Back to list

Results

Präsidentenpokal
GER Solingen
March 8, 2014 - March 9, 2014

Sabre Open U12-U10 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FSV MULHEIM       GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
1 SCHLICHT Jacob Wilhelm 2002 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
1 STIMPER Mirco 2002 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
1 WALDER Greta 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 HAFERMAAS Frederick 2002 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
2 WMTV SOLINGEN       GER [i] WMTV Solingen (GER)
2 MALAN Justus Noah 2002 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
2 KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 SCHYMCZYK Zoe 2003 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 BAYER DORMAGEN 2       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 TROMPETA Luise 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 WERNER Felix 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 PETER Till Daven 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 KASCHUB Florian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 TV RATINGEN       GER TV Ratingen (GER)
5 1st round KRÜGER Luca 2003 M GER TV Ratingen (GER)
5 1st round MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 1st round VOSS Leon 2002 M GER TV Ratingen (GER)
5 1st round ROBER Julian 2002 M GER TV Ratingen (GER)
6 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
6 1st round PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
6 1st round EFFELSBERG Arne Josef 2003 M GER OFC Bonn (GER)
6 1st round MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
7 TV RATINGEN 2       GER TV Ratingen (GER)
7 1st round REYES René 2003 M GER TV Ratingen (GER)
7 1st round KISZCZUK Victoria 2003 F GER TV Ratingen (GER)
7 1st round SCHÜRMANN Laurenz 2003 M GER TV Ratingen (GER)
7 1st round BELITZ Luke 2003 M GER TV Ratingen (GER)
8 TSV KENTEN       GER TSV Kenten (GER)
8 1st round WIELAND Niklas 2002 M GER TSV Kenten (GER)
8 1st round KURUOGLU Tanju 2002 M GER TSV Kenten (GER)
8 1st round CONNEMANN Maik 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 1st round HAMACHER Felix 2003 M GER TSV Kenten (GER)
9 TSV KENTEN 2       GER TSV Kenten (GER)
9 1st round CIHLAR Marisol 2003 F GER TSV Kenten (GER)
9 1st round EHRENTRAUT Melanie 2003 F GER TSV Kenten (GER)
9 1st round SCHNEIDER Lina Marie 2002 F GER TSV Kenten (GER)
10 WMTV SOLINGEN 2       GER [i] WMTV Solingen (GER)
10 1st round SCHRAVEN Marvin 2004 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
10 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
10 1st round SCHEIDTMANN Ron 2004 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
10 1st round MASUCH Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)