Back to list

Results

BRENDOW-CUP
GER Moers
September 30, 2017 - October 1, 2017

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword (BEL)
2 LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg (GER)
3 MEYER Lennard 2001 M GER Walddörfer SV (GER)
3 LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
5 BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
6 NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
7 WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
8 VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
9 KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
10 VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
11 SCHMITZ Tom 2002 M GER OFC Bonn (GER)
12 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
13 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
14 HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
15 REUREKAS Gijs 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
16 ALIMOV Amirkhon 2002 M UZB Trekanten København (DEN)
17 DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
18 MANG Patrick 2001 M GER Eintracht Duisburg (GER)
19 HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
20 SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
21 STERNBERG Jacob 2002 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
21 HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
23 KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
24 GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
25 HEUSER Fabian 2002 M GER FC Moers (GER)
26 WILLEMS Tom 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
27 BECKER Constantin 2002 M GER OFC Bonn (GER)
28 WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
29 RIDDER Norwin 2002 M GER Dürener FC (GER)
30 HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
31 DUIVENVOORDEN Glenn 2001 M NED
32 GUTERMANN WILLIAM 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
33 DE WAAL Sigert 2004 M NED Holland Schermen (NED)
34 PETRELLI Luca 2002 M NED [i] s.v. Heerenleed (NED)
35 KLINGE Pascal 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
36 THÖNNES Jorge 2004 M GER VFL Merkur Kleve (GER)
37 MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
38 VAN ROMPAEY Max 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
39 MALLMANN Jan 2003 M GER VFL Merkur Kleve (GER)
40 WASSENAAR Luis 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
41 MÜLLER Jaan 2003 M GER Dürener FC (GER)
42 MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
43 SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
44 LIEKENS Basil 2003 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
45 SOMMER Rafael 2004 M GER Walddörfer SV (GER)
46 BUCHHOLTZ Carl 2004 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
47 GUTHÖHRLEIN Fabian 2003 M GER Walddörfer SV (GER)
48 KARAISKAS Maximilian 2003 M GER ETUF Essen (GER)
49 MOGILIN Matvey 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
50 FOGARASI Darius 2002 M GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
51 TRIBBELS Jens 2002 M GER Dürener FC (GER)
52 JOBST Maximilian 2005 M GER FC Moers (GER)
53 BISCHOF Finn 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
54 FINKEN Emil 2004 M GER HFC Bremen (GER)
55 WIEBELITZ Jacob 2003 M GER TK Hannover (GER)
56 JEKEL Linus 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
57 1st round HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
58 1st round WUSTRAU Johann 2005 M GER Walddörfer SV (GER)
59 1st round EMDE-MARBACH Nick 2005 M GER FC Moers (GER)
59 1st round HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)
61 1st round CLARKE Jameel 2003 M GER Walddörfer SV (GER)