Back to list

Results

Coupe de la Ville
FRA Dourdan
November 3, 1990 - November 4, 1990

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SIROVICH Giovanni 1971 M ITA Fiame Oro Rom (ITA)
2 STRZALKA Wojciech 1900 M POL
3 EMMERLING Darius 1972 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 WISZKIDENZKY Marton 1900 M HUN
5 MALLEZ Xavier 1972 M FRA
6 KLEIN Christian 1971 M GER Königsbacher SC (GER)
7 KÖRMÖCZI Gabor 1972 M HUN
8 BAYLAC Frederic 1971 M FRA TARBES ATE (FRA)
9 PLATONOV Sergei 1900 M CEI
10 BANASZEWSKY Jacek 1900 M POL
11 SEGUIN Cedric 1973 M FRA
12 KALUZHNIY Vladimir 1972 M UKR
13 DUCHATEAU Jean Bernard 1971 M FRA VARCES (FRA)
14 TOUYA Gael 1973 M FRA
15 KOVACS Bela 1900 M HUN
16 JASKOT Norbert 1971 M POL
17 NAPOLI Roberto 1973 M ITA
18 MOCANU Julian 1972 M ROU
19 WAGNER Rene 1971 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 MAGNINI Livio 1973 M ITA
21 SCHIFFER Falk 1973 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 COUSIN Gildas 1900 M FRA
23 TAKACS Peter 1973 M HUN
24 GILMAN Dariusz 1973 M POL
25 CASERTA Raffaello 1972 M ITA
26 TARANTINO Luigi 1972 M ITA
27 MEGOW Jean-Manuel 1971 M GER OFC Bonn (GER)
28 RUBEY Christian 1973 M GER
29 NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE (HUN)
30 LEHMANN Eero 1974 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 BARDAGI Michael 1900 M CAN
32 MÜLLER Jürgen 1974 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N PEUCH Francois 1974 M FRA
34 N KRAUSE Mario 1971 M GER
35 N GOMULKA Marek 1971 M POL
36 N LOMBARDO Ivan 1972 M ITA
37 N POZDNYAKOV Stanislav 1973 M RUS
38 N CROCE Roberto 1972 M GER
39 N GUICHET Eric 1900 M FRA
40 N DI GUILIO L 1900 M ITA
41 N CORTEYN Paul 1971 M BEL
42 N STARK Patrick 1972 M GER
43 N BÜTTGEN Martin 1973 M GER
44 N QUERU Cyril 1973 M FRA
45 N FRANCHINI Simone 1899 M ITA
46 N CHENE Jerome 1972 M FRA
47 N DEBUSMANN Frank 1973 M GER
48 N AVRAMOV Kaloian 1900 M BUL
49 N STOLDT Hinrich 1974 M GER
50 N BOROS Gyorgy 1971 M HUN
51 N CHARRON Herve 1975 M FRA PARIS RCF (FRA)
52 N TÖRÖK Otto 1974 M HUN
53 N IGERS Frank 1973 M GER
54 N PAROT Pierre Emm 1900 M FRA
55 N DEAK Janos 1973 M SWE HFS Halmstad (SWE)
56 N WEBER Michael 1971 M AUT
57 N ROS Tijmen 1972 M NED
58 N HOMBLE Laurent 1900 M FRA
59 N ZANOTTI Nicola 1973 M ITA
60 N PAILHASSE Frederic 1974 M FRA
61 N BACHER Martin 1973 M AUT
62 N VETILLARD Eric 1900 M FRA
63 N PICCIOLI Laurent 1972 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
64 N SCHIFFER Lars 1972 M GER
65 N 1st round PENSA Carlo 1973 M ITA
66 N 1st round SOBALA Marcin 1971 M POL
67 N 1st round BREUT Yann 1900 M FRA
68 N 1st round MAUMUS Eric 1971 M FRA
69 N 1st round MOREIRA DA SILVA Luis 1972 M POR
70 N 1st round SZNAJDER Rafal 1972 M POL
71 N 1st round GUILLEMINOT David 1900 M FRA
72 N 1st round BOIVIN Alexandre 1976 M CAN
73 N 1st round MÜND Martin 1972 M GER
74 N 1st round GUILLARD Franck 1900 M FRA
75 N 1st round LANEL BRETON Leo 1899 M FRA
76 N 1st round YIOU Eric 1899 M FRA
77 N 1st round HEMIDY Ronan 1899 M FRA
78 N 1st round BRETON Jean-Michael 1900 M CAN
79 N 1st round HACHE Cedric 1900 M FRA
80 N 1st round FRABOULET Morgan 1972 M FRA ST GREGOIRE (FRA)
81 N 1st round MESNIL Philippe 1900 M FRA
82 N 1st round MAISONHAUTE Emmanuelle 1899 M FRA
83 N 1st round FISCHER Thorsten 1971 M GER
84 N 1st round SZABO Otto 1900 M SWE HFS Halmstad (SWE)
85 N 1st round MIDAMECBE Frederic 1899 M FRA
86 N 1st round BERRA Stephane 1899 M FRA
87 N 1st round FOURCADE Vincent 1899 M FRA
88 N 1st round ELIEZ Jacques 1899 M FRA
89 N 1st round RABE Jonas 1973 M SWE HFS Halmstad (SWE)
90 N 1st round BEN MUSTAFA Wali 1899 M TUN