Back to list

Results

1989 World Championships Juniors
GRE Athen
April 23, 1989 - April 27, 1989

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SKOROBOGATOV Oleg 1969 M RUS
2 KETZER Ulrich 1969 M GER
3 BEKETOV Alexander 1970 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
4 BEAUMONT Stephane 1900 M FRA
5 COMMELLI Marco 1900 M ITA
6 BOVIS Mario 1969 M ITA
7 PAP Szabolcs 1900 M HUN
8 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
9 KOVACS Ivan 1970 M HUN
10 KIM Jung Kwan 1970 M KOR
11 KERTES Andreas 1969 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 GREIDERER Alexander 1969 M AUT
13 KÖVENER Uwe 1969 M GER OFC Bonn (GER)
14 JANTAS Andrzej 1969 M POL
15 DRAENERT Patric 1969 M GER
16 REZANKA Ota 1970 M CZE
17 RÖSSLER Jens 1969 M GER SC Berlin (GER)
18 LEGAL Yvan 1969 M FRA LUCE FDJ (FRA)
19 SALINGER Karel 1900 M CZE
20 JAQUET Olivier 1969 M SUI SEB Basel (SUI)
21 MOLGA Piotr 1970 M POL
22 SHONG Laurie 1971 M CAN
23 LIPSIKAS Amir 1973 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
24 EL HAMAR Jassem 1900 M KUW
25 SALAZAR Alexis 1900 M CUB
26 EK Johan 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
27 TANABE Norikazu 1970 M JPN
28 JONES Ian 1900 M GBR
29 OVUNC Ozan 1900 M TUR
29 CHOUINARD Nicolas 1970 M CAN
31 METCHKOV Ilia 1969 M BUL Academic Sofia (BUL)
32 FRAZAO Rui 1970 M POR Lisboa Ginasio Cluebe (POR)
33 LESNE Ludovic 1970 M FRA
34 TASIOPOULOS Petros 1900 M GRE G.S. KARDIANI (GRE)
35 BORIS BARRIENTO Camilo 1971 M CUB
36 BUERGIN Nicolas 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
37 WILLEMIN Fabrice 1900 M SUI
38 PALMAI Krisztian 1900 M HUN
39 TEPEDELENLIOGLOU Mehmet 1900 M TUR
39 TWOMEY John 1970 M IRL
41 NAWROCKI Slawomir 1969 M POL Piast Gliwice (POL)
42 TCHALTSEV Dmitri 1971 M BEL
43 LIPSICAS Benny 1971 M ISR
44 ATKINS Ben 1971 M USA
45 PATMIOU Michael 1969 M GRE PANELLINIOS (GRE)
46 O'BRIEN Michael 1969 M IRL
47 THOMPSON Spencer 1900 M USA
47 ANDRESEN Matt 1970 M USA
49 NISHIGUCHI Harunobu 1969 M JPN
50 YUN Han 1900 M KOR
51 CHAN Tristan 1971 M AUS
52 EL TAWIL Aar 1900 M EGY
53 AL MUTARI Zabazgi 1900 M KUW
54 HABIB Karim 1900 M CAN
55 VENTO Antti 1900 M FIN Saimaan Säilät (FIN)
56 AL MURDHI Nahed 1970 M KUW
57 LUNDBLAD Niklas 1970 M SWE UF Uppsala (SWE)
58 DUMITROV Veselko 1971 M SRB MK Omladinac (SRB)
59 LEVENTAKIS Georgios 1900 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
60 ICHIGATANI Hiroki 1969 M JPN
61 LAHTI Tuure Taneli 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
62 BRUNING Christopher 1900 M GBR
63 HARE Richard 1970 M NZL
64 YOUNG Noel 1969 M AUS
65 KORKIAKANGAS Pasi 1900 M FIN Miekka Miehet (FIN)
66 GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
66 KIM KIENG 1900 M KOR
68 BALVA Ohad-Nahum 1972 M ISR
68 KHAMIS Ali 1900 M EGY
70 FOLEY Gareth 1969 M NZL
71 RISTEVSKI Dean 1900 M SRB
72 HAYEK Günther 1969 M AUT WAT Wieden (AUT)
72 RAVARA Diogo 1970 M POR AC Lissabon (POR)
74 ER Ibrahim 1900 M TUR
74 JENEI Zoltan 1900 M SRB