Back to list

Results

Challenge Réseau Ferré de France – Trophée Monal
FRA Paris
May 2, 2014 - May 4, 2014

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SWITZERLAND       SUI
1 N HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
1 N STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
1 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
1 N KAUTER Fabian 1985 M SUI
2 N ITALY       ITA
2 N BINO Gabriele 1991 M ITA
2 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA
2 N PIZZO Paolo 1983 M ITA
2 N FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
3 N KOREA       KOR
3 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
3 N PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
3 N KIM Sangmin 1986 M KOR
3 N JUNG Jinsun 1984 M KOR
4 N FRANCE       FRA
4 N GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
4 N JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
4 N LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
4 N TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
5 N UKRAINE       UKR
5 N HEREY Anatolii 1989 M UKR
5 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
5 N NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
5 N KHVOROST Maksym 1982 M UKR
6 N GERMANY       GER
6 N SHAFIQ Waheed 1987 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
6 N KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 N FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
6 N SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N CHINA       CHN
7 N DONG Chao 1988 M CHN
7 N JIAO Yunlong 1988 M CHN
7 N LI Guojie 1985 M CHN
7 N ZHANG Chengjie 1987 M CHN
8 N VENEZUELA       VEN
8 N CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
8 N LIMARDO Francisco 1987 M VEN
8 N FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN FCB Bern (SUI)
9 N HUNGARY       HUN
9 N BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
9 N SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
9 N REDLI Andras 1983 M HUN BHSE (HUN)
9 N IMRE Geza 1974 M HUN
10 N RUSSIA       RUS
10 N SUKHOV Pavel 1988 M RUS
10 N GLEBKO Anton 1989 M RUS
10 N AVDEEV Anton 1986 M RUS
10 N KHODOS Sergey 1986 M RUS
11 N SPAIN       ESP
11 N MORATILLA Miguel 1991 M ESP
11 N ROSELLO Pau 1990 M ESP SEA-T (ESP)
11 N PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
11 N ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
12 N ESTONIA       EST
12 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N JARVE Sven 1980 M EST
12 N NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
13 N CZECH REPUBLIC       CZE
13 N PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
13 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
13 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
13 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
14 N KAZAKHSTAN       KAZ
14 N GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
14 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
14 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
14 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
15 N USA       USA
15 N BADGER Peregrine 1992 M USA
15 N MOODY Jimmy 1986 M USA
15 N PRYOR Jason 1987 M USA
15 N HORANYI Andras 1986 M USA
16 N POLAND       POL
16 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
16 N MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
16 N MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
16 N ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
17 N ISRAEL       ISR
17 N LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
17 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
17 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
17 N FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
18 N CANADA       CAN
18 N BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
18 N PELLETIER Vincent 1976 M CAN
18 N GUILLEMIN Leland 1987 M CAN
18 N HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
19 N HONG KONG, CHINA       HKG
19 N LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
19 N LU Min Nicola 1978 M HKG
19 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
19 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
20 N KYRGYZSTAN       KGZ
20 N CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
20 N PETROV Roman 1991 M KGZ
20 N NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
20 N IVANOV Michail 1989 M KGZ
21 N JAPAN       JPN
21 N SAKAMOTO Keisuke 1984 M JPN
21 N HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
21 N ITO Inochi 1990 M JPN
21 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
22 N FINLAND       FIN
22 N ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
22 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
22 N LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 N UZBEKISTAN       UZB
23 N TISHKO Aleksey 1984 M UZB
23 N ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
23 N KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
23 N SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
24 N ARGENTINA       ARG
24 N LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
24 N MAGNASCO Marcelo Mariano 1958 M ARG MONTEREAU CS (FRA)
24 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
25 N DENMARK       DEN
25 N CANING Klaus Albert 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 N BRAZIL       BRA
26 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
26 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
26 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
27 N COLOMBIA       COL
27 N PINTO Santiago 1992 M COL [i] C.E.E. Madrid (ESP)
27 N COQUECO Gustavo 1985 M COL
27 N CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
28 N AUSTRIA       AUT
28 N HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
28 N KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
28 N SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
28 N HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
29 N SINGAPORE       SGP
29 N LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
29 N LIM Wei Wen 1985 M SGP
29 N NG Kian Seng 1989 M SGP