Back to list

Results

Internat. Turnier
GER Mülheim
February 1, 2014 - February 2, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
2 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
3 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
6 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
7 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
10 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
13 POLZER Adrian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
14 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
15 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
16 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
19 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
20 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
21 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
22 THEIJSSEN Rik 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
23 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
24 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
25 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
27 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
28 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
29 BECHERT Timo 1999 M GER TSV Grünwald (GER)
30 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
31 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FR Nürnberg (GER)
33 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
34 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
35 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
36 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
37 KREISEL Björn 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 SCHMITZ Bernhard 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
39 BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
40 WÖRSTER Janik 1999 M GER OFC Bonn (GER)
41 SAWATZKY Fynn-Lukas 1997 M GER TG Herford (GER)
42 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
43 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
45 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)
47 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
48 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
49 KREISEL Lars 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
50 BARBA Cesare 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
50 KAPPEN Paul 1998 M GER Herner TC (GER)
52 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
53 ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
54 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 HEIN Yannick Thorsten 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
56 ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
57 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
58 BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
59 DAHLBÜDDING Ferdinand 1997 M GER TG Herford (GER)
60 LÖHR Jannis 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
61 STRIJK Philippe 2000 M NED Confrerie Gent (BEL)
61 FUCHS Jannick 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
63 PAN Yang 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
64 BOONE Bênoit 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
65 MERLE Noël 2000 M GER TV Alsfeld (GER)
66 BUDDE Leonard 1998 M GER Herner TC (GER)
67 MEMMLER Friedrich 2000 M GER PSV Rostock (GER)
68 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 RIVEROS TERUEL Carlos 2001 M ESP FC Würth Künzelsau (GER)
70 EßER Manuel 2001 M GER OFC Bonn (GER)
71 SCHLICHT Julius Wilhelm 1999 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
72 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 BREMORA Thorfinn Zsolt 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
74 1st round PRIBIL Marc 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
75 1st round SCHERF Aaron 2001 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
76 1st round SCHIDLOWSKI Jannik 2000 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
77 1st round WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 1st round KANZLER Florian 1998 M GER TSV Kenten (GER)
79 1st round KEMMLING Finn 1999 M GER OFC Bonn (GER)
79 1st round KAUNE Simon 1999 M GER TSV Kenten (GER)
81 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
81 1st round BÜCHNER Roman 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
83 1st round FALB Moritz 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
84 1st round NOWAK Nicolas 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 1st round TOMALIK Tobias 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
86 1st round DERDE Auguste 2000 M BEL Confrerie Gent (BEL)
87 1st round BECKMANN Philip 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
88 1st round VENZMER Maarten 2001 M GER PSV Rostock (GER)
89 1st round HARTMANN Fin Ole 2001 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
90 1st round NEKHILI Younes-Guenael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
90 1st round RÖBEN Maximilian 1999 M GER TSV Kenten (GER)