Back to list

Results

SAF Pokalen
SWE Stockholm
January 21, 2012 - January 22, 2012

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
2 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 LOMBACH Wilhelm 1990 M SWE LFK Linköping (SWE)
3 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
5 VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
6 SALM Juri 1984 M EST
7 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
8 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 ALLIKA Marno 1982 M EST
10 ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
10 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
12 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
14 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
15 SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
16 FRISELL Carl 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
18 SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
19 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 RÖDER Fridolin 1986 M GER MTV Braunschweig (GER)
21 PENNELLA Pietro 1993 M ITA ASD Pro Patria (ITA)
22 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
25 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
26 REPETTO Giovanni 1993 M ITA PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA)
27 HAGLUND Daniel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 ZANIN Andrea 1986 M ITA Brianza Scherma (ITA)
29 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
30 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 THOMAS Gareth 1990 M GBR
32 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
33 MILAK Dino 1991 M NOR Bergens FK (NOR)
34 MARKOVS Arturs 1988 M LAT
35 FIRTH Jamie 1990 M GBR
36 BADE Jan 1955 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
37 TÄNG Oskar 1993 M SWE GFK Göteborg (SWE)
37 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
39 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
40 BERG Jörgen 1965 M SWE SAF Solna (SWE)
41 ROWE-HAYNES Maxwell 1979 M GBR
42 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
43 BERG NIEMELÄ Anton 1992 M SWE UF Uppsala (SWE)
44 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
45 EGERTZ SKAANES Oskar 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
46 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
47 BODIN Fernando 1991 M SWE GFK Göteborg (SWE)
48 BABBI Vitas 1986 M ITA
48 JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
50 INGERDAL Mats 1964 M SWE SAF Solna (SWE)
51 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
52 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
53 TANNOCK Neill 1984 M GBR
54 GASPAROTTI Filippo-Maria 1993 M ITA
55 BERGDAHL Erik 1988 M SWE A6 Jönköping (SWE)
56 FOIS Marco Massimiliano 1982 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
57 VILLA Andrea 1993 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
58 SKIPP Michael 1978 M GBR
59 STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
60 FROM Victor 1987 M SWE SAF Solna (SWE)
61 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
62 WAHLGREN Rasmus 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
63 ANDERSSON Måns 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 WILLEMO Jakob 1994 M SWE GoFK Visby (SWE)
65 DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
66 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
66 MAREND Alexander 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
68 ENSTRÖM Filip 1992 M SWE UF Uppsala (SWE)
69 WARG Jonathan 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
70 MURTA Joaquim 1989 M BRA
71 SKICKO Ian 1990 M GBR
72 BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
73 JUNGKVIST Martin 1994 M SWE DIF Stockholm (SWE)
73 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
75 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
76 JOHNSSON Fredrik 1992 M SWE GFK Göteborg (SWE)
77 HARRIS James 1990 M GBR
78 KOLEHMAINEN Hannes 1994 M FIN Kalpaveljet (FIN)
79 LEHTONEN Matias 1981 M FIN Kalpaveljet (FIN)
80 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
81 LINDE Johan 1993 M SWE GFK Göteborg (SWE)
82 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
83 BERGSTRÖM Viktor 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
84 1st round DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
85 1st round NILSSON Mats 1983 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
86 1st round HEDBERG Magnus 1989 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
87 1st round DOWNES Adam 1992 M SWE UF Uppsala (SWE)
88 1st round REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
90 1st round WESSMAN Sten 1967 M SWE SAF Solna (SWE)
90 1st round VERDONK Mats 1959 M SWE SAF Solna (SWE)
92 1st round LAWS Stuart 1972 M GBR
93 1st round ABOUZEID Sherif 1977 M EGY
93 1st round BEAUMONT Edward 1981 M GBR
93 1st round HEIKKARI Matias 1993 M FIN Kalpaveljet (FIN)
96 1st round EDMAN Johan 1965 M SWE P4 Skövde (SWE)
97 1st round HJORVARD Lukas 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
97 1st round SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
99 1st round FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
100 1st round STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
101 1st round GREENAN Rory 1971 M IRL
102 1st round NORDLANDER Gardar 1965 M SWE UFK Umeå (SWE)
103 1st round MOREIRA Carlos 1969 M BRA BTC Barroca (BRA)
103 1st round THULLBERG Tor Axel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)
105 1st round PATKOS Stefan 1979 M SWE DIF Stockholm (SWE)