Back to list

Results

Coupe de la Ville
FRA Dourdan
January 18, 2014 - January 18, 2014

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CURATOLI Luca 1994 M ITA
2 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
3 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
5 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
6 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
7 RICCARDI Alessandro 1994 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
8 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
9 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
10 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
11 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
12 GORSKIY Mikhail 1994 M RUS
13 SZCZEPANIAK Hubert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
14 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
15 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
16 FALB Andreas 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 LECCI Marco 1996 M ITA Societa Varesina (ITA)
18 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
19 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
20 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
22 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
23 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
23 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
25 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
26 AKSENOV Andrey 1994 M RUS
27 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
28 SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
30 DE ZUTTERE Thibaud 1996 M FRA GISORS 3A (FRA)
31 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
31 GÖRZEN Thomas 1994 M GER TSG Eislingen (GER)
33 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
34 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
35 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
36 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 LAMBERT Pascal 1995 M CAN Seigneurs Rive-Nord (CAN)
38 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
39 BERGES Alban 1996 M FRA PAU SECTION (FRA)
40 ROGERSON Noah 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
41 CHAUCHOY Thibault 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
42 VERVOITTE Quentin 1998 M FRA MEYLAN SE (FRA)
42 PEYCRU OPINEL Colbert 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
44 DEL VALLE Daniel 1995 M ESP [i] CNE-FED MADRILENA (ESP)
45 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
46 MATIAS Nicolas 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
47 ZDIRI Ridha 1995 M TUN
48 PEREDA Fernando 1994 M ESP CEB-M (ESP)
49 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
50 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
51 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden FC (GBR)
52 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
53 FERJANI Fares 1997 M TUN
54 OYAMA Keishi 1998 M JPN
55 OLIVEROS Gauthier 1994 M FRA ORLEANS CE (FRA)
56 WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
57 EFIMOV Kirill 1996 M RUS
58 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
59 BES Antoine 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
60 POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
61 RICCARDI Federico 1997 M ITA
62 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
63 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
64 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
65 MACKAY Cameron 1996 M CAN
66 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
67 OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
68 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
69 MARTINEZ ALMANSA Zacharie 1998 M FRA
70 DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
71 SHU GESTIN Marc Antoine 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
72 ARRIZABALAGA Pedro 1997 M ESP CE-M (ESP)
73 TAKAZAWA Kazuki 1997 M JPN
74 GONZALEZ QUINTANA Jaime 1994 M ESP SASLE-M (ESP)
75 NASSIF Mathieu 1994 M CAN
76 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
77 ARFA Fares 1994 M CAN
78 STASZAK Artur 1994 M POL KKSz Konin (POL)
79 MÖLLER Tom 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 FLORENCIA Hector 1996 M MEX
81 FUCIK Jan 1994 M CZE SK Houstka (CZE)
82 LORENZO Alejandro 1995 M ESP CEL-M (ESP)
83 PLONER Jiri 1996 M CZE SK Houstka (CZE)
84 THOMAS Clement 1994 M FRA ST GREGOIRE (FRA)
84 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
86 HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
87 BERNAL Mateo 1996 M ESP CENO-M (ESP)
88 1st round CALVINO Diego 1995 M ESP CNE-NA (ESP)
89 1st round SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 1st round ROGER Benjamin 1996 M FRA
91 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
92 1st round ABDA Aymen 1995 M TUN
93 1st round TAKAHASHI Yusaku 1996 M JPN
94 1st round BRINGSTRUP Sebastian Toft 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
95 1st round WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
96 1st round ACUNA RAMIREZ Adrian 1996 M MEX
97 1st round FRANCO Sylvain 1995 M FRA BELLEDONNE (FRA)
98 1st round BONEV Orlin 1995 M BUL
99 1st round BENAOUDA Abdellah 1994 M ALG
100 1st round FEYJOO Pablo 1996 M ESP
101 1st round GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden FC (GBR)
102 1st round LUTFY Kevin 1996 M CAN
103 1st round SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
104 1st round PFISTER Corentin 1996 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
104 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
106 1st round HEROUI Zin Eddine 1997 M ALG
107 1st round GUERBOUCI Salah Eddine 1997 M ALG
108 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG
109 1st round SHIMIZU Norihiro 1997 M JPN