48 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
48 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
50 AYDAROV Semion 1998 M RUS
51 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
53 URSACHI Razvan 1998 M ROU
53 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
55 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
56 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
57 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
58 KRUSZEWSKI Jan 1998 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
59 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
60 CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
61 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
62 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
63 GUARNACCIA Nicola 1999 M ITA
64 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
65 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
66 YATSYUK Oleksandr 1998 M UKR KIEW (UKR)
67 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
68 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
69 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
70 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
71 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
72 KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
73 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
74 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
76 TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
77 HOWES Nicholas 1998 M GBR
78 MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
79 GHITESCU Stefan 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
80 BEREZIN Georgiy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
81 EDWARDS James 2000 M GBR
82 PLUTI Marco 1999 M ITA
83 STONE Ben 1999 M USA
83 SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
85 AGGEZ Burak Bera 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
86 ALAMRI Ahmed 1998 M KSA
87 WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
88 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
89 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
90 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
91 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
92 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
93 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
94 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
95 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
96 KANEV Atanas 1999 M BUL
97 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
98 ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
99 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
100 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
101 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
102 1st round YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
103 1st round KIS-TAMAS Levente 2000 M HUN VASAS Budapest (HUN)
104 1st round SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
105 1st round TSVETKOV Dobromir 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
106 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
107 1st round NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
108 1st round HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
109 1st round PATINO Emir 2001 M VEN
110 1st round TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
111 1st round HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 1st round GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
113 1st round BERLAND Mick With 1998 M DEN Roskilde FK (DEN)
114 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
115 1st round SAENZ Beltran 1998 M ESP CEB-M (ESP)
116 1st round AL ZAHRANI Abdulrhman 2001 M KSA
117 1st round ALBAQAMI Saad 2000 M KSA
117 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
119 1st round FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
120 1st round WOODLAND Thomas 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
121 1st round NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
122 1st round ALBAHRANI Ali 2003 M KSA
123 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
124 1st round MAURER Clemens 1999 M AUT UW Wien (AUT)
125 1st round GHEORGHE Sergiu 2000 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
126 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
127 1st round SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
128 1st round DANAI Jonathan 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
128 1st round BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
130 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
130 1st round YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
132 1st round ONAY Mehmet 1999 M TUR
133 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
134 1st round ALBAQAMI Hattan 2001 M KSA
135 1st round STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
136 1st round DEBSKI Michal 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
137 1st round DVILANSKY Maor 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
138 1st round FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)