Back to list

Results

18. President of Konin City’s Cup Sabre Tournament
POL Konin
September 23, 2017 - September 24, 2017

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LINDER James 2002 M USA
2 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
3 SKEETE Kamar 2001 M USA
3 YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
5 GALLO Michele 2001 M ITA
6 BIVINS III George 2001 M USA
7 LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
8 NIGRI Alberto 2001 M ITA
9 FERNANDES Aksel Bjerre 2001 M USA
10 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
11 VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
12 FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
13 LEVITT Benjamin 2001 M USA
14 TESTA Giosue 2001 M ITA
15 NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
16 DROZ Camden 2003 M USA
17 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
18 ZHAO Raymond 2001 M USA
19 ZAKIROV Razil 2002 M RUS
20 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
21 MOKHOV Pavel 2001 M RUS
22 WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
23 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
24 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
25 ELARABY Mazen 2001 M EGY
26 REA Mattia 2001 M ITA
27 SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
28 VOLODIN Makar 2001 M RUS
29 JOHNSON Andrew 2002 M USA
30 WALKER Christopher 2001 M USA
31 PARK Donghwan 2002 M USA
32 ATTIG William 2002 M USA
33 SHIN Richard 2001 M USA
34 BOCHAROV Denis 2001 M RUS
35 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
36 SAMOILOV Oleg 2001 M RUS
36 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
38 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
39 MOON Sean 2002 M USA
40 KISIN Nikita 2003 M RUS
41 JULIEN William 2001 M USA
42 ALPAIDZE Mikhail 2002 M GEO
43 TEREKHOV Artem 2002 M RUS
44 VIOLENTIY Daniil 2001 M RUS
45 DIATCHENKO Danila 2001 M RUS
46 BUENZA Ciro 2002 M ITA
47 GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
48 NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
49 PUCCI Riccardo 2002 M ITA
50 NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
51 SCHMITT Trenton 2002 M USA
52 GREENBAUM Maxwell 2001 M USA
53 KLUGE Bartlomiej 2001 M POL Dragon Lodz (POL)
54 DEL SAL Raffaele 2001 M ITA
55 CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
56 MEHTA Sachin 2001 M USA
57 HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
58 TOCCI Leonardo 2003 M ITA
59 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
60 KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
61 SHENIARA Eduard 2001 M RUS
62 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
62 PISCIARELLI Valerio 2003 M ITA
64 PERTICONI Gianmarco 2001 M ITA
65 PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
66 KUZNIETSOV Nikita 2001 M UKR
66 PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
68 SZREDER Michal 2001 M POL KKSz Konin (POL)
69 SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
70 LUCARINI Alessandro 2002 M ITA
70 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
72 KIM Stephen 2002 M USA
73 STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
74 MICHON Mateusz 2001 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
74 BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
76 KOVAL Stepan 2003 M BLR
76 PASKAL Nikolay 2001 M RUS
78 KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
79 GLANC Sebastian 2002 M POL
80 IODICE Salvatore 2002 M ITA
80 SYKULSKI Wiktor 2002 M POL Dragon Lodz (POL)
82 ZAJAC Kacper 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
83 ALESHKO Aliaksei 2001 M BLR
84 HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
85 LA BARBERA Marco 2001 M ITA
86 KASHAPOV Nikita 2002 M RUS
86 ROUSSIER FUSCO Giovanni 2003 M ITA
88 KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
89 VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
90 RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
91 PRAT Maxime 2001 M MON
92 1st round STASIAK Mateusz 2003 M POL KKSz Konin (POL)
93 1st round KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
93 1st round VECCIA SCAVALLI Lupo Giorgio Giovanni 2003 M ITA
95 1st round SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
96 1st round WOZNIAK Jakub 2001 M POL IKS Leszno (POL)
97 1st round RUSZCZYK Bartosz 2002 M POL Dragon Lodz (POL)
98 1st round CZARNIECKI Lukasz 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
99 1st round DUBOW Bartosz 2002 M POL Akademia Integracji (POL)
100 1st round DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
101 1st round NOWAK Adrian 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
102 1st round ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
103 1st round PADABED Mikita 2003 M BLR Minsk Trade Unions (BLR)
104 NOWAK Kacper 2002 M POL
105 1st round SADOWSKI Juliusz 2002 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
106 1st round SZKUDLAREK Bartosz 2001 M POL KKSz Konin (POL)
107 1st round NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
107 1st round SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
109 1st round JAROSZEWICZ Michal 2002 M POL UKS Szabla Brzoza (POL)
110 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
111 1st round DROZDZEWICZ Czarek 2003 M POL
112 1st round KUBICA Kacper 2001 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
113 1st round LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
114 1st round KOZLOWSKI Piotr 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
115 1st round JANTAC David 2001 M CZE DDM serm Chomutov (CZE)
116 1st round GUZANOVS Nikolajs 2001 M LAT Salvo (LAT)
116 1st round KOPEC Dawid 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
118 1st round HADJ BACHIR Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
119 1st round ADAMUS Jakub 2001 M POL Akademia Integracji (POL)
120 1st round JANURA Miroslav 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
120 1st round STOLIARCHUK Glib 2004 M UKR KIEW (UKR)
120 1st round KUSAK Filip 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
123 1st round JUNGHANß Carl 2004 M GER PSV Rostock (GER)
123 1st round KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
123 1st round JURKIEWICZ Mikolaj 2001 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
126 1st round SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
127 1st round DAMBROUSKI Vitali 2002 M BLR
127 1st round LOHVINOV Daniil 2002 M UKR Netishyn (UKR)
127 1st round JEDWABNY Gracjan 2002 M POL
130 1st round JAREK Gabriel 2003 M POL
131 1st round ZIELINSKI Bartosz 2003 M POL UKS Szabla Brzoza (POL)