Back to list

Results

19. Huniber Cup
HUN Gödöllö
September 30, 2017 - October 1, 2017

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
2 GALLO Michele 2001 M ITA
3 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
3 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
6 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
7 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
8 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
9 HUNYADY Bendeguz 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
10 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
11 NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
12 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
13 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
15 TEREKHOV Artem 2002 M RUS
16 RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
17 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
18 KISIN Nikita 2003 M RUS
19 DIATCHENKO Danila 2001 M RUS
20 KATO Hibiki 2001 M JPN
21 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
22 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
23 KIMURA Tomoya 2001 M JPN
24 ALVARES-PERES Mark 2001 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
25 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
26 THORNLEY Drew 2001 M GBR
27 APAKOV Artur 2002 M RUS
28 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 BOORNE Samuel 2001 M GBR
30 ZAKIROV Razil 2002 M RUS
31 SAMOILOV Oleg 2001 M RUS
32 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
33 NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
34 SHENIARA Eduard 2001 M RUS
35 FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
36 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
37 YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
38 BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
39 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
40 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 DEL SAL Raffaele 2001 M ITA
42 PRALA Catalin 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
43 BOCHAROV Denis 2001 M RUS
44 ELARABY Mazen 2001 M EGY
45 NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
46 TOTH Marton 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 KASHAPOV Nikita 2002 M RUS
48 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
49 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
50 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
51 VOLPATO Alberto 2001 M ITA
52 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
53 HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
54 PUCCI Riccardo 2002 M ITA
55 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
56 KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
58 TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
59 ILLES Kornel 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
60 TSUBO Hayato 2003 M JPN
61 PAGKALOS Angelos 2002 M GRE ARKTEIA (GRE)
62 ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
63 GLANC Sebastian 2002 M POL
64 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
65 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
66 VOLODIN Makar 2001 M RUS
67 NIGRI Alberto 2001 M ITA
68 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
69 REA Mattia 2001 M ITA
70 HORVATH Barna 2001 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
71 ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
72 FLOREZ Carlos 2001 M ESP
73 MCDONNELL Kajetan 2002 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
74 TRESO Matyas 2007 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
75 KERESZTES Abel Bence 2003 M HUN
76 KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
77 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
78 HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
79 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
80 PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
81 MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
83 MOKHOV Pavel 2001 M RUS
84 FEKETE-KOVACS Mate 2002 M HUN KVSE Budapest (HUN)
85 IODICE Salvatore 2002 M ITA
86 WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
87 WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
88 HUNYADY Daniel 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
89 FREEMAN Sam 2002 M GBR
90 AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
91 BIRO Hugo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
92 TOTH Patrik 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
93 SMITH Rohan 2001 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
94 SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
95 NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
96 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
97 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
98 KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE Budapest (HUN)
99 KOKUBO Mao 2003 M JPN
100 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
101 BAJAN Maximilian 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
102 KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
103 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
104 KIS-TAMAS Bence 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
105 LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
106 SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
107 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
108 STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
109 AGAVRILOAIE Cosmin 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
110 ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
111 KOMLO Marton 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
112 MATTYUS Sebestyen 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
113 PROSSÉ Nand 2004 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
114 HOFMANN Björn 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
115 DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
116 PAPP Mate 2001 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
116 PAPP Gergö 2001 M HUN
117 SVAB Zoltan 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
118 TSUMORI Shido 2003 M JPN
119 MUNTEANU Matei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
120 ZANE Gabriel 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
121 ISMAGKILOV Nikolaos 2002 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
122 STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
123 ACHKAR Lucas 2001 M GBR
125 ALBERTI Balint 2003 M HUN
126 HADERA Ditmar 2001 M CZE SK Houstka (CZE)
127 KASCHUB Florian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
128 CHOW Chung Hei 2002 M HKG
129 BAAKEN Solt 2002 M HUN KVSE Budapest (HUN)
130 KELE Barnabas 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
131 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
132 RADU Daniel 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
133 GROSU Cristian 2002 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
134 HÖLZENBEIN Adrian 2002 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
135 SEMENOV Maksym 2003 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
136 REMBECZKI Zsolt 2001 M HUN Karpati (HUN)
137 DOKA Dominik 2002 M HUN UTE Budapest (HUN)
138 STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
139 MIKLOS Gergely 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
140 PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
141 PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
142 CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
143 LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
144 DUNN Gabriel 2002 M GBR Marshall Fencing Club (GBR)
145 ZANE Andrei 2001 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
146 PANAGIARIS MALEAS Evangelos 2001 M GRE ARKTEIA (GRE)
147 TURNY Bator 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
148 MATHUR Anuj 2002 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
149 NYULASI Mate 2002 M HUN Karpati (HUN)
150 KUBICA Kacper 2001 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
151 KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
152 HRISTOV Georgi 2003 M BUL CSKA (BUL)
153 EROS Zoard 2002 M HUN TFSE Budapest (HUN)
154 GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
155 1st round ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
155 1st round ISHII Go 2003 M JPN
157 1st round JANURA Miroslav 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
158 1st round LIERSCH Ferdinand 2001 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
159 1st round SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
160 1st round PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
161 1st round CHEREDNICHENKO Pavlo 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
162 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
163 1st round GROSSO Marko 2002 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
164 1st round KECSKEMETI Aron 2002 M HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
165 1st round KYOYAMA Kosei 2002 M JPN
165 1st round LOHVINOV Daniil 2002 M UKR Netishyn (UKR)
165 1st round PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
168 1st round VARJU Barna 2002 M HUN TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY (HUN)
169 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
170 1st round CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
171 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT UW Wien (AUT)
172 1st round YASU Yuto 2001 M JPN
173 1st round MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
174 1st round HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
175 1st round SUDO Reo 2001 M JPN
175 1st round SZELL Imre 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
177 1st round CONNEMANN Maik 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
178 1st round BUHR Sören 2002 M GER CTG Koblenz (GER)
179 1st round SEMENOV Yehor 2003 M UKR KIEW (UKR)
180 1st round KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
180 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
182 1st round BABIN Alexandr 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
183 1st round TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
183 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
185 1st round VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
185 1st round VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
187 1st round KRASNOVYD Roman 2005 M UKR KIEW (UKR)
187 1st round BALC David 2004 M ROU NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
189 1st round GARAMVOLGYI Balint 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
190 1st round TIVADARI Peter 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
191 1st round MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
192 1st round POGLEDNIK Gal 2004 M SLO SAB Kamnik (SLO)