Back to list

Results

Coupe de la Ville
FRA Dourdan
February 21, 1999 - February 21, 1999

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VARGA Katalin 1980 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
2 KRYCZALO Alicja 1981 F POL
3 HATUEL Delila 1980 F ISR Hapoel Acco (ISR)
3 JANAS Anna 1981 F POL
5 JESZENSZKY Szilvia 1982 F HUN Terezvaros (HUN)
6 GRANBASSI Margherita 1979 F ITA
7 TORRESANI Lucia 1980 F ITA CS ESCERCITO (ITA)
8 REDMANN Carolin 1982 F GER OFC Bonn (GER)
9 NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros (HUN)
10 BECKER Bianca 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 MARCOEN Krista 1983 F BEL
12 HOPKA-VARGA Gabriella 1982 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
13 N CONSTANTINI Matilde 1982 F ITA
14 ZIMMERMANN Iris 1981 F USA
15 SALVATORI Ilaria 1979 F ITA
16 SIKE Etelka 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 DONATH Annekathrin 1981 F GER
18 DEMOTIE Ludivine 1980 F FRA
19 AMENT Andrea 1982 F USA
20 GOLEBIEWSKI Martha 1983 F GER OFC Bonn (GER)
21 CONSTANT Ingrid 1980 F FRA
22 GRUBE Melanie 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 SCHLOSSER Veronika 1981 F AUT
24 MAITREJEAN Corinne 1979 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
25 SKLADANOWSKA Oktawia 1981 F POL
26 BÜCHEL Lou 1980 F GER FSC Jena (GER)
27 GUIDICELLI Laetitia 1981 F FRA LES LOGES (FRA)
28 DI FRANCISCA Elisa 1982 F ITA
29 SCHOLZ Annegret 1982 F GER
30 VARDY Carinne 1979 F FRA
31 HERTLEIN Isabell 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 WAIBEL Claudia 1983 F AUT
33 FACIONI Francesca 1979 F ITA
34 KOVACS Eva 1983 F HUN
35 SCHNORR Hannah 1980 F GER ETUF Essen (GER)
36 DIOMINA Julia 1980 F RUS
37 PIGLIAPOCO Claudia 1983 F ITA
38 MAROSSY Linda 1981 F HUN
39 CALLIES Marion 1979 F FRA
40 TYLSCH Christin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 GEOFFRAY Marie-Gwenaelle 1981 F FRA
41 WOJTKOWIAK Malgorzata 1982 F POL AZS AWF Poznan (POL)
43 DUPONCHELLE Emilie 1981 F FRA
44 BRINZEA Daniela 1980 F ROU
45 DOUSSOT Laetitia 1979 F FRA LES LOGES (FRA)
46 KHAKIMOVA Julia 1981 F RUS
47 FONAY Barbara 1981 F HUN
48 GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
49 DAGON Deborah 1980 F FRA
50 SAUNIER Charlotte 1981 F FRA LES LOGES (FRA)
51 ROSSI Veronica 1978 F ITA
52 MASSABO Auriele 1980 F FRA
53 SCHURRAT Christine 1980 F GER
54 MARY Solenne 1981 F FRA
55 REDOUANE Wassila 1980 F ALG
56 PETSCHNIGG Eva 1981 F AUT FUM Mödling (AUT)
57 MERKL Larissa 1983 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
58 DINGLREITER Christine 1982 F GER TV Ingolstadt (GER)
59 CANICOLA Valentina 1983 F ITA
60 BUCCIONE Francesca 1981 F ITA
61 NECKERMANN Carolin 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 BEDLEWSKI Virgine 1980 F FRA
63 SIMONCELLI Marta 1982 F ITA
64 WÄCHTER Katja 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N HANOCQUE Stephanie 1981 F FRA
66 N DATOO Camille 1981 F GBR
67 N DESCHAMPS Marion 1982 F FRA
68 N WRIGHT Elizabeth 1983 F GBR
69 N VELDEN Clare 1982 F GBR
70 N KHOUADE Irina 1900 F RUS
71 LANGE Claudia 1979 F GER FSC Jena (GER)
72 N PACAUT Anne-Sophie 1980 F FRA
73 N GHITA Cristina 1982 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
74 N BONETTI Blandine 1982 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
75 N MONTMARIN Solene 1982 F FRA
76 N FORMENTIN Vanessa 1981 F ITA
77 N RICHAUD Audrey 1981 F FRA
77 N SANTUNE Geraldine 1983 F FRA
79 RHEINFELDER Sabine 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
80 N LEITNER Barbara 1982 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
80 N GLISSON Michelle 1980 F GBR
82 N HOBET Raphaelle 1979 F FRA FC Fürth (GER)
82 N COSTANTINI Luna 1900 F ITA
84 N VINAS Rosa 1981 F ESP
85 N 1st round BOUVET Sophia 1981 F FRA
85 N 1st round OLIVE Stephanie 1983 F FRA
87 N 1st round MOLINIER Marie 1981 F FRA
88 N 1st round NEYRENEUF Anne 1900 F FRA
88 N 1st round KRAJNC Jasmin 1982 F AUT
90 N 1st round DEUTSCHER-WAGNER Carmen-Teresa 1983 F PAR
91 N 1st round SHEPHERD Eve 1984 F GBR
91 N 1st round CAVAN Kathryn 1982 F USA
93 N 1st round MARPEAUX Anne sophie 1983 F FRA TRAPPES (FRA)
94 N 1st round GARDNER Kathryn 1983 F GBR
94 N 1st round RICHARD Cecile 1900 F FRA
96 N 1st round SASSINE Sandra 1979 F CAN
97 N 1st round FOSTER Janine 1900 F GBR
98 N 1st round TZEPAJKINA Anastassia 1900 F RUS
99 N 1st round ALVAREZ Raquel 1981 F ESP
100 N 1st round LEJEUNE Gaelle 1983 F FRA TEAM FLEURET (FRA)
101 N 1st round RIPOLLES Paula 1900 F ESP
102 N 1st round SOLDAI Aurelie 1980 F BEL
103 N 1st round PETIT Myriame 1900 F CAN
103 N 1st round VAN GIJLSWIJK Laura 1984 F NED Schermkring Herckenrode (BEL)