Back to list

Results

1990 World Championships Juniors
AUT Mödling
April 11, 1990 - April 16, 1990

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BURRONI Davide 1972 M ITA
2 MOLGA Piotr 1970 M POL
3 KOVACS Ivan 1970 M HUN
4 LANG Daniel 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
5 MUSTER Jens 1971 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 BABANOV Stanislav 1970 M RUS
7 BEKETOV Alexander 1970 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
8 ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
9 CISZEWSKI Maciej 1971 M POL
10 BORIS BARRIENTO Camilo 1971 M CUB
11 FAUCHER Cyril 1971 M FRA
12 SHONG Laurie 1971 M CAN
13 DELGADO Patrick 1970 M FRA
14 CERROLAZA Nicolas 1900 M ESP
15 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN VASAS Budapest (HUN)
16 RUSH Scott 1900 M USA
17 FRAZAO Rui 1970 M POR Lisboa Ginasio Cluebe (POR)
18 TOTOLA Gabor 1973 M HUN MTK (HUN)
19 ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
20 PTCHENIKINE Vladimir 1900 M RUS
21 CHOUINARD Nicolas 1970 M CAN
22 ANDRESEN Matt 1970 M USA
23 ATKINS Ben 1971 M USA
24 BALVA Ohad-Nahum 1972 M ISR
25 SCHATTENFROH Sebastian 1970 M GER
26 STEPHAN Volker 1970 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 BAS J. 1900 M ESP
28 CHOI WON Ryung 1900 M KOR
29 PILLAC Cedric 1973 M FRA
30 HUTHANEN Tuuka 1970 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 TANABE Norikazu 1970 M JPN
32 BUERGIN Nicolas 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
33 VELEANU Catalin 1972 M ROU
34 WILLEMIN Fabrice 1900 M SUI
35 KIM KYUNG Sup 1900 M KOR
36 GRAMMER Ralf 1973 M AUT FU Linz (AUT)
37 HENNERKES Holger 1970 M GER OFC Bonn (GER)
38 JURKA Tomasz 1971 M CZE
39 BAKER Alistair 1973 M GBR Reading FC (GBR)
40 LEMANOWICZ Arkadius 1972 M GER
41 LUPANO Fabio 1971 M BRA
42 LINDSAY Todd 1900 M GBR
43 SHAKER Maged 1970 M EGY
44 TSCHERNER Martin 1900 M NZL
45 KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 KIM Jung Kwan 1970 M KOR
47 BEADSWORTH Nigel 1972 M GBR
48 TWOMEY John 1970 M IRL
49 ATHLIN Mattias 1970 M SWE UFK Umeå (SWE)
50 REZANKA Ota 1970 M CZE
51 CHAN Tristan 1971 M AUS
52 SACHAROV Stefan 1900 M CZE
53 RANSOM James 1971 M CAN
54 HOLMAN Kristian 1900 M FIN Miekka Miehet (FIN)
55 TANAKA Takeshi 1900 M JPN
56 ER Ibrahim 1900 M TUR
57 HASLINGER Fritz 1970 M AUT FU Linz (AUT)
58 NAGASHIMA Takaaki 1900 M JPN
59 MIRKOVIC Aleksandar 1900 M SRB
60 SEGAL Yuval 1971 M ISR
61 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
63 DI RUSSO Andrea 1972 M ITA
64 LIGNOS Nikolaos 1900 M GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
65 1st round TERZOUDIS Stergios 1971 M GRE A.A.VOREION PROASTION (GRE)
66 1st round RAVARA Diogo 1970 M POR AC Lissabon (POR)
67 1st round MALAQUIAS Rui 1900 M POR
68 1st round SIPARI Tommi Markus 1971 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
69 1st round LIPSICAS Benny 1971 M ISR
70 1st round GOMEZCASERES David 1900 M COL
71 1st round BARATTA Chris 1971 M AUS
72 1st round ELMALI Hakan 1971 M TUR
72 1st round OZTUNA Bulent 1900 M TUR
73 1st round MARTI Alfonso 1971 M ESP