Back to list

Results

1999 Deutsche Meisterschaft
GER Moers
December 19, 1998 - December 20, 1998

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BECKER Bianca 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 SCHNORR Hannah 1980 F GER ETUF Essen (GER)
3 DONATH Annekathrin 1981 F GER
3 GRUBE Melanie 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 LOTTER Natascha 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 SIKE Etelka 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 SCHURRAT Christine 1980 F GER
8 GOLEBIEWSKI Martha 1983 F GER OFC Bonn (GER)
9 HERTLEIN Isabell 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 TYLSCH Christin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 RHEINFELDER Sabine 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 WÄCHTER Katja 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 SCHULZ Diana 1979 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
14 REDMANN Carolin 1982 F GER OFC Bonn (GER)
15 LANGE Claudia 1979 F GER FSC Jena (GER)
16 DINGLREITER Christine 1982 F GER TV Ingolstadt (GER)
17 MERKL Larissa 1983 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 KÖNIG Bianka 1984 F GER TV Feldkirchen (GER)
19 WYRWICH Rabea 1980 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 LÜDDECKE Edna 1982 F GER USC Bochum (GER)
21 FALKENBERG Stefanie 1982 F GER FSC Jena (GER)
22 SCHOLZ Annegret 1982 F GER
23 GOLUBYTSKYI Carolin 1985 F GER
24 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
25 NECKERMANN Carolin 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 KOLLEWE Lea 1981 F GER TG Hanau (GER)
27 ERLER Nora 1980 F GER
28 FRIEßEM Christine 1982 F GER Königsbacher SC (GER)
29 GOLEBIEWSKI Monika 1984 F GER OFC Bonn (GER)
30 GRUHN Katja 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
31 SCHIFFER Jennifer 1979 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 GERNER Nadine 1982 F GER SC Berlin (GER)
33 BARTKOWSKI Maria 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 SCHERER Sandra 1980 F GER
35 MARQUARDT Jana 1981 F GER SC Berlin (GER)
36 ROLAND Maya 1984 F GER OFC Bonn (GER)
37 WEISHAUPT Barbara 1982 F GER FC Mosbach (GER)
38 GÖTZEL Maria 1981 F GER Dresdener FC (GER)
38 SCHWARZLAFF-SASS Bianca 1983 F GER
40 BÜCHEL Lou 1980 F GER FSC Jena (GER)
41 ORTH Christina 1982 F GER
42 MÄRTSCH Kerstin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 KLAUCK Pia 1981 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 ZACKE Martina 1984 F GER SC Berlin (GER)
45 HAAG Ramona 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 KRÖMKER Katrin 1980 F GER Quernheimer FC (GER)
47 NAGEL Viktoria 1979 F GER TV Homburg (GER)
48 FREUND Kathrin 1983 F GER SC Berlin (GER)
49 LÜDDECKE Pia 1981 F GER
50 TRÜBEL Anna 1983 F GER OSC Potsdam (GER)
51 GREß Gesine 1981 F GER
52 RÜTH Nadine 1980 F MEX TG Hanau (GER)
53 RUPPERT Luisa 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 LEITSCHUH Verena 1979 F GER
55 HEIDER Caroline 1982 F GER TV Homburg (GER)
56 MENGS Julia 1983 F GER
57 POMSEL Birgit 1981 F GER Dresdener FC (GER)
58 KURBJUHN Charlotte 1979 F GER
59 GÖRKE Julia 1982 F GER EFG Essen (GER)
60 ARINGER Carmen 1983 F GER SC Reichersbeuern (GER)
61 GOTTSCHLICH Nicole 1984 F GER FSC Jena (GER)
62 HÖRSTER Maren 1979 F GER
63 WUTZ Isabel 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 SCHORMAIR Barbara 1979 F GER KTF Luitpold München (GER)
65 1st round KOTHMEIER Claudia 1983 F GER
66 1st round BIEKER Nadine 1980 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
67 1st round LOEFFLER Silke 1980 F GER Osnabrücker SC (GER)
68 1st round JAMSHIDIAN Tahmine Heidi 1982 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
69 1st round DAVID Juliane 1983 F GER PFC Potsdam (GER)
70 1st round HÜLLER Gordana 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
71 1st round BURREY Jennifer 1983 F GER Osnabrücker SC (GER)
72 1st round MOSQUERA Katharina 1980 F GER
73 1st round WANNEMACHER Sigrun 1981 F GER
74 1st round MOISA Stefanie 1984 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
75 1st round MERKERT Mona Lisa 1984 F GER PSV Stuttgart (GER)
76 1st round CONTI FERRARO Marisa 1983 F GER TV Cannstatt (GER)
77 1st round HAUSCHILD Swantje 1983 F GER FA Rheinfelden (GER)
78 1st round KURZ Sarah 1982 F GER KTF Luitpold München (GER)
79 1st round SCHULZ Jannika 1980 F GER Walddörfer SV (GER)
80 1st round KARG Susanne 1983 F GER SC Berlin (GER)
81 1st round OVERMANN Svea 1979 F GER FC Rothenbaum (GER)
82 1st round DÜNHÖLTER Anna 1982 F GER ETUF Essen (GER)
83 1st round KOOB Charlotte 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 1st round EGBERTS Mascha 1982 F GER
85 1st round LANG Vanessa 1982 F GER
86 1st round FRIEßEM Martina 1984 F GER Königsbacher SC (GER)
87 1st round JURIC Rebecca 1982 F GER PSV Stuttgart (GER)
88 1st round TREICHEL Munja 1981 F GER
89 1st round GRUNER Gisela 1981 F GER Walddörfer SV (GER)
90 1st round VIETH Kathrin 1982 F GER
91 1st round KRAUSSE Janin 1983 F GER OSC Potsdam (GER)
92 1st round KLEMPP Julia 1981 F GER
93 1st round DRAENERT Alice 1980 F GER VFW Oberalster (GER)
94 1st round DZIWOSZ Sarah 1984 F GER
95 1st round VON MALOTTKY Marina 1981 F GER FC Lütjensee (GER)
96 1st round RIEBLER Andrea 1981 F GER MTV München (GER)