Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR London
January 25, 2014 - January 26, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
3 RAMUNNO Edoardo 1997 M ITA
5 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
6 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
6 NERI Matteo 1999 M ITA
8 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
9 ROSSETTI Federico 1997 M ITA
10 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
13 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
13 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
15 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
16 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
17 DE VIVO Marcello 1997 M ITA
18 AMSALEM Eden 1998 M GBR Camden FC (GBR)
19 MATIAS Nicolas 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
20 PALUMBO Giovanni 1997 M ITA
21 GUZZON Paolo 1999 M ITA
22 HERVY Alexandre 1998 M FRA THIONVILLE (FRA)
23 SHU GESTIN Marc Antoine 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
24 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
26 WATT Caspian 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
26 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
28 SAUNDERS Awen 1997 M GBR
29 SUN Andrew 1999 M USA
30 PRUSCIANO Lorenzo 1998 M ITA
31 WOODBURN Fraser Alexander 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
32 OYAMA Keishi 1998 M JPN
33 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
34 ARRIZABALAGA Pedro 1997 M ESP CE-M (ESP)
35 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
36 SAENZ Beltran 1998 M ESP CEB-M (ESP)
37 DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
38 BRUSCHINI Riccardo 1998 M ITA
39 CECCOPIERI Luca 1998 M ITA
40 BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
41 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
42 HANKENNE Charles 1998 M BEL
43 CARTA Federico 1997 M ITA
44 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
45 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
46 BERGNE Achilles 1998 M GBR Camden FC (GBR)
47 HOWES Nicholas 1998 M GBR
48 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
50 MARTINEZ ALMANSA Zacharie 1998 M FRA ORLEANS CE (FRA)
51 INVIDIATO Luca Giacomo 1998 M ITA
52 FERIOLI Nico 1999 M ITA
53 DI FICCIO Lorenzo 1998 M ITA
54 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
55 NOTHEIS Max 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
56 POIZAT Adrien 1998 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
57 VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
57 SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
59 TAKAZAWA Kazuki 1997 M JPN
60 SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN
61 HOSHINO Kento 1998 M JPN
62 ROBCIUC Andrei 1999 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
63 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
64 VERSTRYNGE Rene 1998 M ESP CE-M (ESP)
65 EDMUNDSON Jack 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
66 GRILLOT Emilien 1997 M FRA ORLEANS CE (FRA)
67 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
68 MORLINO Saul 1997 M ITA
69 WALWYN Nathanael Benjamin 1997 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
70 LINDLEY Thomas 1997 M GBR Rivington Park FC (GBR)
71 MCCAFFERTY Niall 1997 M IRL [i] FOYLE (IRL)
72 MITCHELL-GOUGH Warick 1999 M GBR
73 EL BOUJDAINI Adil 1997 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
74 VIGAR Harry 1998 M GBR Millfield School (GBR)
75 CORRADI Nicola 1999 M ITA
76 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
76 PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
78 MARCOS Miguel Angel 1998 M ESP CE-M (ESP)
79 LAVOISARD Kirian 1999 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
80 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
81 MARRONARO Emanuele 1999 M ITA
82 HATELEY Lucas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
83 MURRAY Brian 1997 M IRL
84 ARNAL Pablo 1997 M ESP CEB-M (ESP)
85 WILSON Benjamin 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
86 CHESAUX Benoit 1997 M SUI SEVM Vevey (SUI)
87 SANER Jeremy 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
88 LINDSAY Christian 1998 M GBR Camden FC (GBR)
89 BERNARD Julien 1997 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
90 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
91 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
92 GENTZ Philipp 1998 M GBR Edinburgh FC (GBR)
93 FOTHERBY James 1997 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
94 TALBOT Henry 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
95 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
96 PASCUAL Johannes 1997 M PHI
97 HILDER Joseph 1998 M GBR
98 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
99 1st round ROSATI Damiano 2000 M ITA
100 1st round THEIJSSEN Rik 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
101 1st round KANTAR Ilija 1998 M SRB BMK Beograd (SRB)
102 1st round HUNKIN Samuel 1998 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
103 1st round REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
103 1st round DAY James 1998 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
105 1st round HYDE Matthew 1998 M GBR
106 1st round SECOSAN Vlad 1998 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
107 1st round BOS Mathijs 1997 M NED s.v. Surtout (NED)
108 1st round TUCKMAN Philip 1998 M USA
109 1st round ROBINSON Nathaniel 1999 M GBR MX Fencing Club (GBR)
110 1st round MORRESI Matteo 1998 M GBR Escrime Academy (GBR)
111 1st round CHEUNG Joshua 1997 M IRL
112 1st round EDWARDS Thomas 1999 M GBR Rivington Park FC (GBR)
113 1st round PORET Jules 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
114 1st round ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
115 1st round REDBURN Samuel 1997 M GBR
116 1st round FLORENCE Isaac 1997 M GBR Ddraig Wern Fencing Club (GBR)
117 1st round EDWARDS James 2000 M GBR
118 1st round BOOTE Alexander 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
119 1st round HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
119 1st round DINES Benjamin 1999 M GBR Eltham College FC (GBR)
119 1st round SHEPHERD Miles 1998 M GBR Millfield School (GBR)
122 1st round KOHLMANN Noah 2000 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
123 1st round TOMMASINA Redimson 1998 M SUI CSL Locarno (SUI)